Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

Референдум аферистів

Автор:

|

Травень 15, 2014

|

Рубрика:

Референдум аферистів

Дехто «голосував» просто на вулиці

Минулої неділі диверсанти з Російської Федерації (РФ) і її колабораціоністи у двох областях України намагалися імітували розкол країни, у який повірили хіба що ті, хто дуже цього прагне.

Шантаж прецедентом
11 травня на Донбасі (так іще називають Донецьку й Луганську області України) російські найманці та їхні місцеві колабораціоністи намагалися повторити те, що вже відбулося цьогоріч у Криму: проведені терористами на замовлення й за фінансування Кремля псевдореферендуми про незалежність цих реґіонів. Щоправда, на Кримському півострові одразу ж «голосували» за його приєднання до РФ, тоді як на Донеччині й Луганщині організатори «народного волевиявлення» обмежилися лише «усамостійненням», давши таким чином підставу для припущення, що насправді Кремль прагне не анексії областей України, а «лише» примушення країни до капітуляції.
Це припущення, по суті, підтвердило 12 травня міністерство закордонних справ (МЗС) РФ, відреагувавши на оголошення організаторами Луганщини та Донеччини  результатів псевдореферендуму, які суперечили нещодавнім опитуванням громадської думки, у яких переважна більшість населення цих областей висловилася за перебування цих реґіонів у складі України. Терористи ж заявили, що все нібито навпаки: мовляв, за незалежність так званої Луганської народної республіки висловилися 96 % громадян, а Донецької — майже 90 %.
Відтак, МЗС РФ наполягало, що, за його словами, «попередні підсумки підрахунку бюлетенів переконливо демонструють реальну налаштованість громадян Донецької та Луганської областей отримати право на самостійне ухвалення рішень у питаннях, що стосуються життєво важливих для них проблем».
Як, вочевидь, зауважив читач, мова в цій заяві йде не про приєднання Донбасу до Росії, а про його «право» на непослух щодо української влади. Але оскільки в тій же заяві МЗС РФ наголосило, що «втілення в життя підсумків референдумів має відбуватися в межах діалогу між Києвом, Донецьком і Луганськом», а також «знову підтвердило необхідність негайного налагодження широкої дискусії в Україні щодо її майбутнього державного устрою за участю всіх політичних сил і реґіонів», то таким чином зовнішньополітичне відомство Росії чітко дало зрозуміти, що інспіровані та фінансовані Кремлем на Донбасі псевдореферендуми мали на меті змусити Україну до зміни державного устрою, тобто до родроблення на автономії, щоби Росії зручніше було поглинути їх услід за Кримом.

Юридично недійсні
А щоби українська влада не зволікала з капітуляцією, уранці 12 травня офіцер головного розвідуправління генштабу збройних сил РФ Ігор Гіркін, який приховує своє прізвище за псевдонімом «Стрєлков», усунув місцевих колабороціоністів від керівництва злочинним угрупованням «Донецька народна республіка» (ДНР), проголосивши себе «Верховним головнокомандувачем сил ДНР», оголосив від її імені війну Україні й звернувся до РФ по військову допомогу. Невдовзі після цього ДНР, назвавшись «суверенною державою», попросилася до складу Росії, а Гіркін заявив про початок «контртерористичної операції» на Донбасі.
Тим часом, злочинне угруповання «Луганська народна республіка», також проголосивши свою незалежність від України, до складу РФ не захотіло. Хто знає, можливо, там упевнені, що ані Кремль не анексуватиме її, ані українська влада не поведеться на шантаж псевдорефрендумами.
Олександр Турчинов, виконувач обов’язків Президента України, підтвердив це, заявивши: «Проведення так званих референдумів на території Донецької та Луганської областей є абсолютно таким, що не співвідноситься ні з правом, ні зі здоровим глуздом».
Такої ж думки дотримуються в Центральній виборчій комісії (ЦВК). «По-перше, не існує так званого народу ні Донецької, ні Луганської областей. По-друге, проведення місцевих референдумів на рівні областей узагалі Конституцією не передбачене. По-третє, відсутній закон про місцеві референдуми в Україні. По-четверте, навіть спроба провести будь-який так званий референдум у будь-якій державі світу потребує збереження хоча би зовнішньої пристойності», — повідомив Андрій Магера, заступник голови ЦВК. — Цей пропагандистський фарс не матиме жодних юридичних наслідків, окрім карної відповідальності його організаторів».
Українське МЗС також кваліфікувало обидва псевдореферендуми як юридично недійсні, підкресливши, що стосовно територіальної цілісності й устрою України вони залишаться без будь-яких правових наслідків.

Задля телекартинки
Навіть депутат нижньої палати російського парламенту Ілля Пономарьов, за підсумками свого візиту в Донецьку область, заявив у неділю, що на незаконному референдумі насправді проголосувало не більш як 40 % осіб, котрі мають право голосу. За його словами, картинки на російському телебаченні з кілометровими чергами на виборчих дільницях у Донецькій області були створені штучно.
А пояснюється така низька явка тим, що було відкрито дуже незначну кількість дільниць. «Наприклад, для міста Донецька з понад мільйоном жителів нормою є близько 500 дільниць, а відкрито було 117», — зазначив п. Пономарьов. Він також нагадав: «Опитування свідчать, що в березні в Донецькій області ідею приєднання до РФ підтримували 20-25 %, а решта займала різні проукраїнські позиції. 20-25 % — за федералізацію, 30-35% — за унітарну Україну».
Ілля Пономарьов іще додав із цього приводу: «Є соціологічний моніторинг, який я бачив у Москві, він є в розпорядженні адміністрації президента РФ. У Кремлі знають, що більшість жителів Донбасу не хоче приєднання до Росії. Також я бачив дані, які є в Києві, і вони збігаються, розбіжності — на рівні нюансів».
За словами російського депутата, після скоєння злочинів диверсантами з Росії в Слов’янську рівень підтримки приєднання до РФ почав падати, а до середини квітня склав 15-17 %.
Те, що про дані соціологічних опитувань, згідно з якими, переважна більшість жителів Донбасу висловлюється за його приналежність до України, знали й організатори псевдореферендумів, вони самі ж засвідчили, анітрохи не переймаючись наданням цим спектаклям хоч би трохи правдоподібного вигляду. Виборчі дільниці вони облаштовували на вулицях, навіть у гаражах, а проголосувати, як розповідали свідки, можна було й без паспорта — і за дружину, і за сусідку. Вірили всім на слово.

Голосували по вісім разів
Один iз журналістів задля експерименту спромігся проголосувати аж вісім разів! А іноземні спостерігачі, аналізуючи надану їм офіційними особами інформацію, жартували, що Донбас побив усі рекорди зі швидкісного голосування. Марк Мак-Кіннон, кореспондент видання Globe & Mail, повідомив, що працівниця дільниці, де він побував, у розмові з ним заявила, що явка на 12-ту годину складала вже 40 % виборців.
«Це — 40 % від загальної кількості?62 тис. бюлетенів. Або ж 6 200 людей за годину, або 103 — за хвилину. Це означає, що щосекунди голосує більш ніж одна людина», — розповів репортер, зазначивши при цьому, що в той час, коли він перебував на зазначеній дільниці, вона була «до біса порожня».
А в Маріуполі, місті з півмільйонним населенням, було організовано лише чотири виборчi дільниці, щоб обслужити таку явку, щосекунди від моменту їх відкриття мав голосувати один виборець.
Рекорд зі швидкості підрахунку голосів поставив і Роман Лягiн, самопроголошений «голова ЦВК» донецького псевдореферендуму, котрий уже через півгодини після закриття імпровізованих виборчих дільниць оголосив, що за самостійність реґіону проголосувало 89,07 % виборців за явки 74,87 %. Проти, за його словами, висловилося лише 10,19 % учасників плебісциту, зіпсованих же бюлетенiв виявилося всього 0,74 %. Така оперативність підрахунку, за його словами, була зумовлена «складною ситуацією в реґіоні», хоча в усіх інших країнах таке, навпаки, тільки ускладнює процес волевиявлення.
Утім, справжню таємницю такої оперативності та всезагального «одобрямсу» розкриває перехоплена 7 травня Службою безпеки України (СБУ) розмова керівника російського ультранаціоналістичного руху «Русское национальное единство» Олександра Баркашова з Москви з лідером незареєстрованої організації «Православний Донбас» Дмитром Бойцовим. На зауваження п. Бойцова про те, що без підтримки російських військ їм не вдасться провести референдум, п. Баркашов радить: «Дімо, та ви впарюйте все що завгодно. Ви що – будете ходити й папірці збирати? Здуріли, чи що? Напишіть, що 99 %, ну, там 89 % — за Донецьку республіку. Ви його проводьте, прямо заповнюйте анкети, що 100 % — за». Інструкція була сприйнята буквально: кілька днів потому в районі Слов’янська працівники СБУ затримали автомашину, що перевозила 100 тис. «правильно» заповнених бюлетенів.
Політологи ж припускають, що справжньою метою «референдуму» є зрив президентських виборів, призначених на 25 травня. Адже легітимна президентська влада покладе край «самозванству» на місцях. А це невигідно ані самим місцевим вождям, ані їхнім «друзям» із Москви.

Ігор Голод

До слова
Луганські сепаратисти отримали подарунок від скандального російського політика Володимира Жириновського — броньований позашляховик «Тигр». Військову машину перекинули через кордон на Луганщину в ніч на 8 травня ц. р., а зустрічав її ватажок місцевих сепаратистів Валерій Болотов. У подячній промові до одіозного політика п. Болотов назвав себе росіянином. «Як справжній росіянин — росіяни мають допомагати росіянам», — заявив самопроголошений «губернатор».

Панцерник Жириновського якимось чином потрапив в Україну

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply