Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 19, 2020

У Холодному Яру козаки порвали на шматки прапори ПР

Автор:

|

Квітень 25, 2013

|

Рубрика:

У Холодному Яру козаки порвали на шматки прапори ПР

В урочищі «Холодний Яр» на Черкащині 21 квітня традиційно вшановували пам’ять полеглих борців за волю України. Зокрема, отаманів і вояків Холодноярської республіки, що була проголошена на цій території у 20-х роках ХIХ ст. З усієї України на заходи приїхало близько 2 тис. осіб.

Багато людей прибуло в одностроях, вишиванках та з національною символікою. Майоріли червоно-чорні прапори, а також холодноярські «Воля України або смерть» і «Батьківщини» та «Свободи». Під час урочистостей у селі Мельниках до юрби приєдналося близько десяти осіб, які спробували розгорнути стяги зі символікою Партії реґіонів (ПР). Однак одразу найближчі до них мітинґувальники почали ламати древка та виривати з рук прибульців сині прапори. Дійшло до сутички, проте «регіонали» під вигуки: «Банду – геть!» – швидко втекли з місця події.
Діана Гапочка, представниця молодіжної патріотичної організації «Сокіл», разом із козаками однією з перших почала зривати сині прапори зі символікою ПР. «Ніяка це не радикальна акція. Що таке – поламати прапори «регіоналів»? Нічого! Це – не подвиг. Не можна їм там стояти. Вони ж не шанують холодноярців. Сама їхня суть — антиукраїнська. То чого вони сюди йдуть? Це – те саме, що «Свободі» піти на вшанування пам’яті Леніна», — зазначила 21-річна активістка після інциденту.
Кілька прапорів ПР порвали на шматки чоловіки у військовій формі з нашивками «українське козацтво». «Узагалі, була інформація, що Тулуб (Сергій Тулуб — голова Черкаської обласної державної адміністрації, член ПР. — Ред.) заборонив їхати в Холодний Яр, наказував затримувати автобуси. А потім, коли це набуло розголосу, то він виступив зі заявою, що, мовляв: їдьте всі! Типу: «Я дозволяю!». Та хто він такий?» — обурюється дівчина.
На заходи з ушанування приїхало двоє заступників Сергія Тулуба: Едуард Івакін і Василь Касьян. Пан Івакін, між іншим, був одягнений у вишиванку. Обоє поклали до пам’ятника Героям Холодного Яру по вісім червоних троянд. Також п. Касьян одним із перших виступив перед присутніми. «Слава Україні! Слава героям-холодноярцям!» — так закінчив він свій виступ. Присутні на промову представника влади відреагували мовчанням. Через деякий час, після того як чиновники відійшли від монумента, з імпровізованої трибуни залунали заклики: «Банду – геть!», «Тулуба – геть!» і «Ганьба!». Пани Івакін і Касьян не дорогою, а стежкою подалися в бік своїх автівок.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply