Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 21, 2020

Пішов із життя Іван Драч

Автор:

|

Червень 21, 2018

|

Рубрика:

Пішов із життя Іван Драч

19 червня помер громадський діяч, літератор і поет Іван Драч. Про це першим повідомив Сергій Тримбач, український кінокритик і сценарист. Письменник помер після важкої хвороби у лікарні у Феофанії Київської області. «Помер уранці. Значить, не нажився. Був йому 81 рік. Ще вчора ввечері я говорив з дружиною, Марією Михайлівною. Надія залишалася, однак сталося те, що сталося», — написав п. Тримбач у Facebook. За заповітом Драча, його поховають у рідному селі Теліжинці, поруч із могилою його сина Максима.
Іван Драч народився 17 жовтня 1936 року в селі Теліжинці Київської області. Після закінчення школи викладав російську мову в школі. Закінчив Київський університет ім. Тараса Шевченка та Вищі курси кіносценаристів і кінорежисерів при Держкіно СРСР у Москві.
У період навчання в Москві Драч уперше почав писати вірші. Деякі з них мали критичний характер щодо Радянського Союзу. Тоді ж почав спілкуватися з українськими дисидентами, але після розгрому їхнього руху 1966-го написав листа з вибаченнями за те, що з ними контактував.
Із того часу і до кінця 1980-х рр. взаємини між поетом і радянською владою були достатньо теплими. Його перша збірка віршів вийшла 1962-го під назвою «Соняшник». Потім випустив ще кілька поетичних книг.
1989 року Іван Драч разом із з В’ячеславом Чорноволом, Михайлом Горинем та іншими українськими дисидентами створив «Народний рух України» (НРУ). Це була перша офіційна українська антирадянська організація. Драч був першим головою НРУ. 1990 року його обрали депутатом Верховної Ради УРСР.
1998-го на виборах до Верховної Ради України Драч балотувався в депутати від Тернопільського виборчого округу і в підсумку вдруге був обраний до парламенту. Втретє народним депутатом Драч став 2002 року за списками партії «Наша Україна».
2005-го письменник покинув партію «Наша Україна» і вступив в Українську народну партію Юрія Костенка. Більше в парламент поет не обрався, хоча спроб було кілька. Із серпня 1992-го до 19 травня 2000 року Іван Драч був головою Української всесвітньої координаційної ради. З 1995-го очолював Конґрес української інтелігенції.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply