Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 28, 2020

Російські диверсанти в Україні прикриваються жінками

Автор:

|

Квітень 24, 2014

|

Рубрика:

Російські диверсанти в Україні прикриваються жінками

На передовій у Луганську — цивільні жінки

Після Великодня українська влада відновила активну фазу антитерористичної операції, призупиненої через свята. На сході України тривають спроби звільнити захоплені російськими диверсантами адміністративні будівлі.

Мусять діяти вкрай відповідально
Оголошену ще 13 квітня ц. р. антитерористичну операцію проти російських диверсантів, які спільно з «п’ятою колоною» Москви захопили адміністративні будівлі в Донецькій і Луганській областях України, багато хто вважає надто вже непереконливою. Вряди-годи засоби масової інформації навіть ставлять під сумнів спроможність спеціальних підрозділів — Служби безпеки України (СБУ), Міністерства внутрішніх справ (МВС) й армії — дати раду аґресорами, котрі вже окупували Крим.
Тому виконувач обов’язків Президента Олександр  Турчинов змушений був пояснити 20 квітня, що «українські силовики під час проведення антитерористичної операції на сході мусять діяти дуже відповідально, щоби не постраждали мирні громадяни». Він також розповів: «Терористи, ті, хто намагається діяти зі зброєю, ховаються за спинами багатьох людей, котрі є обдурені російською пропагандою чи перебувають у полоні власних ілюзій. Велике скупчення людей не дозволяє силовим структурам активно діяти».
Олександр Турчинов ще й наголосив при цьому: «Зараз багато хто критикує силовиків за нібито нерішучість дій, але це — не так. Це, насамперед, – відповідальність за життя людей. Ми нікуди не квапимося, адже головне, аби не постраждали мирні громадяни. Це — альфа і омега нашої внутрішньої політики. Наше завдання — захистити людей від тієї величезної кількості зброї, яка опинилося в руках кримінальних і напівкримінальних елементів».

Блокуються та беруться під контроль
Саме тому, за словами виконувача обов’язків Президента, напередодні Великодня українська влада постановила, що всіх, хто складе зброю добровільно й не причетний до скоєння важких злочинів, буде звільнені від карної й інших видів відповідальності у зв’язку з їх участю в акціях протесту.
Дмитро Тимчук, керівник Центру військово-політичних досліджень і координатор спільноти «Інформаційний Опір», написав 18 квітня на своїй сторінці у Facebook: «Представники СБУ сьогодні заявили, що проведена на сході України антитерористична операція припинена «у зв’язку з Великодніми святами та Женевськими домовленостями». Заява прозвучала дивно. Ну, як можна зупиняти «бойові дії» без укладення перемир’я? Просто «з нагоди свята», коли супротивник не має наміру цього робити?»
Усе ж п. Тимчук додав: «Поспішаю заспокоїти. Суть у тім, що Україна, виконуючи свою частину Женевської декларації, справді призупиняє активні дії силовиків. Але це зовсім не означає, що вони всі вихідні будуть розслаблятися, закушувати крашанками та ковбаскою, розкладеною на ксерокопії Женевських угод. Операція триває — блокуються окремі групи екстремістів, беруться під контроль території й автошляхи. Як запевнили нас сьогодні силовики, операція тільки ввійшла в той формат, коли, за висунутих жорстких обмежень (відсутність жертв серед «мирного населення»), можуть бути прийнятні результати».

І-за спин цивільних
Тільки антитерористичну операцію українських силовиків сповільнюють передусім «живі щити» із цивільних людей і навіть жінок, якими прикриваються російські диверсанти. Коли, приміром, підрозділ 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади ввійшов у рамках антитерористичної операції 16 квітня в Краматорськ, то вояків заблокували підбурені російськими диверсантами місцеві мешканці. Коли ж із-за їхніх спин вигулькнули й самі диверсанти, то українські десантники не наважилися стріляти по них, аби кулі не зачепили простих громадян.
Відтак, диверсанти відібрали в них шість бойових машин десанту, натомість ще 16 – натовп пропустив у напрямку Дніпропетровська тільки після того, як вояки здали своїм командирам ті частини автоматів, без яких не могли стріляти. А три бойові машини вирвалися з облоги лишень після того, як один із десантників зірвав чеку з гранати та пригрозив нею блокувальникам.
Тому Микола Сунгуровський, директор військових програм Центру Разумкова, обурювався: «Надіслати в місто, де є натовпи людей, військовослужбовців — до цього треба додуматися! Вони взагалі не готові до такого, вони не мали виконувати таких завдань. Військовослужбовців можна залучати для локалізації району дій, району антитерористичної операції».

Атаковані тележурналістами
Однак після того, як українські силовики прислухалися до цієї рекомендації, їх спільно з екстремістами атакували російські тележурналісти. Управління преси й інформації Міністерства оборони розповіло про це: «Останнім часом у Луганській і Донецькій областях почастішали випадки провокацій проти військовослужбовців Збройних сил України (ЗСУ), які несуть службу на блокпостах, опорних пунктах підрозділів чи охороняють базові табори. Так, тільки за останній тиждень на блокпості, розташованому біля Луганська в напрямку міста Щастя відбулося кілька надзвичайних подій.
У бік військовослужбовців, які несуть службу на об’єкті зі зброєю в руках, невідомі особи в масках неодноразово кидали каміння й петарди, а також вели вогонь із травматичної зброї. При цьому люди в погонах постійно чули у свій бік образи та погрози.
Прикметно, що у більшості подібних випадків, у кульмінаційний момент «конфлікту», який намагаються роздмухати невідомі аґресивно налаштовані громадяни, з’являються журналісти з логотипами російських телеканалів і задають українським військовослужбовцям провокаційні запитання, маючи на меті виставити останніх «загарбниками» й «людьми, котрі застосовують силу проти мирного населення».

Міліція не співпрацює з армією
За тиждень так званої активної фази українські спецслужби відвоювали без жертв лише летовище в Краматорську й відбили атаки на частину внутрішніх військ у Маріуполі та свій блок-пост. Утім, генерал-майор Олександр Розмазнин, заступник начальника головного командного центру ЗСУ, поінформував 22 квітня про ще одну причину уповільнення протидії російським диверсантам на сході України: «Наразі донецька міліція не співпрацює з українською армією в межах антитерористичної операції. Я не уповноважений коментувати це, але факт залишається фактом: нам не допомагають, коли наші частини перебувають у окремих районах».
Цитуючи цю заяву, інформагенція «Українські національні новини» «проілюструвала» слова генерал-майора нагадуванням, що коли 21 квітня з десяток озброєних людей у масках зайшов у міське управління міліції Краматорська, то силового спротиву їм не відбулося.
Станіслав Речинський, радник міністра внутрішніх справ, зробив спробу пояснити ситуацію: «Ми до кінця не знаємо, хто з працівників міліції в східних областях буде виконувати накази. Підбір усіх кадрів, аж до дільничних, вівся на основі особистої відданості місцевим кланам».

Не сумнівайтеся — спецпідрозділи є
І все ж 21 квітня Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ України, у відповідь на запитання Леллі Веймут, старшого відповідального редактора The Washington Post, про те, чи є в голови МВС сили й засоби для виконання його наказів, запевнив: «Не сумнівайтеся. У нас є спецпідрозділи військ МВС «Ягуар» і «Омега». Це — сили спеціального призначення, навчені проводити подібні операції».
Міністр також розповів детальніше про сутички на базі внутрішніх військ МВС під Маріуполем: «На нас було скоєно напад за участю 300-400 осіб, до чиїх планів входило захоплення озброєння цього підрозділу. Цього разу внутрішні війська без вагань застосували зброю. Ми їх оточили. У підсумку з боку нападників загинуло три особи. У 90 % цих людей були судимості: вони сиділи у в’язниці та скоювали злочини, а один навіть перебув у міжнародному розшуку».
Однак уже наступного дня Марина Остапенко, прес-секретар СБУ, дала зрозуміти, що українські силовики не поспішатимуть відновлювати активну фазу антитерористичної операції й після Великодніх свят. А причиною затримки речник СБУ назвала потребу надати представникам місії Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) можливість розпочати в Україні свою моніторингову роботу.
Також вона зазначила: «Головне завдання сьогодні — визначити периметр безпеки. Міжнародні спостерігачі мають отримати нагоду особисто проконтролювати виконання Росією озвучених у Женеві заяв про звільнення адмінбудівель і здачу зброї бойовиками».
Водночас посадовець запевнила: «Разом із тим, суб’єкти антитерористичної операції у взаємодії зі ЗСУ продовжують заходи з рішучої протидії збройним нападам, захопленню заручників і іншим злочинам проти мирного населення. Така протидія здійснюється під повним міжнародним контролем ОБСЄ».

Ігор Голод

До слова
Особовому складу військової частини Маріуполя, яка відбила атаку сепаратистів і диверсантів, бізнесмени виплатили 500 тис. грн «винагороди за мужність». Про це повідомила прес-служба Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Також підприємці обіцяють 10 тис. USD за кожного спійманого «зеленого чоловічка». «Оплатили» вже вісьмох. Ще трьох спійманих перевіряють на приналежність до російських спецслужб або армії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply