Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

Працівники музею Десятинної церкви повстали проти священика УПЦ МП

Автор:

|

Листопад 29, 2012

|

Рубрика:

Працівники музею Десятинної церкви повстали проти священика УПЦ МП

Колектив музею історії Десятинної церкви звернувся відкритим листом до міністра культури Михайла Кулиняка з проханням звільнити директора закладу ієродиякона Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Ярослава (Дорошенка). За словами працівників, о. Дорошенко має намір побудувати на фундаменті Десятинної церкви храм, а також не підтримує наукової роботи в музеї.

Документ підписали 12 наукових співробітників. У листі, зокрема, повідомляється, що ієродиякон Ярослав приймає на роботу в музей тільки представників церковної громади Десятинного монастиря, а нинішніх наукових працівників звільняє. «Завдання керівництва зводиться до відтворення «історичної традиції богослужіння» на території церкви шляхом спорудження нового собору та пропаганди релігійної свідомості», — зазначають вони. У листі також сказано, що співробітник музею протодиякон Антоній (Коваль) «допускає екстремістські та дискримінаційні висловлювання стосовно інших християнських громад України, а також зневажливо висловлюється про українське та міжнародне законодавство у сфері охорони пам’ятників».
Унаслідок протистояння було звільнено кількох археологів і мистецтвознавців. «Музей існує тільки на папері та займає підвальне приміщення за адресою вул. Володимирська, 6. Робочі місця обладнані там тільки для директора, бухгалтерії й відділу кадрів, але не для інших 80 співробітників. Елементарна відсутність площі, столів, стільців, будь-якого робочого обладнання, фондів, архіву, бібліотеки виключає всі можливі види наукової діяльності та може призвести до знищення автентичних залишків Десятинної церкви через будівництво храму УПЦ МП», — ідеться у зверненні.
Протодиякон Антоній (Коваль), натомість, запевнив, що про жодне будівництво храму не йдеться: «Ми, як співробітники музею, налаштовані на дослідження залишків Десятинної церкви, на проведення археологічної та музейної роботи». Він спростував звинувачення в некомпетентності адміністрації культурного закладу: «Якщо серед керівництва музею є віруючі історики й археологи, то чому нас намагаються позбавити права працювати за фахом?»
Михайло Кулиняк, однак, заявив, що нічого не знає про ситуацію в музеї: «Жодного листа ми не отримували, наразі ніхто зі співробітників до нас не звертався, так що говорити про якісь дії можна тільки після отримання документа». Його також здивувала кількість працівників, зазначена в листі: «Ніяких 80 людей там немає». Музей історії Десятинної церкви було створено 9 квітня ц. р. наказом міністра культури. Його мета — збереження залишків фундаменту храму, створення експозиції археологічних знахідок та культурно-просвітницька робота.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply