Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 23, 2020

Психічна атака

Автор:

|

Червень 11, 2015

|

Рубрика:

Психічна атака

Бій під Мар'їнкою

Денис Пушилін і Владислав Дейнего, представники Донецької й Луганської «народних республік» (ДНР і ЛНР, відповідно) на «мінських перемовинах» 9 червня адресували тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на сході України доповнення до змін… до Конституції України. Зокрема, вони заявили, що прагнуть, аби ДНР і ЛНР були прописані в Основному Законі як «окремі райони Донбасу з особливим статусом у складі України».

Вустами президента РФ
Та хоч колаборанти Російської Федерації (РФ) й зазначили у своїх доповненнях, що «окремі райони» є «невід’ємною складовою України», водночас вони запропонували, щоби там діяв «особливий порядок і особливий статус місцевого самоврядування, що передбачає окреме правове регулювання». Тобто, ватажки терористів на окупованій російськими диверсантами й найманцями частині Донбасу намагаються стати раковою пухлиною України…
Те, що це не є особисті захцянки п. Пушиліна й п. Дейнего, а прямий наказ Москви, засвідчив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров. «Бунтівні реґіони на сході України мають залишитися в її складі. На всіх рівнях, вустами президента РФ, в інших форматах говоримо, що ми — за те, щоби вони стали частиною України», — заявив він. Але водночас акцентував на важливості децентралізації України. Інакше кажучи, на перетворенні її на конфедерацію реґіонів, які виконуватимуть вказівки з Москви.
Саме тому прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк наголосив на тому, що Київ готовий надати Донецькій і Луганській областям особливий статус лише після виборів за українськими законами та згідно з міжнародними стандартами. А Президент України під час візиту до Німеччини заявив, що політичні й економічні процеси на Донбасі розпочнуться лише після цілковитого припинення вогню.
Тож щоби Київ став поступливішим, Росія продовжує перекидання на Донбас зброї і військ, які не припиняють вести вогонь по українських солдатах. При цьому головний напрям удару аґресори перенесли з Маріуполя на інші райони сходу України. Бо ще 12 травня ц. р. Джон Керрі, Державний секретар США, передав Путіну ультиматум президента США: «Забудьте таке слово — «Маріуполь». Увійдете туди — там будуть американські військові. Буде атака на них — буде прецедент. Вперше за всю історію російські військові атакуватимуть американських… Ми вкладемо в труни 100 тис. ваших солдатів й офіцерів, надамо Україні новітню летальну зброю, впровадимо найжорсткіші санкції й відключимо SWIFT».

Провал «бліцкригу»
Тому 3 червня, щоб іще раз натиснути на керівництво України, а заодно — спровокувати її напередодні саміту «Великої сімки» на нехтування перемир’ям на Донбасі, а самим просунутися якомога далі, терористи почали наступ на місто Мар’їнку, що неподалік Донецька.
Українські військові експерти зі спільноти «Інформаційний спротив» розповіли про цей бій так: «Участь у наступі на Мар’їнку брало дві тактичні групи бойовиків. Також у другому ешелоні бойовиків був резерв для подальшого нарощування зусиль у наступі. Близько 4.10 ранку бойовики розпочали масований обстріл позицій українських військ в районі населеного пункту Мар’їнка, а починаючи з 6.45 — перейшли на ділянці Мар’їнка-Красногорівка до активного наступу.
А після невдалої спроби наступу на позиції сил Антитерористичної операції (АТО) бойовики застосували реактивні системи залпового вогню. З 10.00 формування бойовиків перейшли в атаку силами двох тактичних груп, кожна чисельністю як посилений піхотний батальйон.
На порівняно невеликому відтинку між Олександрівкою і Мар’їнкою супротивник зазнав настільки відчутних втрат від вогню українських військ, що був змушений зупинитися. Після чого знову став концентрувати артилерійський вогонь на опорних пунктах і позиціях українських військ — в основному, безрезультатно.
Своєю чергою, українські війська починаючи з 13.00 підтягнули артилерію до переднього краю, водночас проводячи за Мар’їнкою розгортання тактичних резервів. Вони завдали комбінованого удару зі ствольної та реактивної артилерії по рубежу, якого на той момент досягли сили супротивника.
Також була здійснена контратака до залишеного раніше блок-посту сил АТО. Бойовики були змушені покинути зайнятий раніше блок-пост і відійти в бік Олександрівки на вихідний рубіж. Одночасно резервні підрозділи бойовиків, що рухалися за першим ешелоном, потрапили під артилерійський удар Збройних сил України (ЗСУ) і вплинути на перебіг бою за Мар’їнку не могли. До кінця дня підрозділи ЗСУ остаточно придушили на околицях Мар’їнки опір супротивника».

Несподіваний поворот
У боях за Мар’їнку два танкових екіпажі російської армії здалося в полон, крім того вони фактично продали свої танки Т-72… воякам ЗСУ. За кожен зданий панцерник їм виплатять по 1 млн USD і нададуть право проживати в Україні. Про це повідомив Михайло Притула, помічник депутата Верховної Ради. За словами співробітника українського парламенту, ще в січні ц. р. він виступав із пропозицією до російських військовослужбовців не воювати з українцями, а продавати їм свої танки, реактивні системи залпового вогню, бронетранспортери й іншу бойову техніку. Точно не відомо, хто саме фінансує подібні «закупівлі», але п. Притула стверджує, що бронетехніка, здана російськими військовиками, оплачується грішми з українського бюджету.
«Командири танкових екіпажів із позивними «Гак» і «Таран» ухвалили правильне рішення й здали ЗСУ два повністю комплектних Т-72. Тепер замість задушливих танків і смерті їх очікує морський бриз, повна виплата кредитів і нові квартири в цивілізованій частині світу», — дещо пафосно зазначив помічник народного депутата.
Інформація про здачу Україні двох російських танків Т-72 підтвердили й джерела на боці сепаратистів. За словами «ополченця» з позивним Wrangler, ці два танки спершу йшли на невеликій відстані один від одного. А після того, як один російський Т-72 було підбито українськими солдатами, екіпажі двох бронемашин здалися в полон разом із своєю технікою. «Сподіваємося, що «укропи» їх розстріляють, інакше ми їх знайдемо й зробимо це самі», — пригрозив терорист.
«Зрозуміло, розстріл російським військовим не загрожує, навпаки – за кожен добровільно зданий танк їм виплатять грошові премії по 1 млн. USD і нададуть право проживати в Україні. А якщо вони вступлять добровольцями до лав ЗСУ та доведуть свою відданість Україні, то в перспективі можуть розраховувати й на українське громадянство», — підсумував Михайло Притула.

Замість епілогу
9 червня Руслан Кавацюк, радник начальника Генерального штабу ЗСУ, оприлюднив уточнені дані про втрати бойовиків у бою під Мар’їнкою: «156 загиблих, поранених — кілька сотень». А Віталій Портников, оглядач «Радіо «Свобода», зауважив: «Мар’їнка зіграла свою роль у падінні російської національної валюти — і це при тому, що ціни на нафту зараз також знижуються і зайва стривоженість російському ринку — абсолютно ні до чого. Напередодні зустрічі G7 Путін мав би проявляти максимальну обережність, тим більше що на Заході лунали голоси, які закликали запросити російського президента за стіл перемовин та обговорити з ним українську кризу. Після Мар’їнки ці голоси замовкли. То хто ж зацікавлений в ескалації ситуації на Донбасі напередодні важливого міжнародного саміту? В оточенні Путіна є чимало людей, котрі бажають краху «хазяїна» і тому роблять усе можливе, щоби виставити його непоступливим».
А Саманта Павер, постійний представник США при Організації Об’єднаних Націй (ООН), заявила, що напад на Мар’їнку був спільною операцією російських військ і сепаратистів. «Важке озброєння сепаратистів пересувалося до і протягом зіткнень. Спеціальна моніторингова місія Організації з безпеки та співпраці в Європі намагалася зв’язатися з «керівництвом» ДНР протягом півгодини 3 червня, але, вони були або зайняті, або не бажали спілкуватися з місією», — сказала п. Павер під час засідання Ради безпеки ООН із питань України 5 червня у Вашинґтоні.
Своєю чергою, Метью Райкрофт, постійний представник Великої Британії при ООН, назвав останні події в Мар’їнці Донецької області новим витком насильства на сході України. «Ми бачили, що підтримувані Росією сепаратисти провокували реакцію України, а потім намагалися обернути це, як і зараз роблять російські медіа, на картину, яка свідчить про те, що напали, навпаки, українці. Ці заяви є абсолютно прозорі і не мають жодного підтвердження», — констатував дипломат.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply