Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 27, 2020

Що зараз відбувається в Азовському морі

Автор:

|

Травень 24, 2018

|

Рубрика:

Що зараз відбувається в Азовському морі

Припис про заборону входу до району Азовського моря поблизу Бердянська у зв’язку зі стрільбами Чорноморського флоту РФ з’явився ввечері 18 травня приблизно о 21:16 за київським часом. Затримання кораблів, що прямували до/з Бердянська та Маріуполя, почались 19 травня та тривають досі. Дотепер немає публічної реакції ні головнокомандувача, ні прикордонників, ні дипломатичного відомства, ні Міністерства оборони України.
Військові кораблі та катери РФ, використовуючи угоду 2003 року та право мирного проходу, пройдуть куди захочуть. Якщо з нашого боку не буде посиленого патрулювання, демонстрації намірів витіснення російських катерів (добре, що є досвід часів СРСР), різкого звернення до РФ та світового співтовариства, це може стати початком анексії Приазов’я. Тим часом на протилежному березі, в Єйську, розпочалися навчання.
Поки діє «Договір між Україною та Російською Федерацією про співпраці у використанні Азовського моря та Керченської протоки», жодної 12-мильної зони та державного кордону немає. Не можна залишати поза увагою будь-яку ділянку узбережжя.
Тож треба негайно денонсувати цей договір та ганебні угоди 1993 року, згідно з якими росіяни можуть вести «дослідження рибних запасів» за 100 м від берегів Генічеська та Бердянська. Треба негайно оголошувати в Азові територіальне море, внутрішні води та виключну морську економічну зону.
Та головне — нарощувати сили ВМС, ЗСУ, ДПСУ й їхню готовність протистояти силам РФ. Потрібно негайно створювати кризовий штаб. Не можна виключати, що така демонстрація ворога в Азовському морі — це спосіб відволікти увагу від інших напрямків. А тому, починаючи від Вилкового, не можна залишати поза увагою будь-яку ділянку берега.

Андрій Клименко, «Новое время»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply