Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 23, 2020

Про перемир’я можна тільки мріяти

Автор:

|

Квітень 23, 2015

|

Рубрика:

Про перемир’я можна тільки мріяти

Мирні перемовини

Українські та російські офіцери на спостережному пункті Спільного центру контролю та координації в Донецьку 16 квітня заявили, що на порушення режиму припинення вогню обидві сторони конфлікту на сході України провокує невідома «третя сторона».

Представники Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ) в Україні на тому спостережному пункті, що розташований неподалік села Пісків і донецького летовища, повідомляють про три спроби Спільного центру організувати перемовини, але щоразу вже за кілька хвилин після узгодженого часу початку перемир’я знову хтось починав вести вогонь із мінометів і кулеметів великого калібру.
Протягом усього четверга спостерігачі на донецькому вокзалі фіксували бойові дії в донецькому аеропорті та в сусідніх місцевостях, зокрема біля села Пісків і міста Авдіївки, підконтрольних владі України. А біля села Широкина, що під Маріуполем, спостерігачі чули того дня вибухи, які прогриміли поблизу сусіднього села Бердянського. Однак у самому Широкині було спокійно. Крім того, як поінформувала місія ОБСЄ, у четвер вони особисто чи завдяки безпілотникам помітили в зоні конфлікту деякі одиниці озброєння, що мали бути відведені звідти, причому з обох сторін.
А тим часом війна на Донбасі поглинає дуже багато грошей. За попередніми оцінками, Державний бюджет України втратив 2,8 млрд USD. І це — тільки від недоотриманих податків і зборів із Донбасу за час проведення Антитерористичної операції (АТО). Про це заявив Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України. Він також наголосив на важливості боротьби за свідомість українців, котрі живуть у Донецьку та Луганську.
«Вони перебувають під неймовірним тиском російської брехливої пропаганди. І потрібен доступ українських каналів, аби їх дивилися й ми могли доносити до людей свою інформацію, — сказав п. Яценюк. – Крім того, ми протягом зими постачали електроенергію і газ, і загальне число — це ще 1 млрд. USD. Але там — наші громадяни».
За словами прем’єр-міністра, в разі реалізації Мінських угод і відновлення контролю над кордоном, уряд готовий відродити банківську систему, виплачувати пенсії та зарплати в Донецьку й Луганську. Вже зараз Кабінет Міністрів виплатив близько 14 млрд грн пенсій жителям Донбасу, котрі зареєструвалися на повністю підконтрольних Україні територіях. Таких громадян, за інформацією Арсенія Яценюка, – близько 900 тис. із 1,1 млн пенсіонерів, котрі проживали на Донбасі до початку російської аґресії на цих територіях. Водночас український прем’єр зазначив, що не бачить у російського керівництва бажання реалізувати «мінські угоди».
Як писав «Міст», 12 лютого ц. р. лідери України, Франції, Німеччини та Російської Федерації (РФ) у Мінську (Білорусь) домовилися про чергове припинення вогню на Донбасі починаючи з 15 лютого, а також про відведення важкого озброєння від лінії розмежування. Проте домовленості не виконуються повністю, сторони конфлікту звинувачують одна одну в порушенні режиму припинення вогню. Найбільше порушень відбувається у стратегічно важливих місцях на північно-східній околиці Донецька, поблизу летовища, і в селі Широкині, контроль за яким відкриває чи блокує сепаратистам можливість наступу на Маріуполь.
Терористи, між тим, вже отримують заслужене покарання. У Службі безпеки України (СБУ) стверджують, що від початку АТО, станом на 18 квітня ц. р., за тероризм засуджено 94 особи. Василь Вовк, начальник слідчого управління СБУ, розповів, що СБУ розслідує 4 187 карних проваджень, повідомлено про підозру 1 179 особам. «До суду передано 329 обвинувальних актів, засуджено 94 людей, ніж десять із них більш отримало терміни від восьми до 13 років позбавлення волі, — уточнив п. Вовк. — Серед них є шпигуни і терористи».
Також посадовець підтвердив, що іноді для звільнення заручників силовики відпускають у відповідь сепаратистів, але тільки тих, хто не скоював важких злочинів, і це відбувається «законно шляхом зміни запобіжного заходу».
«Мова йде або про тих, хто тільки готувався до терактів, або просто вів сепаратистську діяльність, — пояснив Василь Вовк. — Приміром, за звільнення з-під варти трьох осіб, підозрюваних у замаху на диверсію, нами було звільнено понад 20 військовослужбовців Збройних сил України. Також взамін за одного сепаратиста, котрий має родинні зв’язки з з лідером луганських козаків, ми повернули сімох наших хлопців. Семеро — за одного сепаратиста, котрий навіть не терорист», — додав голова слідчого управління СБУ.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply