Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 7, 2019

РПЦ забезпечує школи в ДНР російськими підручниками

Автор:

|

Вересень 10, 2015

|

Рубрика:

РПЦ забезпечує школи в ДНР російськими підручниками

Російський підручник

Із 1 вересня школи в «Донецької народній республіці» (ДНР) перейшли на власні стандарти навчання, в основі яких лежить російська шкільна програма. У райони Донбасу, контрольовані російсько-терористичними військами, завезли партію російських підручників. Передача книг була здійснена за участі єпископів Російської православної церкви (РПЦ) та Української православної церкви Московського партіархату (УПЦ МП) у рамках благодійної акції «Дітям Донбасу — книги рідною мовою».
Ця акція була ініційована Московським відділенням російського Імператорського православного палестинського товариства. Допомога була надана з благословення намісника московського Новоспаського ставропігійного чоловічого монастиря, вікарія Патріарха Московського, єпископа Воскресенського Сави (Міхєєва). Проект супроводжує Всеросійська громадська організація ветеранів «Бойове братство», яка з минулого року бере участь у формуванні бойових груп росіян-добровольців для закидання на Донбас.
Перша партія зібраного москвичами гуманітарного вантажу була доставлена ??в ДНР волонтерами «Бойового братства» до Дня Слов’янської писемності та культури, а остання, що містить більше 1 т навчальної та художньої літератури, була приурочена до початку навчального року.
Книги, зібрані в Новоспаському монастирі, передали в Донецьку та Маріупольську єпархії УПЦ МП, які розподілила їх по школах. Крім навчальних посібників, сім’ям Донбасу начебто передали продукти, куплені на кошти православних сирійців і ліванців, котрі проживають у Москві.
За словами Геннадія Величка, «заступника начальника Центру управління відновлення ДНР», вантаж був доставлений за сприяння влади ДНР і Міністерства з надзвичайних ситуацій Російської Федерації (РФ). У ході зустрічі делегації «Бойового братства» з митрополитом Донецьким і Маріупольським Іларіоном буцімто були обговорені нагальні потреби прихожан православних храмів у містах ДНР, що піддаються обстрілу і питання подальшої гуманітарної співпраці, в т. ч. можливість доставки у Донбас будівельних матеріалів для відновлення зруйнованих храмів.
Коментуючи позбавлення українськими державними органами вчених звань співробітників донецьких установ, котрі підтримують сепаратизм, Володимир Рогов, військовий експерт «Бойового братства» і голова «Комітету державного будівництва Новоросії», сказав: «Ми спостерігаємо парадоксальну ситуацію, коли Україна де-юре ще існує, але де-факто її вже немає. А Новоросія навпаки — де-факто вже є, але де-юре — наразі немає. Природно, ця болюча стадія перетворення з одного державного утворення в інше тягне за собою подібні речі. Позбавлення наукових звань — логічне продовження заборони так званою київською владою книг. Це — торжество абсурду та маразму, які сьогодні, на жаль, панують на території «колишньої України».
Така інформація — ще одне свідчення того, що терористи ДНР не мають жодного наміру працювати за українськими законами і чим швидше вони будуть знешкоджені, тим краще.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply