Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 1, 2020

Татарам не дали належно пом’янути жертв депортації

Автор:

|

Травень 22, 2014

|

Рубрика:

Татарам не дали належно пом’янути жертв депортації

Мітинґ у Сімферополі

Сергій Аксьонов, виконувач обов’язків голови Республіки Крим спершу відмовив кримським татарам у проведенні 18 травня мітинґу з нагоди 70-ї річниці депортації в Сімферополі, але потім таки дозволив зробити це на мусульманському кладовищі. Натомість, Сергій Меняйло, так званий губернатор Севастополя, категорично заборонив татарам улаштовувати 17 й 18 травня жалобні заходи.

Тому акція «Запали вогник у своєму серці» з ушанування жертв депортації кримськотатарського народу відбулася 17 травня в Києві на Михайлівській площі. Участь у ній узяв Мустафа Джемілєв, лідер кримських татар, якого російські окупанти позбавили права на в’їзд на малу батьківщину. Учасники акції запалили свічки, виклавши їх у вигляді кримськотатарської символіки та напису No Genocide.
На мітинґу Мустафа Джемілєв заявив, що Крим буде очищено від захопників. «Кримська земля буде звільнена від окупантів, вона неодмінно знову стане невід’ємною частиною нашої великої країни України», — запевнив він.
Того ж дня на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку у Львові теж відбулася акція «Запали вогник у своєму серці». Зі свічок виклали тризуб, мапу Криму та герб кримськотатарського народу. Загалом там зібралося близько 200 осіб. А ввечері жителі Дніпропетровська на Набережній Дніпра влаштували свою акцію. На знак підтримки всьому кримськотатарському народу просто неба зі свічок і лампадок люди виклали кілька знаків тамги — символу кримськотатарського народу.
У Сімферополі ж, аби не допустити відзначення Дня депортації кримськотатарського народу, російський загін міліції особливого призначення (ОМОН) провів напередодні навчання. Площу Леніна в місті оточили військовики. Тому Меджліс кримськотатарського народу постановив не проводити в центрі міста жодних масових акцій.
Кілька тисяч татар пройшло колоною із Сімферополя до селища Ак-Мечеті. У руках вони тримали кримськотатарські прапори та скандували: «Народ-Крим-Батьківщина». Без інцидентів там не минулося. Російська поліція зробила спробу примусити проукраїнського активіста прибрати український прапор. Чоловік вийшов на площу з державним прапором України, перев’язаним жалобною стрічкою. До нього підійшов правоохоронець із вимогою прибрати українську символіку. Активіст не погодився. Суперечка тривала десять хвилин. Зрештою поліцейський пішов.
А інші корінні жителі Криму таки провели траурний молебень біля закладеного каменя жертвам депортованих татар у самому Сімферополі. Захід пройшов мирно, без політичних гасел і закликів. Щоправда, під пильним наглядом представників Федеральної служби безпеки (ФСБ) Російської Федерації (РФ).

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply