Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 20, 2021

Перший в Україні пам’ятник Симону Петлюрі

Автор:

|

Жовтень 19, 2017

|

Рубрика:

Перший в Україні пам’ятник Симону Петлюрі

У Вінниці відкрили перший в Україні пам’ятник Симону Петлюрі, отаману війська Української народної республіки (УНР). Монумент встановлено на вулиці Симона Петлюри, а відкриття скульптури приурочили до 100-ї річниці української революції. Пам’ятник розташований біля будівлі обласного радіо, де 100 років тому розташовувалося Міністерство пошти та телеграфу УНР, а пізніше перебувала військово-похідна канцелярія головного отамана.
Під час відкриття влаштували стрілянину — відтворили події 100-річної давності, коли місто переходило від «білих» до «червоних», останніх на якийсь час вибили петлюрівці. Реконструкцію влаштували на площі, гатили з кулеметів і гвинтівок, звісно ж, сліпими набоями.
Пам’ятник виготовлений з бронзи. Симон Петлюра сидить на лавці, тримаючи в руках мапу України. На ній виділяються дві головні позначки — Вінниця як тимчасова столиця УНР і Київ — столиця держави, захоплена більшовиками. Авторами скульптури є Володимир, Роман і Андрій Оврахи. До цього в Україні не було жодного пам’ятника Петлюрі у повний зріст. Лише 2007 року йому встановили пам’ятний знак у Полтаві.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply