Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 12, 2020

Роковини Крут відзначили й бійкою

Автор:

|

Лютий 02, 2012

|

Рубрика:

Роковини Крут відзначили й бійкою

Україна вшанувала пам’ять героїв Крут — подвиг 300 українських студентів у бою під Крутами на Чернігівщині 1918 року. По всій країні було проведено врочисті заходи з нагоди роковин події. Президент Янукович відвідав меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут» поблизу села Пам’ятного Борзнянського району Чернігівської області. У багатьох містах країни відбулися марші зі смолоскипами. У Львові сотні людей улаштували смолоскипну ходу центральними вулицями.

А от у Донецьку не обійшлося без сутичок — спалахнула бійка між учасниками ходи, присвяченої пам’яті героїв Крут, і невідомими аґресивно налаштованими чоловіками. Біля одного з корпусів Донецького національного університету зібралося близько 30 осіб із мегафоном, прапорами Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Свобода», громадської організації «Сокіл». Вони розпочали марш до пам’ятника Т. Шевченку, приурочивши свою акцію пам’яті героїв Крут. Але невідь-звідки з’явилося кілька чоловіків, які почали чіплятися до учасників акції, у тому числі фотожурналістів, які намагалися відобразити цю подію. Ці чоловіки викрикували: «Донбас — це російський край!», «Бандерівцям і фашистам — смерть!» За словами одного з фотокореспондентів, «ці неадекватні люди розбили або пошкодили як мінімум чотири фотокамери».

Міліція, яка втрутилася дещо пізніше, відтіснила нападників убік, одного з них затримала, дозволивши цим учасникам продовжити ходу, а журналістам — виконувати свою роботу. За словами Максима Ровинського, начальника управління зі зв’язків із громадськістю Донецької міської ради, до них надійшла заявка на проведення маршу, присвяченого пам’яті героїв Крут від «групи громадян», жителів Донецька.

Водночас, Володимир Гупало, голова Донецької обласної організації ВО «Свобода», назвав такі дії провокацією й наголосив, що «Свобода» нікого не уповноважувала проводити ходу в Донецьку. «Зараз у Донецьку немає керівника міської організації ВО «Свобода», тому що Артур Шевцов, який раніше посідав цю посаду, був знятий з’їздом, — сказав «свободівець» і при цьому додав: — Ходи ніхто не планував. Це все — провокація, я ніяк інакше цього не оцінюю й не характеризую».

Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply