Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

Триголовий змій

Автор:

|

Квітень 17, 2014

|

Рубрика:

Триголовий змій

Віктор Пшонка, Віктор Янукович і Віталій Захарченко

Юрій Чайка, генеральний прокурор Російської Федерації (РФ), заявив, що не бачить підстав для видачі Україні Януковича. Він зазначив, що, як і раніше російська, сторона вважає Януковича легітимним главою української держави. 

«Віктор Янукович — повноцінний легітимний президент. А та влада, яка сьогодні є в Києві, прийшла внаслідок збройного перевороту. Я це кажу як юрист, — сказав російський генпрокурор. – За нашими даними, він (Янукович) не вчинив жодних злочинів, і тому немає ніяких підстав для його екстрадиції».
Тим часом, за словами п. Чайки, є «маса запитань до нової влади». «Скоєно цілий букет злочинів, і їх треба розслідувати», — заявив генпрокурор РФ.
Як писав «Міст», Януковича та осіб із його оточення оголошено в міжнародний розшук за злочини проти людяності. Тепер президент-утікач став маріонеткою Кремля й час від часу робить заяви в російському місті Ростові-на-Дону. Виступати в Москві йому не дозволяють, чим демонструють свою зневагу до екс-керівника України.
Отож 13 квітня відбувся черговий його «ростовський» вихід у ефір. «Хочу зробити заяву у зв’язку з подіями в Донецькій області: у місті Слов’янську сьогодні пролилася кров, наша країна відтепер опинилася в якісно новій ситуації — однією ногою вступила в громадянську війну. Київська кліка віддала злочинний наказ про застосування регулярної армії проти мирного населення України. Нагадаю, що, коли ми були в Києві, такі методи не використовувалися навіть проти радикалів і екстремістів», — сказав екс-президент.
Нинішнє економічне становище України стрімко погіршується, стверджує Янукович, і країна невблаганно рухається до банкрутства. «Народ України ніколи не прийме диктату, особливо диктату націоналістів», – запевнив колишній глава України й попросив військовослужбовців не виконувати наказів нинішнього керівництва країни. «Вам цього не пробачать», — додав він, звертаючись до силовиків.
Янукович переконує, що уникнути громадянської війни Україна зможе тільки за допомогою референдуму. «Необхідне термінове проведення референдуму, який повинен заспокоїти країну, зупинити громадянську війну й уберегти Україну від розколу. Сьогодні це є єдиним рішенням. Потім – прийняття нової Конституції, і тільки тоді – проведення парламентських і президентських виборів», — наголосив він.
«США несуть свою частку відповідальності за розв’язування в Україні громадянської війни, вони грубо втручаються в події, указують, що робити», — зазначив Янукович. Українські силовики прийняли рішення про спецоперацію на сході країни після зустрічей із директором ЦРУ, упевнений він. За словами екс-президента, США безпосередньо причетні до подій в Україні, вони діяли через свої дипломатичні канали, а також спецслужби. «Директор ЦРУ Бреннан фактично санкціонував застосування зброї та спровокував кровопролиття в Україні», — запевнив Янукович.
«Бережіть єдність України. Захищайте своє майбутнє. Тільки український народ може бути господарем своєї країни та свого майбутнього», — закінчив свою промову екс-президент. Участь у прес-конференції також узяли Віталій Захарченко, колишній міністр внутрішніх справ, і Віктор Пшонка, колишній генеральний прокурор країни.
Тим часом, Джей Карні, представник Білого дому, підтвердив інформацію, що Джон Бреннан, керівник Центрального розвідувального управління (ЦРУ) відвідав Київ минулих вихідних. Цей візит був пов’язаний із «розширенням співпраці у сфері безпеки». При цьому п. Карні зазначив, що повідомлення про будь-які тактичні операції «повністю суперечать дійсності».
Після цього скандальний російський політик Володимир Жириновський, котрого ще називають «рупором Путіна», анонсував повернення Януковича в Україну до 1 травня. «Він повернеться у свою резиденцію, він — законний президент», — сказав п. Жириновський, уточнивши, що відбудеться це «за підтримки армії південного сходу України».
«Армія вже створена, є свої командувачі, начальники штабів, вони присягнули народу України. А ті фальшивомонетники, котрі сидять у Києві, – Турчинов, Яценюк, Наливайченко, Парубій і всі інші – будуть заарештовані. Але вони втечуть, у них уже літак стоїть, — заявив Володимир Жириновський. При цьому зауважив, що ті сотні тисяч людей, котрі виходили на Майдан, «отримають нову владу». «У нас скоро 1 травня, свято, вчергове люди вийдуть на наші вулиці. Солідарність із Україною! — проголосив він. – До цього часу вже Янукович буде в Києві, і ми проявимо з ним почуття солідарності».
Одіозний політик також додав, що вже «бачить» дев’ять південно-східних реґіонів України в складі РФ: «Це все для мене — рідні місця. Могили, чотири могили в Рівненській області. Це – найрозвиненіший (реґіон): Дніпропетровськ, Миколаїв, Херсон, Донецьк, Харків. Більш розвиненої частини нема… ну, хіба що Урал… Тому це – донори, це стане частиною Росії. Дев’ять південно-східних реґіонів, які тимчасово перебували під українським прапором — це буде цукерочка, обличчя Росії».
А між тим, Янукович разом із своїм оточенням, у тому числі діючими членами Партії реґіонів (ПР), підтримує грішми сепаратистський рух на сході України. Зокрема, Олексій Азаров, син колишнього прем’єр-міністра України, фінансує збройні виступи в м. Слов’янську Донецької області. Про підтримку «лінії Януковича» з боку ПР свідчить заява, яка з’явилася вже наступного дня після чергового ростовського виступу екс-президента. «Реґіонали» закликали армію не виконувати наказів чинної української влади.
У ПР назвали «неприпустимими, протизаконними й такими, що сіють паніку серед громадян України», заяви виконувача обов’язків президента Турчинова про притягнення Збройних сил до антитерористичної операції на сході країни. Ця політсила стверджує, що «чинна влада, посилаючись на закони України «Про Збройні сили України» та «Про боротьбу з тероризмом», намагається виправдати власне безсилля в діалозі зі східними реґіонами України». У партії кажуть, що «замість того, щоби врегулювати ситуацію мирним шляхом, уряд збирається ввести війська та проводити так звану антитерористичну операцію, фактично спецоперацію, проти власного народу».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply