Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 23, 2020

«Тітушки» повертаються

Автор:

|

Квітень 30, 2015

|

Рубрика:

«Тітушки» повертаються

Тітушки-гірники

23 квітня біля Верховної Ради України пройшов мітинґ гірників, котрі вимагали від влади виплати боргів зі заробітної плати й відставки міністра енергетики.

Фінансувалися й забезпечувалися?
22 квітня близько п’яти сотень шахтарів пікетувало будівлю українського парламенту в центрі Києва, вимагаючи розвитку вугільної промисловості, незакриття шахт, виплати зарплат і соціальної допомоги. Натомість, 24 квітня приблизно 200 осіб, які, зібравшись під прапорами найбільших шахтарських профспілок,зажадали від уряду відставки міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина.
Мітинґувальники тримали плакати з написами: «Міністра енергетики Демчишина — у відставку», «Країні — вугілля, шахтарям — гроші, Демчишину — ганьба», «Енергетикою мають управляти фахівці». Серед вимог, які висували учасники мітинґу, було повернення соціальних гарантіїй шахтарям і встановлення «справедливих тарифів на вугілля й електроенергію».
Тим часом слідчі Служби безпеки України (СБУ) зареєстрували карне провадження щодо фінансування акцій протесту в Києві. Як повідомили в прес-службі відомства,
«було задокументовано спроби зловмисників перетворити згадані акції на важіль тиску на владу з подальшою її дестабілізацією та захопленням; зокрема, зафіксовано, що ними фінансувалися та забезпечувалися прибуття до столиці й участь у акціях провокаторів, а також інших зловмисників». Відтак, у зв’язку з тим, що «впродовж 22-24 квітня менеджмент окремих приватних вугільно-добувних компаній України, керуючись корисливими корпоративними інтересами, а також із метою тиску на органи державної влади організували фінансування акцій протесту в Києві, поєднаних із блокуванням роботи органів влади й управління», слідчі СБУ зареєстрували карне провадження за частиною 2 статті 110-2 Кримінального кодексу України. І зараз оперативні та слідчі підрозділи проводять допити, обшуки та затримання.

Причетність аґресора
Слідчі також наголосили: «Затримуються також «кур’єри», які доставляли до Києва готівку від екс-прем’єр-міністра України Азарова (зараз він перебуває на теренах Росії. — Авт.) для фінансування акцій так званих білих хусточок, що намагалися долучитися до акцій шахтарів». Контррозвідка та СБУ продовжують збирати докази щодо причетності до дестабілізації ситуації в Києві «спецслужб країни-аґресора, які цинічно ляльководили порушниками у столиці».
Окрім того,  СБУ викликала на допити менеджерів однієї з енергетичних корпорацій та долучила до справи матеріали, оприлюднені в парламенті народним депутатом України та журналістом Мустафою Наємом, котрий заявив, що страйк гірників і їхні вимоги замінити міністра енергетики — це частина плану зі захисту на енергоринку інтересів енергохолдингу ДТЕК, що належить Рінатові Ахметову. Заінформацією п. Наєма,  за допомогою шахтарських «бунтів» Ахметов намагається призупинити реформування ринку електроенергії й зберегти статус-кво монополіста на ньому.
Відтак, народні депутати парламенту скерували генеральному прокурору України Віктору Шокіну вимогу «розібратися з роллю Ріната Ахметова та його структур в організації мітинґів у Києві». А один із авторів цієї вимоги — журналіст Сергій Висоцький — наголосив:«Шантаж держави звезеними нібито шахтарями, тим більше під час війни, — це фактична допомога Росії в дестабілізації ситуації в Україні. Усе це має вести до відповідальності».
На своїй сторінці у Facebook Сергій Висоцький написав, що 23 квітня участь в мітинґу під Верховною Радою брали не лише шахтарі, а й «тітушки» в балаклавах, які кричали: «Хунту — геть!», маючи при цьому на увазі українську владу.
Отож депутат констатував: «За нашими скромними припущеннями, усю нешахтарську та найдеструктивнішу частину мітинґу під Раду вивели структури Вітора Медведчука. Того самого, котрий є кумом Путіна, його агентом і за сумісництвом — посередником між Києвом і ДНР-ЛНР (невизнані квазі-державні утворення на частині території Донецької та Лугансько областей. — Авт.)»

Забезпечив прикриття
Висновок п. Висоцького є однозначним: «Це вже вдруге в новітній історії Рінат Леонідович Ахметов відкрито грає в синхронній зв’язці з Кремлем. Рік тому він гудів і палець об палець не вдарив, коли росіяни почали використовувати у своїх інтересах для «віджиму» Донбасу вибудовувані ним роками структури. Ба більш, людина, яка могла в перші тижні зупинити «російську весну», вирішила тоді поторгуватися і з Банковою, і з Кремлем. Сьогодні відверто замовним і маргінальним «тітушкам», які виступають проти «хунти», він забезпечив легальне соціальне прикриття. Усе те неподобство, яке відбувалося сьогодні в центрі міста, завдяки зусиллям Ахметова перетворилося з банальної російської провокації на «протест шахтарів».
А тому депутат запевняє:«Ринату Ахметову, який кооперується з Кремлем для «розкручення України на бабло», очевидно, з Україною не по дорозі. І якщо держава й справді декларує свою прихильність до боротьби з олігархічною моделлю існування, Ахметов повинен зникнути як політико-економічне явище».
І хоч у компанії ДТЕК заявили, що їм не відоме джерело походження інформації, оприлюдненої депутатом Мустафою Найємом, з ним цілком погодився Петро Порошенко, заявивши, що «деякі олігахи намагаються дестабілізувати ситуацію в Україні, у тому числі, використовуючи право громадян на протест». «Однак чи можемо ми дати можливість використати це право пройдисвітам, «тітушкам», які не мають до шахтарської справи жодного стосунку? Вже встановлено факти роздачі грошей, які підривають довіру до цих акцій», — зазначив глава держави.
Тож Президент наголосив на тому, що правом громадян скористалися «не чисті на руку політсили й окремі олігархи», а відтак пригрозив: «Ті з олігархів, що збираються тиснути на владу псевдострайками, отримають по руках».
Очільник України також заявив, що доручив правоохоронцям притягнути до відповідальності тих, хто прагне дестабілізації в країні. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк також упевнений, що акції протесту шахтарів — це спроба дестабілізувати ситуацію в країні.

Ігор Голод

До слова
Рінат Ахметов став фігурантом карної справи, порушеної за фактом тероризму і сепаратизму. Про це заявив Єгор Фірсов, народний депутат України від партії «Блок Петра Порошенко». За його даними, Генеральна прокуратура України вже викликала олігарха на допит по цій справі. Депутат вважає, що п. Ахметов «жадає реваншу у нової влади» і саме з цією метою фінансує сепаратистів.

Коментар експерта
Олександр Кочетко, політолог:
— Ми спостерігаємо не страйки шахтарів, а законспіровані та проплачені виступи. Самі їх учасники прямо розказують, що працюють у найбільшій енергетичній компанії ДТЕК. Вона належить Рінату Ахметову. Більшість із них не має заборгованості зі зарплати. То чого ж страйкувати? Насправді вони просто ходять Києвом і роблять вигляд, що протестують.
20 років тому шахтарів возили в Київ для торгів зі владою. Зараз втілюється той самий сценарій. Ахметов є ініціатором, організатором, координатором і спонсором цих подій.
Зараз на енергетичному ринку відбуваються серйозні зміни. Це стосується перерозподілу газу й вугілля, що генерує електричну енергію. Змінюються правила гри в цій сфері, де Ахметов є прихованим монополістом. Він має змогу диктувати державі ті ціни, які забажає. Однак уряд не хоче із цим миритися.
Мета-мінімум п. Ахметова — він хоче про себе нагадати. Бо про нього почали забувати. Це — той самий гудок, яким він лякав сепаратистів Донецька. Ефекту не було. З цими так званими страйками буде так само. Мета-максимум — Рінат Ахметов пробує виторгувати щось у влади. Йому не подобається, що п. Демчишин у нього не в кишені, і хоче таких міністрів, як раніше. Ті рахувалися з Донбасом і особисто з олігархом Ахметовим. Президент і уряд не мають права піти на це.
Як розв’язати ці проблеми? Уряд має запросити п. Ахметова на перемовини. Пояснити, що правила гри встановлює держава. Можуть обговорюватися технічні подробиці. Сформулювати йому умови в ультимативній формі. Він має втратити монополію й працювати просто як один із бізнесменів. Тоді буде конкурентна ціна. А відмовиться — отримає проблеми від СБУ та Міністерства внутрішніх справ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply