Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 21, 2020

Провокаціям «Національного корпусу» вдалося запобігти

Автор:

|

Березень 20, 2019

|

Рубрика:

Провокаціям «Національного корпусу» вдалося запобігти

Після масових заворушень у Черкасах 10 березня «Національний корпус» (НК) спробував повторити свої протести в Києві 16 березня. Однак цього разу поліція добре підготувалася. У центрі української столиці вже зі самого ранку перекрили урядовий квартал для руху транспорту. Поліційні автомобілі також заблокували проїзд на підходах до Адміністрації Президента. Перекрили в’їзди на вулиці Шовковичну, Інститутську, Лютеранську, Садову, Круглоуніверситетську та Липську. На закриту територію могли потрапити лише мешканці прилеглих будинків.
А напередодні своє попередження щодо таких дій НК опублікувало Посольство США в Україні. «У суботу, 16 березня, українське націоналістичне угруповання планує мітинґувати на Майдані Незалежності, розташованому на вулиці Хрещатик біля центру міста. Це угрупування було пов’язане з проявом насильства і громадськими заворушеннями, включаючи сутички з поліцією. У цьому районі очікується скупчення людей», — заявили дипломати, порекомендували уникати натовпу та стежити з повідомленнями у засобах масової інформації.
Задля безпеки під час акцій протесту на службу заступили 3 тис. співробітників поліції і військовослужбовців Національної гвардії України (НГУ). «Відповідно до поданої заявки, в них запланували участь близько 10 тис. осіб. З огляду на це, розроблені відповідні розрахунки для належного забезпечення правопорядку і безпеки учасників заходів», — повідомили правоохоронці.
Крім цього, на службу залучили співробітників поліції діалогу, вибухотехнічної та кінологічної служб. «Закликаємо організаторів і учасників заходів дотримуватися встановлених правил поведінки. У разі вчинення правопорушень і провокацій правоохоронці будуть діяти відповідно до норм чинного законодавства», — заявив Андрій Крищенко, начальник Головного управління Національної поліції в місті Києві.
Коли ж акція розпочалася, представники НК під час своєї ходи в урядовому кварталі в ході акції протесту через скандал в оборонному секторі України закидали поліціянтів… свинями, на щастя, іграшковими, вочевидь натякаючи на прізвище одного з фігурантів скандалу — Свинарчука. Жертвами жартівливої акції стали близько 200 співробітників поліції та НГУ. Активісти також вмикали музику і хрюкали свинками в такт мелодії.
Цього ж дня під час візиту Президента Порошенка до Полтави, представники НК намагалася спровокувати конфлікт із поліцією. В результаті провокації постраждав один цивільний. Правоохоронці припинили протиправну діяльність півтора десятка молодиків і затримали їх. Ті також кидали в поліціянтів м’які іграшки свинок. «Попередня кваліфікація їхні дій — дрібне хуліганство», — повідомили правоохоронці.
А наступного дня, під час виступу Петра Порошенка на Михайлівський площі у столиці України, таки сталися зіткнення. Побилися прихильники й опоненти Президента. Активісти з плакатом, на якому було написано «Де відрубані руки?», під час виступу глави держави взялися вигукувати: «Ганьба!». Люди з іншого боку, котрі прийшли підтримувати Президента, відповіли на дії активістів аґресією. Зупинити сутичку намагалася поліція.
Виступаючи на Михайлівській площі 17 березня, український лідер наголосив, що вуличні заворушення в місцях зустрічей виборців з кандидатами в Президенти є загрозою проведення виборів. «Кампанію спілкування з виборцями дуже намагаються перевести в формат вуличних заворушень. Це вже навіть не брудна політична технологія. Це спроба поставити під загрозу сам факт проведення виборів, зірвати їх. І, слухайте, це точно не український сценарій! Обов’язок української влади цього сценарію ніяк не допустити, — заявив п. Порошенко.
За його словами, автори, замовники, спонсори та виконавці цього сценарію «всіма правдами і неправдами провокують нас на застосування грубої фізичної сили». Глава держави також заявив, що впевнений у своїй перемозі на президентських виборах і пообіцяв, що вибори пройдуть за європейськими стандартами.
Також діючий Президент повідомив, що до 2023 року Україна буде готова подати заявку на вступ до Європейського Союзу (ЄС) і НАТО. Він також зазначив, що питання про План дій щодо членства в НАТО можливо буде порушити вже у грудні ц. р. на Лондонському саміті Альянсу. За словами Президента, він уже написав про це у листі до Єнса Столтенберґа, генерального секретаря НАТО.
«До цих найпотужніших організацій ми приєднаємося як країна-реґіональний лідер. Як країна, яка вже суттєво посилила східний фланг Альянсу. Як країна, що захистила від російської навали не лише себе, а й усю європейську цивілізацію», — наголосив Петро Олексійович. Він також констатував, що за останні п’ять років Україна «як ніколи наблизилася до повноправного членства і в ЄС, і в НАТО».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply