Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 20, 2020

Про квоти на телебаченні та «георгіївську стрічку»

Автор:

|

Червень 01, 2017

|

Рубрика:

Про квоти на телебаченні та «георгіївську стрічку»

Андрій Парубій

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України (ВРУ), 26 травня підписав закон про квоти української мови на телебаченні та закон про заборону «георгіївської стрічки». «Вчора ми зняли всі перепони для підписання важливих законів. Незважаючи на істерику тих, кому Україна є кісткою в горлі, і на спроби заблокувати закон про українську мову на українському телебаченні, цей парламент продемонстрував, що ми — український парламент», — зазначив він.
«Сьогодні я підписую закон, який передбачає обов’язкову частку української мови на загальнонаціональному телебаченні 75 %. Зараз, в умовах війни, це — питання національної безпеки», — заявив спікер парламенту і тут же поставив свій підпис під документом.
«Також зараз підписую закон про заборону так званої георгіївської стрічки — символу ненависті та ворожнечі, бо ці стрічки носять люди, котрі розв’язали війну проти України і щоденно стріляють у наших воїнів, убивають людей і ненавидить Україну, — заявив голова ВРУ. — Цей закон — один із найважливіших законів цього тижня. І я також у підписую його присутності усіх народних депутатів».
Спікер також привітав із Днем незалежності Грузію, котра підтримала Україну у боротьбі з російським аґресором. «Ваше свято — це наше свято. Переможемо ворога разом», — сказав він.
Як писав «Міст», 23 травня ц. р. ВРУ ухвалила закон, за яким частка передач та/або фільмів українською для загальнонаціональних телерадіоорганізацій становить не менше 75 % упродовж доби у кожному з проміжків часу з 7:00 до 18:00 і з 18:00 до 22:00, а для реґіональних і місцевих мовників — на рівні 50 %. Частка новин державною мовою у ці ж проміжки часу також має бути не менше 75 % від загальної тривалості випуску. Закон про українську на телебаченні набуде чинності через чотири місяці, а вироблений в Україні російськомовний телевізійний продукт ще рік і чотири місяці буде зараховуватися в україномовну квоту. Петро Порошенко заявив, що також підпише цей закон.

Олена Рощенко, УП

До теми
ВРУ проголосувала за перейменування міста Мукачеве (Закарпатська область). Відповідне рішення підтримали 234 народних депутати. Назву «Мукачеве» замінили на «Мукачево». Зазначимо, що назву населеного пункту змінили не через декомунізацію, а на прохання громади міста, хоча це й суперечить українській граматиці.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply