Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Президента атакували яйцем

Автор:

|

Липень 18, 2013

|

Рубрика:

Президента атакували яйцем

Комісія культури та засобів інформації Сейму Республіки Польща (РП) підтримала внесену поправку до заяви до 70-ї річниці Волинської трагедії про визнання тих подій «ґеноцидом». Однак Сейм відмовився визнати Волинську трагедію ґеноцидом поляків. Відповідну поправку підтримали 212 із 231 депутата, необхідного для її прийняття. Проти проголосували 222 із 437 депутати, які взяли участь у голосуванні, троє – утрималося. Крім того, Сейм не підтримав поправки, якою частина депутатів хотіла встановити 11 липня Днем пам’яті жертв Волинської трагедії. За це рішення проголосували 178 депутатів, проти висловилися 259.

Депутат Роберт Тишкевич, який представляв компромісний варіант заяви щодо Волинської трагедії, зазначив, що комісія вирішила відмовитися від встановлення Дня пам’яті кресов’ян через те, що насправді поляки постраждали не тільки на Волині. Він нагадав, що багато поляків, які жили в східних реґіонах, постраждало від Радянського Союзу, який напав на Польщу 17 вересня 1939 року.
Перед голосуванням перед депутатами виступив Радослав Сікорський, міністр закордонних справ Польщі, який закликав «не загострювати» позиції в питанні Волинської трагедії, нагадавши, що п’ять років тому польський парламент вже визнавав ті події «етнічною чисткою». За його словами, відтоді нічого не змінилося, і зазначив, що «гостріше формулювання» негативно вплине на перспективи європейської інтеграції України.
А в Луцьку 14липня пройшли пам’ятні заходи з нагоди 70-ї річниці Волинської трагедії за участю Броніслава Коморовського, президента РП. «Минуле, навіть найдраматичніше, не повинно розділяти. Чесно трактоване минуле має служити примиренню та співпраці між нашими народами й нашими двома незалежними державами, – сказав глава Польщі. – Бажаю, щоби ця рана швидше загоїлася в пам’яті двох братніх народів. І нам не треба забувати, що від конфліктів між польським і українським народами завжди вигравав хтось третій, хто завжди загрожував нашій незалежності, нашій свободі».
Примирення на засадах істини стоїть вище за ті фактори, які призводять до розколу й недовіри між народами, наголосив польський президент. «Ми разом сумуємо за жертвами злочинів, які були скоєні на волинській землі 11-12 липня 1943 року, і разом звертаємося до Бога простими словами: «Прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим», – зазначив Броніслав Коморовський.
Після меси з нагоди цих сумних подій п. Коморовський поспілкувався з віруючими, охорона президента не заперечувала й підпустила їх до нього. Серед тих, хто підійшов до президента, був 21-річний уродженець Запорізької області. Підібравшись до п. Коморовського, він розчавив у того на плечі яйце. Провокатора затримала міліція.
Про цей інцидент польська преса написала, що зловмисник мав при собі наплічник, на якому начебто був напис «Свобода». «Заявляю, що наша організація ніяких акцій стосовно приїзду польського президента в місто Луцьк не проводила», — заявив у відповідь Святослав Боруцький, голова Луцької міської організації Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Свобода». Пізніше з’ясувалося, що хуліган, який атакував президента Польщі під виглядом націоналіста, виявився учасником проросійської антифашистської організації «Слов’янська гвардія». Отже, знову в стосунки українців і поляків втручається третя сторона.
Президент РП Броніслав Коморовський і Костянтин Грищенко, віце-прем’єр-міністр України, поклали квіти до пам’ятних знаків загиблим українцям і полякам у селі Кисилині (Волинська область). Також вони запалили поминальну лампадку в місцевому костьолі кармелітів. Крім того, митрополит Луцький і Волинський Михаїл (УПЦ КП) відслужив поминальну службу на українському цвинтарі в Кисилині. Священики молилися за загиблих українців і поляків під час Волинського конфлікту 1943-1944 рр.
«У цей складний період ХХ ст., коли нашим народам найбільше була потрібна взаємна підтримка, націоналізм знищив українсько-польські відносини», — заявив Броніслав Коморовський після поминального богослужіння в костелі св. Петра й Павла в Луцьку. Також він нагадав, що «багато жертв іще спочиває у безіменних могилах і чекає на християнське поховання».

До слова
Ірина Фаріон, народний депутат України від ВО «Свобода», скерувала до голови Служби безпеки України та голови Комітету з питань регламенту, депутатської етики й забезпечення діяльності ВРУ депутатське звернення щодо наявності ознак державної зради в діях 148 народних депутатів України, які звернулися до Сейму РП із проханням визнати Волинську трагедію геноцидом польського народу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply