Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Терористи обстрілюють школи

Автор:

|

Жовтень 16, 2014

|

Рубрика:

Терористи обстрілюють школи
Клас після обстрілу

Клас після обстрілу

Уранці 1 жовтня бойовики з «Донецької народної республіки» (ДНР) обстріляли зі системи залпового вогню школу № 57 у Київському районі Донецька. Снаряд розірвався за 5 м від будівлі навчального закладу, де на момент інциденту перебувало 70 дітей і 28 вчителів. Через обстріли загинули четверо дорослих, ще восьмеро осіб зазнало поранень.

«Серед учнів постраждалих немає. Осколками пошкоджено віконні блоки будівлі школи на першому та другому поверхах», — повідомила прес-служба Донецької обласної державної адміністрації.
Не дарма 1 жовтня там був оголошений день знань – терористи до нього готувалися по-своєму. За весь час конфлікту в цю школу не потрапило жодного снаряда, а ось саме 1 жовтня, у перший навчальний день у ДНР школа потрапила під обстріл! І так само саме, як і на місці трагедії з малайзійським лайнером, за лічені хвилини там опинилися російські журналісти.

Терористи вбили школяра

Терористи вбили школяра

А терористи з «Луганської народної республіки» (ЛНР) обстріляли з артилерії місто Щастя на Луганщині. Дві 12-міліметрові бронебійно-запальні кулі потрапило в будівлю середньої школи № 56. Одна куля влучила в стіну будинку, інша — у кабінет географії, де саме займалися п’ятикласники. На щастя, ніхто з дітей і працівників школи не постраждав. Після інциденту всіх учні було евакуйовано.
Також було ухвалене рішення призупинити з 3 жовтня заняття в школі. Навчання в Щасті почалося тільки 16 вересня, і за два тижні школу вже двічі обстрілювали. Тиждень тому на шкільному подвір’ї розірвалася міна.
До слова, у луганській школі-гімназії № 60 вчителям видають зарплатню сухими пайками. Коли педагоги вийшли на роботу під загрозою звільнення, їм повідомили, що тепер навчальний заклад працює за «правилами ЛНР». «Українське законодавство у нас не діє», — поінформувала адміністрація.
За повідомленнями батьків, класним керівникам також дали завдання телефонувати батькам дітей із проханням повернутися до обласного центру. Через недостатню кількість учнів педагогам поставили по дві і чотири години «педнавантаження» замість 18. Видавати зарплату в школі поки що не поспішають. Коли будуть гроші — адміністрація не уточнює. У навчальній програмі наразі ще є предмет «Українська мова», але «Історії України» вже немає. Усім випускникам гімназії обіцяють видавати атестати російського зразка.
Натомість, Пан Ґі Мун, Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй (ООН), заявив, що він «украй стурбований» інформацією про насильство на сході України. Про це сказав Стефан Дюжаррік, його прес-секретар. «Обстріл школи викликає особливу стурбованість. Напади на школи є неприйнятними за будь-яких обставин. Генеральний секретар висловив надію, що всі залучені сторони будуть твердо дотримуватися зобов’язань, прийнятих у Мінську», — заявив п. Дюжаррік. Стривоженість ООН виглядає вже майже анекдотично. Невже там справді гадають, що цього достатньо, щоб зупинити терористів?
Натомість вищі навчальні заклади (ВНЗ) на тимчасово окупованих сепаратистами територіях на сході України не працюватимуть, їх буде перенесено. Про це заявив Сергій Квіт, міністр освіти. «Мова йде про ВНЗ на тимчасово окупованих територіях на сході України – вони не функціонуватимуть. Тобто, якщо хтось буде оголошувати, що в самому Луганську якісь ВНЗ розпочали навчальний рік, це — неправда, це — нелегально, ми цього не визнаємо й жодних наших дипломів там видавати не будемо», — сказав міністр.
МОН, за словами п. Квіта, переноситиме всі ВНЗ в інші реґіони України. «Один фінансовий університет виведено у межах Донецької області. Там на підконтрольних Україні територіях працює вісім університетів, у Луганській області — два», — пояснив міністр.
Фінансування ж Луганського національного університету (ЛНУ) буде відновлене в повному обсязі. У цьому впевнений Віталій Курило, ректор цього ВНЗ. Домовленості про відновлення фінансування вже досягнуто з Міністерством фінансів і МОН.
«Є тверді гарантії від міністра освіти та міністра фінансів про відновлення фінансування університету в повному обсязі. Декани та директори інститутів ЛНУ заявили про готовність працювати в новому режимі. Інститут фізкультури і спорту, а також фізмат найближчим часом почнуть працювати в денному режимі в Кремінній та Рубіжному. Знайшли гуртожитки для студентів і викладачів, уже почали робити в них косметичні ремонти», — зазначив ректор.
Віталій Курило уточнив, що ЛНУ також тимчасово змінить юридичну адресу на Старобільськ. Відповідні зміни вже внесено в колективний договір, затверджено рішення приймальної комісії щодо зарахування до аспірантури та докторантури університету. Колектив готовий до повноцінної роботи.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...