Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Третя річниця Майдану

Автор:

|

Листопад 24, 2016

|

Рубрика:

Третя річниця Майдану

Майдан

До третьої річниці Євромайдану Юрій Луценко, генеральний прокурор України, звітував про результати покарання злочинців, котрі його спровокували. Він заявив, що засуджено 35 осіб, 152 особи перебувають у судових процесах, а близько 190 — під досудовим слідством. Разом із тим п. Луценко зауважив, що «не притягнуто до відповідальності тих, хто віддавав наказ убивцям». Загалом «Справа Майдану» нараховує 89 карних проваджень, у яких розслідують вбивство 91 людини (78 мітинґувальників і 13 правоохоронців). Потерпілими у цій справі є 1973 учасників акцій протесту і близько 900 силовиків, також є приблизно 9,5 тис. свідків і 193 підозрюваних, з них у розшуку — 77.
Такі не дуже успішні дії органів прокуратури та судочинства спричинилися до того, що заходи вшанування жертв Революції гідності були дуже напруженими. Так, відбулися зіткнення на майдані Незалежності в Києві, де проходило віче учасників заходів. За даними очевидців, група людей із автомобільними покришками прорвалася через кордон Національної поліції. За деякими даними, це були ультрас одного з футбольних клубів.
Правоохоронці спецзасобів не застосували. Зчинилася невелика бійка. В активістів відібрали кілька шин, й їх відпустили. Після цього ситуація нормалізувалася. Але активісти, котрі пішли з віча, подалися на Велику Васильківську вулицю, де розгромили один із офісів, стверджуючи, що це — штаб-квартира Віктора Медведчука, лідера проросійського руху «Український вибір» і кума Путіна.
Через кинуті у вікна димові шашки розпочалася пожежа, яку загасили оперативно прибулі рятувальники. Самі ж активісти взялися громити відділення «Сбербанку Росії» на площі Льва Толстого. Вони побили вітрини, виламали вхідні двері. Частина мітинґувальників зайшла всередину, і там також почали все трощити. Через десять хвилин на місце події прибули правоохоронці, котрі вгамували протестувальників і вивели їх на вулицю.
До чергової частини київської поліції від медичних працівників надійшли повідомлення про трьох потерпілих, котрі отримали тілесні ушкодження під час заходів. Цього дня нікого не заарештували і не затримали.

Євген Клен

До теми
Петра Порошенка 18 листопада допитали у справі про злочини проти активістів Євромайдану. Допит відбувся у будівлі Адміністрації Президента, хоча спочатку планувалося, що допит пройде 29 листопада у приміщенні Генеральної прокуратури України. Допит глави держави тривав упродовж шести годин.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply