Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 18, 2020

Поповнення спадщини ЮНЕСКО

Автор:

|

Червень 27, 2013

|

Рубрика:

Поповнення спадщини ЮНЕСКО

На засіданні 37-ї сесії комітету Всесвітньої спадщини Організації ООН з освіти, науки та культури (ЮНЕСКО) у столиці Камбоджі Пномпені було проголосовано за спільний проект «Дерев’яні церкви Карпатського реґіону України й Польщі». Згідно з рішенням, вісім дерев’яних церков на території України та вісім у Польщі було внесено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це повідомив Валерій Потюк, начальник управління охорони культурної спадщини і культурних цінностей Львівської обласної державної адміністрації. 

«Вісім дерев’яних церков з української сторони, а також вісім із польської ввійшло до першого списку ЮНЕСКО», — розповів п. Потюк. Половина з восьми українських церков розташована у Львівській області, дві — в Івано-Франківській, іще дві — у Закарпатській.
Отож до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО тепер належать: церква Святого Юра в Дрогобичі Львівської області, церква Святого Духа в селі Потеличі Жовківського району Львівської області, церква Собору Пресвятої Богородиці в селі Маткові Турківського району Львівської області, церква Святої Трійці в Жовкві Львівської області, церква Різдва Богородиці в селі Нижньому Вербіжі Івано-Франківської області, церква Святого Духа в Рогатині Івано-Франківської області, церква Св. Михаїла в селі Ужку Закарпатської області та Струківська церква в селі Ясіні Закарпатської області.
«Вони репрезентують культурну виразність чотирьох етнографічних груп, а також декоративні й технічні характеристики, котрих було досягнуто свого часу», — ідеться в офіційному повідомленні на сайті ЮНЕСКО.
Також ЮНЕСКО включила до списку Світової спадщини руїни старогрецького міста Херсонеса Таврійського в Криму, інформує Кабінет Міністрів України. За словами міністра культури Леоніда Новохатька, рішення ЮНЕСКО було одноголосним. Херсонес став сьомим об’єктом з України, який ЮНЕСКО визнала частиною Світової спадщини, що містить видатні культурні та природні цінності. Серед кандидатів на об’єкти до Списку світової спадщини ще залишаються Кам’яна могила в Запорізькій області, ханський палац у Бахчисараї, каньйон у Кам’янці-Подільському, історичні центри Одеси та Чернігова, Кирилівська й Андріївська церкви в Києві, Канівські схили з могилою Шевченка.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply