Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 1, 2020

Прах Нестора Махна повертають до України

Автор:

|

Березень 06, 2019

|

Рубрика:

Прах Нестора Махна повертають до України

Внучатий племінник організатора революційного і повстанського руху на півдні України в період громадянської війни ХХ ст. Нестора Махна дав згоду на повернення з Франції в Україну праху його пращура. Про це повідомив Олександр Іщенко, голова Гуляйпільської районної державної адміністрації (РДА) Запорізької області. «Підготували всі необхідні документи з перевезення праху Нестора Махна до Гуляйполя. Цьому передували сесія міської ради, а також робоча нарада. З нашого боку готові всі документи», — заявив він.
За словами посадовця, в разі повернення прах Нестора Махна розмістять у музеї. Зараз Україна очікує остаточної відповіді від французької сторони. «Французька діаспора — проти повернення праху. Тому це питання вирішується на рівні міжнародних відносин», — зазначив голова РДА.
«Наш бренд — це Нестор Махно, історична особистість світового рівня. Тому ми вже розробили проекти щодо його маршруту, який буде цікавий туристам, створення махновських островів. Звісно, на їхню реалізацію потрібні кошти», — підсумував Іщенко. Прах Махна хочуть перевезти, оскільки завершується термін оренди його місця на кладовищі «Пер-Лашез» у Парижі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply