Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 26, 2020

Скандал в Укрпошті

Автор:

|

Лютий 02, 2012

|

Рубрика:

Скандал в Укрпошті

В Укрпошті тліє новорічний скандал: тисячі українців шукають свої посилки з-за кордону, які вони мали отримати ще під ялинку. Пакунки просто розчинились у повітрі. Таку затримку вантажів керівництво пошти пояснило святковим ажіотажем. Однак журналісти з’ясували, що, загалом, зникнення пакунків є тут буденним явищем.

Обурені клієнти Укр­пошти висловлюють своє обурення на форумах і Facebook. Серед постраждалих — Ганна, яка зараз живе у США. Під Новий рік дівчина зібрала посилку для самотнього батька, який живе в Україні. Подарунки зі Штатів вилетіли, але батько досі не дочекався їх. Доки пакунок подорожував територією США, Ганна точно знала, де він і що з ним відбувається. Це показує спеціальна програма в iPhone. Останні дані — із Чикаґо його відправили до України, і на цьому інформація про долю посилки вичерпується.

Подібна послуга є й на сайті Укрпошти. Але в українській пошуковій системі жодного слова про відправлення Ганни, як і ще багатьох людей, протягом місяця так і не з’явилося. Що ж відбувається із закордонними посилками в Україні? Спочатку їх перевіряють митники: просвічують рентґеном і слідкують, щоби там не було нічого забороненого, а лише те, що вказано. Таку перевірку мають пройти всі пакунки, вартість яких перевищує 200 USD. В Укрпошті запевняють, що на цьому етапі ніщо не може зникнути. А от справді «сліпа зона» — це місцеве відділення пошти. Тут посилка може зникнути з усіх радарів — для цього достатньо, аби хтось просто «забув» поставити галочку в електронній системі.

Через таку галочку мешканка Запоріжжя Марія місяць не могла отримати свій пакунок. Хоча сайт Укрпошти доповідав, що його доставлено. Ніким не забрані посилки зберігаються на пошті місяць. Після того їх везуть на спеціальні склади. Раз на квартал «нічийний» вантаж розбирають: те, що можна продати, відправляють у спеціалізовані крамниці, зіпсоване — утилізують. Якщо ваш пакунок «схуд» — в Укрпошті обіцяють провести службове розслідування, якщо ж його загубили — надати компенсацію. Ось тільки тут є два «але». За законом, пошта розглядає лише звернення відправника. Той, хто мав отримати посилку, не може заявити про зникнення. І друге: шукатимуть тільки зареєстровані пакунки з індивідуальним номером, причому — за додаткову плату.

Іван Заторський

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply