Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 19, 2020

Поета Олександра Олеся з дружиною перепоховали у Києві

Автор:

|

Лютий 02, 2017

|

Рубрика:

Поета Олександра Олеся з дружиною перепоховали у Києві

Петро Порошенко разом із дружиною Мариною 29 січня взяли участь у панахиді-прощанні з українським письменником і поетом Олександром Олесем, останки якого були перевезені до Києва з Чехії, де раніше були примусово ексгумовані.
На початку молебню у Володимирському соборі в Києві патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет зазначив, що хоча Олександр Олесь жив і помер за межами України, він любив Батьківщину і свою любов втілював у поезії. Присутні помолилися за упокій душі українського поета і його дружини Віри. Українського поета перепоховали на Лук’янівському кладовищі.
За словами Президента, перепоховання в Україні поета стало дуже символічним, адже він за життя мріяв про повернення на Батьківщину. «У своїх творах великий Олександр Олесь не раз різними художніми засобами доносив, що саме внутрішні чвари та розбрат, невміння об’єднатися заради великої мети, не раз приводили в історії України до трагічних наслідків. Він, можливо, як ніхто інший, глибоко розкрив біль душі людини, який втратив Батьківщину й опинився в еміґрації. Його поезія показує, як треба любити Україну», — сказав глава Української держави. На його думку, не тільки перепоховання в Україні, але, в першу чергу, вивчення та популяризація творів Олеся стане даниною пам’яті поета.
На перепоховання приїхала Ольга Кандиба, дружина онука Олександра Олеся. «Я не знаю, чи це дар, чи так мало статися, але гадаю, що це добре. Попри жаль, наш родинний жаль, наш шок, християнський, родинний і моральний», — сказала жінка. У могилу поклали капсулу зі землею з рідного міста поета, Білопілля, що на Сумщині.
«Це добре саме для української літератури і для пам’яті та творчості Олеся. Це перепоховання дасть новий сплеск зацікавленості до його творчості», — зауважив видавець Іван Малкович, котрий був присутній на церемонії. А Євген Нищук, міністр культури України, наголосив: «Якщо втрачається контроль родичів, котрі дбають про могили. Якщо їх уже там, в силу часу, не стає, то або держава там активно долучається, або ми домовляємося з тими країнами, з громадами, щоб ті особи були перепоховані уже в Україні».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply