Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 21, 2019

Розсекретила документи про вбивцю Бандери

Автор:

|

Березень 23, 2017

|

Рубрика:

Розсекретила документи про вбивцю Бандери

Богдан Сташинський

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила документи про Богдана Сташинського, вбивцю Степана Бандери і Лева Ребета, лідерів Організації українських націоналістів (ОУН). Серед оприлюднених документів — агентурні донесення Сташинського, фото оперативної зйомки та з його особистого архіву, плани КДБ щодо ліквідації членів ОУН тощо. Ці документи розповідають про те, як завербували Сташинського, як він здійснював провокації проти оунівського підпілля на Західній Україні, як готував теракти проти лідерів українських еміґрантських організацій.
Також оприлюднили архівні матеріали про спробу органів державної безпеки СРСР завербувати Василя Недайкашу, одного з керівників розвідки Української Народної Республіки (УНР). Матеріали свідчать про неодноразові спроби радянських агентів встановлювати контакти з п. Недайкашею, коли він мешкав у Франції, залучати його до співпраці, спонукати до розкриття ним розвідувальної мережі уряду УНР в екзилі на території Радянської України і до сприяння у спробах завербувати генерал-хорунжого Всеволода Змієнка, керівника спецслужби УНР в екзилі.
Також доступні й інші матеріали: українська еміґрація 1920-1930-х рр. сторіччя в архівних документах розвідки, діяльність української політичної еміґрації у міжвоєнний період 1920-1930-х рр. у документах органів державної безпеки СРСР, розсекречені документи стосовно Симона Петлюри.
Варто зазначити, що Україна рухається до унормування архівної політики щодо матеріалів колишніх режимів. 9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила законопроект «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 рр.». За законом, усі архіви радянських репресивних органів мають бути відкриті.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...