Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 23, 2020

Сполучені Штати надали Україні автомобілі медичної евакуації

Автор:

|

Вересень 01, 2016

|

Рубрика:

Сполучені Штати надали Україні автомобілі медичної евакуації

Медичний HUMVEE

На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного 27 серпня відбулася церемонія офіційної передачі українській стороні автомобілів медичної евакуації на базі HUMVEE.
Участь у заході взяли командувач Сухопутних військ Збройних сил (ЗС) США в Європі генерал-лейтенант Фредерік Бен Ходжес, виконувач обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, начальник Національної академії сухопутних військ генерал-лейтенант Павло Ткачук, представники профільних напрямків медичного управління ЗС США в Європі та ЗС України.
Як зазначила п. Супрун під час евакуації пораненого з поля бою надважливим чинником є час. «Ми знаємо, що для цього в нас, на жаль, бракує броньованих евакуаційних медичних машин. Сьогоднішня подія для нас має дуже важливе значення, адже невдовзі наші військові медики, котрі виконують бойові завдання в межах антитерористичної операції (АТО), отримають у своє розпорядження ці чудові автомобілі. Устаткування, що міститься у кожному з них, допоможе проводити ефективну евакуацію поранених із поля бою з наданням широкого спектру медичної допомоги дорогою до лікувального закладу».
Також очільниця міністерства подякувала американським партнерам за допомогу та зазначила, що вони допомагають також із професійним навчанням особового складу ЗС України з надання медичної допомоги, задля чого діляться своїми досвідом і навчальними програмами. Вона також висловила своє бачення щодо того, як мав би виглядати тренувальний центр, у якому всі представники силових структур мали б можливість отримати базові та поглиблені знання з надання медичної допомоги в бою, під час евакуації та на базі мобільних госпіталів тощо.
Своєю чергою, генерал Ходжес акцентував увагу на тому, що ґрунтовні знання військовослужбовців із медичної підготовки є одним із пріоритетних завдань командування. Він висловив удячність за те, що партнери з багатьох країн докладають зусилля для того, щоб українське військо стало в рази професійнішим. «Вдячний колегам із Канади, Литви, Польщі, Об’єднаного Королівства та нашим інструкторам, котрі працюють над тим, аби українські військові стали набули професійного росту в галузі медичної допомоги. Мені приємно, що сьогодні ми передаємо ці автомобілі, адже це свідчить про те, що ми налаштовані рішуче і будемо й надалі допомагати українцям».
Також генерал зазначив, що міжнародні партнери готові й надалі передавати свої знання, вміння та навички з тактичної медицини українському медичному персоналу, який зараз перебуває у дуже скрутних обставинах, а особливо — у зоні проведення АТО.
Бригадний генерал Деніс Лі Мастер, головний хірург і начальник реґіонального медичного управління ЗС США в Європі, акцентував на тому, що техніку, представлена для огляду, повністю обладнана всім необхідним для надання медичної допомоги. «Жодної полички не знайдете порожньою — автомобілі повністю укомплектовані необхідним спеціалізованим спорядженням. Хочу також наголосити на тому, що для того, аби його правильно використовувати, необхідно мати тренований персонал. Тож ми негайно розпочинаємо навчання, під час яких детально розповімо українським військовим призначення кожного приладу, інструменту, препарату, що містяться всередині цих автомобілів. Ці заходи проведемо для того, щоб українське військо суттєво додало в якісному та практичному плані своїх військових медичних можливостей».
Захід відбувався в межах поглиблення військово-політичного діалогу та розвитку співпраці між ЗС США й України і на цьому етапі було передано п’ять машин, які незабаром надійдуть на озброєння армійських підрозділів, що беруть участь в АТО. Варто зазначити, що до завершення року до ЗС України буде передано ще 30 подібних автомобілів.
Власне, завдяки підтримці міжнародних партнерів українське військо отримало суттєву підтримку в царині транспортування поранених і хворих, котрі потребують негайного лікування, а особливо — з районів ведення бойових дій — на всі наступні етапи медичної евакуації.

Віталій Іванов, Регіональний медіа-центр МО України

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply