Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

У різних містах демонтували пам’ятники «вождю світового пролетаріату»

Автор:

|

Лютий 27, 2014

|

Рубрика:

У різних містах демонтували пам’ятники «вождю світового пролетаріату»

Український народ продовжив позбуватися комуністичних ідолів. За дві доби в різних реґіонах України люди знесли більш ніж 25 пам’ятників Володимиру Леніну. Близько першої години ночі 21 лютого в Житомирі завалили Ілліча на Соборній площі. Процес руйнації показували онлайн у прямому ефірі. Атакували «кам’яного вождя» впродовж трьох годин – гранітний пам’ятник довго не піддавався. Його поливали бензином і кидали в нього пляшками з «коктейлем Молотова». А потім до монумента причепили линву й потягли автівкою. Трос порвався. На шию Леніну закинули інший – і таки повалили. Після того в натовпі залунали радісні вигуки. Житомиряни заспівали гімн України.

Лідерами ж у поваленні стали жителі Хмельницької області, котрі за добу знищили аж 11 пам’ятників Леніну. На другому місці за кількістю зруйнованих Іллічів опинилася Київська область. Не стало таких пам’ятників у Сквирі, Білій Церкві, Броварах, Боярці та Перяславі-Хмельницькому. Далі йде Вінниччина, там 21 лютого скинули Ленінів у Калинівці, Іллінцях, Комсомольському та Хмільнику. На Волині «вождя пролетаріату» скинули в містечку Маневичах. Активісти підпиляли пам’ятнику ноги та потягли за допомогою крану. Монументи знесли також у Чернігові, Прилуках Чернігівської області, у Корсуні-Шевченківському та Жашкові, Умані й Каневі Черкаської області. У Шполі на Черкащині на постаменті написали «кат» і вимагали під ним відставки Януковича. А в Каневі вождеві «одягнули» синьо-жовті «шаровари».
Того ж дня в Дніпропетровську місцеві активісти витратили шість годин , аби завалили пам’ятник Леніну: спочатку руками, потім – позашляховиком, і нарешті — будівельним краном. Спершу його намагалося розхитати кілька десятків людей, котрі тягнули троси. Після невдачі активісти підігнали позашляховик, але й він був безсилий проти «вождя світового пролетаріату». Зрештою боввана розпили на частини й зняли за допомогою будівельного крана. За дійством спостерігали сотні людей. Іноді активісти співали гімн України. Через кілька годин після початку повалення пам’ятника в натовпі зав’язалася бійка — загони самооборони нейтралізували чоловіка з травматичною зброєю. Його побили й передали «швидкій». Активісти вилучили в нього мобільний телефон, посвідчення члена громадської організації «Закон і честь» і пістолет.
У Полтаві Ілліча валили за допомогою КамАЗа й троса в присутності велетенського натовпу людей. Городяни спершу попередили владу про необхідність демонтажу пам’ятника, а потім узялися до справи самі.
У Чернігові ввечері до пам’ятника Леніна підійшла група людей, яка за допомогою линви стягла з постаменту пам’ятник, який стояв у центрі міста з 1967 року. До них у таких діях долучилися Прилуки. А 22 грудня від пам’ятника Леніну «звільнили» Кіровоград. Скульптура лежала майже неушкодженою біля свого ж постаменту. На ній з’явився напис: «Кату України — смерть!». У Миколаєві рішення про демонтування пам’ятника Леніну ухвалила міська рада. Позбувся свого боввана й Херсон. Харківський Євромайдан теж постановив демонтувати Ілліча, а заодно – обрати нового мера.
Усі ці події в прямому ефірі «Телевізійної служби новин» оплакав Петро Симоненко, головний комуніст України. Як писав «Міст», старт поваленням пам’ятників Леніну було дано в Києві 8 грудня 2013 року, де «вождя» скинули на Бесарабці. Із грудня 2013-го по лютий 2014 року знесли 90 пам’ятників.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply