Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 28, 2020

«Список Савченко»

Автор:

|

Квітень 30, 2015

|

Рубрика:

«Список Савченко»

Надія Савченко

Народні депутати України затвердили так званий список Савченко — перелік осіб, котрі, на думку парламентаріїв, є відповідальними за взяття під варту українки Надії Савченко. Рішення підтримали 256 депутатів.

Згідно з документом, до «списку Савченко» входять 35 осіб, зокрема президент Російської Федерації (РФ) Путін, перший заступник голови його адміністрації В’ячеслав Володін, директор Федеральної служби безпеки РФ Олександр Бортніков, ватажок «Луганської народної республіки» Ігор Плотницкий, російські судді та тюремники. Крім того до переліку потрапили російські олігархи Аркадій і Борис Ротенберги, а також Геннадій Тимченко.
Депутати рекомендували РНБО запровадити персональні санкції проти цих осіб. Також Верховна Рада України (ВРУ) звернулася до міжнародних організацій, міжпарламентських асамблей, парламентів та урядів демократичних країн світу, у т.ч. до Європейського парламенту, Парламентської асамблеї Ради Європи, Європейської комісії, Парламентської асамблеї Організації з безпеки та співпраці в Європі, Організації Об’днаниз Націй, Конґресу США, щодо застосування персональних санкцій щодо цих громадян.
Тим часом Сергій Лавров, міністр закордонних справ РФ, заявив, що українська льотчиця Надія Савченко може бути звільнена згідно з положенням «мінських домовленостей» про амністію всіх осіб, причетних до подій на південному сході України, якщо таким буде рішення суду.
«Савченко — не заручник. Її заарештовано за підозрою в злочинах. Тут може йти мова про задіяння іншої частини «мінських угод», де говориться про амністію всіх, хто має стосунок до подій на південному сході. Але, щоб амністувати людину, потрібно спершу довести до суду, а суд повинен ухвалити рішення. Якщо суд вирішить, що вона — невинна, то тоді взагалі не виникає ніяких питань. Якщо суд постановить, що вона — винна, то тоді Савченко, напевно, підпадатиме під амністію», — сказав п. Лавров.
Тим часом Слідчий комітет (СК) Російської Федерації (РФ) 24 квітня ц. р. висунув Надії Савченко обвинувачення в остаточній редакції. Про це повідомив Володимир Маркін, офіційний представник СК. До вже приписуваного українці «пособництва в убивстві двох журналістів» додали ще «незаконний перетин кордону РФ».Захист української льотчиці, натомість, наголошує на тому, що її незаконно затримали на території України, а потім перевезли в Росію.
«За даними слідства, під час військових дій у районі Луганська в червні 2014 року Надія Савченко, дізнавшись координати розташування групи російських журналістів ВДТРК та інших цивільних осіб під Луганськом, передала їх українським збройним формуванням. Після цього саме за цими координатами було проведено артилерійський обстріл, унаслідок якого загинули Ігор Корнелюк та Антон Волошин», — сказав п. Маркін. За його словами, від обстрілу могли постраждати й інші цивільні особи, які перебували поруч.
«Після цього Савченко без документів під виглядом біженки перетнула кордон РФ. При перевірці документів в одному з населених пунктів її було затримано для встановлення особи», — стверджує представник слідства.
Марк Фейгін, адвокат українки, заявив, що висунуте звинувачення суттєво відрізняється від озвученого на початковому етапі слідства. «Ми опублікуємо цю постанову найближчим часом. Але можу сказати, що таким чином слідство намагається довести справу до закінчення розслідування й не помічає всіх свідчень невинуватості Надії. Ми оскаржуватимемо постанову СК в суді», — сказав захисник.
Він також зазначив, що суд над українською льотчицею відбудеться в Москві, а захист домагатиметься розгляду справи колегією присяжних. Швидше за все, суд проходитиме в Басманному суді або Мосміськсуді, якщо справу розглядатимуть присяжні, додав Марк Фейгін.
28 квітня Надію Савченко, котра поновила голодування, перевели зі слідчого ізолятора до Московської міської лікарні № 20.
А в США члени Асоціації українських правників Америки стали на захист Марка Фейгіна, адвоката Надії Савченко, проти котрого Слідчий комітет РФ почав перевірку щодо звинувачень у екстремізмі нібито через його публікації у Twitter. Правники зі США вважають, що коментарі п. Фейгіна у Twitter є лише заявами на підтримку своєї підзахисної, котру незаконно утримує за ґратами російська влада.
Очевидно, що закиди російського правосуддя є спробою не лише змусити мовчати юриста, котрий гучно захищає своїх клієнтів, а й дати чіткий сигнал усім російським правникам, аби вони не бралися за справи, які кидають виклик російській владі. Розслідування проти Марка Фейгіна є грубим порушенням базових принципів правосуддя та законовладдя, а також права адвоката на належний захист свого клієнта, вважають у Асоціації.
Асоціація українських правників Америки є національним об’єднанням юристів, створеним 1977-го, членами якого є судді США, адвокати та студенти юридичних факультетів українського походження й американських адвокатів, зацікавлених в українських справах.
А ще Комітет із міжнародних справ палати представників США затвердив текст резолюції H.Res.50 «Заклик про звільнення українського бойового пілота Надії Савченко, котру було захоплено військами РФ у східній Україні і незаконно утримують у російській в’язниці з липня 2014 року».
«Надія Савченко — справжній герой України, її стійкість надихнула багатьох людей в країні, які борються за незалежну, демократичну та процвітаючу Україну», — зазначив конґресмен Еліот Енгел, старший член Комітету зі закордонних справ.
У документі наголошується, що українська льотчиця воювала добровольцем у батальйоні «Айдар», її захопили на українській території, позбавили права на справедливий судовий розгляд і незаконно передали Російській Федерації, щоби вона постала перед судом через необґрунтовані звинувачення у тероризмі». Резолюція закликає уряд США, європейських союзників і міжнародну спільноту активно підтримувати зусилля зі звільнення Надії Савченко й інших осіб, котрих незаконно утримують у РФ.
Як уточнили джерела в Конґресі США, згідно з процедурою, документ із Комітету буде відправлено на голосування безпосередньо в палату представників. Оскільки резолюція не містить суперечливих положень, її остаточне ухвалення очікується найближчим часом.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply