Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

Сепаратисти просочуються, їм дають відсіч

Автор:

|

Липень 17, 2014

|

Рубрика:

Сепаратисти просочуються, їм дають відсіч
Валентин Бистриченко

Валентин Бистриченко

У Харкові, на площі Свободи, 13 липня одночасно пройшли два мітинґи, які організували ідейні супротивники. Активісти Антимайдану, обурившись збором грошей для сил Атитерористичної операції (АТО), напередодні закликали своїх однодумців прийти до пам’ятника Леніну. У підсумку туди прибуло близько сотні людей. Стільки ж було й прихильників Євромайдану, котрі виступили проти проведення проросійських заходів на площі Свободи по неділях.

«Із таких мирних акцій все починалося в Слов’янську та Донецьку, і ми не хочемо, щоби подібне відбувалося в Харкові. Ми — не проти Антимайдану, однак проти терористів, котрі беруть у руки зброю та прикриваються пенсіонерами», — сказав Валентин Бистриченко, активіст Євромайдану.
Близько третьої години дня між патріотами та сепаратистами спалахнула бійка через те, що якийсь чоловік почав бити лампадки, поставлені в пам’ять про загиблих у Донбасі. Але правоохоронці вишикувалися в живий ланцюг між протиборчими сторонами, завдяки чому вдалося уникнути подальшого протистояння, а аґресивного сепаратиста забрали в міліцію.
Того ж дня в Дніпропетровську патріоти завадили мітинґу сепаратистів, вигнавши їх із площі. Проросійські активісти організувалися за допомогою соціальних мереж, але про заплановану акцію дізналися й українські активісти. Пізніше на місце зустрічі прийшло кілька сепаратистів, але їх швидко вигнали з площі, а їхні антисемітські плакати — спалили. Крім того, координатора Антимайдану облили зеленкою, коли вона намагалася дати інтерв’ю місцевому телеканалу.
А в Миколаєві українські активісти змусили мешканців квартири на вулиці Миколаївській зняти російський прапор із вікна й спалили його. У неділю близько 40 активістів із українськими знаменами попрямувало на вулицю Миколаївську, 24, де на вікні одного з помешкань був вивішений російський триколор.
Одночасно за вказаною адресою прибули працівники міліції. Вони разом із активістами піднялися в квартиру на четвертий поверх і попросили господиню зняти російський прапор із вікна. Після нетривалої суперечки це зробив син жінки. У момент, коли чоловік знімав прапор, активісти крикнули, щоби він скинув полотно з вікна на землю, однак той відмовився так учинити. Зрештою, кілька людей у присутності правоохоронців переконали чоловіка скинути прапор.
Коли ж російська символіка таки була скинута, дехто потоптався по ній, був озвучений і намір її спалити. Вирішили все ж дочекатися слідчо-оперативної групи, після приїзду якої прапор розірвали навпіл. Одну частину полотнища віддали правоохоронцями, другу – все ж публічно спалили.
У той же час Служба безпеки України (СБУ) затримала диверсантів, котрі за вказівкою керівництва Російської Федерації (РФ) готували дестабілізацію в Одесі й створення «Одеської народної республіки». «Спецслужби Росії глибоко законспірували мережу резидентури. Планували захопити владу та проголосити так звану маріонеткову Одеську народну республіку», — сказано в повідомленні прес-служби СБУ.
СБУ встановила, що штаб резидентури налічував до 50 осіб. Кожен мав свою роль у спланованому заколоті. Був готовий план силового захоплення влади, дій бойових груп, які чекали на сигнал із Росії. 9 липня в Одесі працівники СБУ затримали організатора цієї диверсійно-підривної мережі громадянина РФ Олександра Якименка та співорганізатора – громадянина України Юрія Трофімова.
Злочинці намірялися задіяти сім бойових груп для диверсій на об’єктах життєзабезпечення в Одеській області. Готувалися терористичні акти стосовно посадовців органів влади й іноземних громадян. Провокатори мали провокувати штучні конфлікти між жителями області. Під час обшуку в затриманих було вилучено надруковані в РФ методичні рекомендації з розвідувальної підготовки, детальні топографічні мапи з позначенням дислокації військових і стратегічних об’єктів області, дані про системи захисту, їхніх керівників.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply