Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 28, 2021

Перша кров нового року

Автор:

|

Січень 09, 2014

|

Рубрика:

Перша кров нового року

На подвір’ї Шевченківського районного відділу внутрішніх справ України в м. Києві 3 січня ц. р. десяток невідомих осіб скоїв цинічний напад на народного депутата України від Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Свобода» Андрія Іллєнка й адвоката-«свободівця» Сидора Кізіна. На місце події прибула бригада швидкої допомоги. У п. Іллєнка медики попередньо діагностували перелом щелепи та струс мозку. У п. Кізіна було розсічене обличчя. До райвідділу міліції також приїхали народні депутати України Юрій Сиротюк і Руслан Кошулинський.

Напад на «свободівців» стався після того, як вони вийшли з відділку міліції, де Андрія Іллєнка допитували з приводу подій 1 січня. Сидір Кізін був присутній як адвокат депутата. Допит проводив славнозвісний слідчий Гавінський. Він раніше неодноразово фігурував як обвинувач у справах, порушених проти націоналістів і патріотів, котрі виступали проти режиму.
Зауважимо, що про час початку та завершення допиту було відомо лише слідчому. Тож є достатньо підстав, аби вважати, що це міліція повідомила зловмисникам, коли саме «свободівці» виходитимуть із райвідділку. ВО «Свобода» трактує цей напад як учинений в особливо цинічній формі замах на життя державного діяча. Це – заздалегідь спланована акція, коли бандити та міліція діють як одна коаліція: «правоохоронці» спрямовують злочинців, аби ті били патріотів. Лише щасливий збіг обставин і присутність свідків урятували життя п. Іллєнку та п. Кізіну.
За словами Андрія Іллєнка, участь у нападі на нього брало кілька людей, котрі діяли дуже професійно. За фактом побиття вже порушено карне провадження. Інцидент був кваліфікований як хуліганство, інформацію про нього внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Постраждалі отримали скерування на обстеження в медичних експертів, які нададуть висновки щодо отриманих ушкоджень.
Віталій Примак, керівник Євромайдану в місті Рівному, також звернувся в міліцію зі заявою про побиття. Інцидент відбувся 5 січня ц. р. на майдані Незалежності в Києві. Як розповів п. Примак, о 5.40 у центрі Києва до нього причепилося двоє незнайомців, котрі в підсумку завдали йому ударів у обличчя.
А побита 25 грудня 2013-го журналістка Тетяна Чорновіл, яка досі перебуває в лікарні, дала своє перше після нападу на неї інтерв’ю. Лікарі вважають її стан задовільним і прогнозують, що на відновлення здоров’я пацієнтці знадобиться не менше за два місяці. «Я почуваюся більш-менш можливо. Не можу сидіти за комп’ютером, як починаю читати текст, у мене паморочиться в голові», — зазначила п. Чорновіл. За словами активістки, у неї «якась проблема емоційна»: вона дуже швидко збуджується. Також за словами Тетяни, у неї були «нестерпні головні болі, від яких нічого не допомагало».
Журналістка зазначила, що під час переслідування на Бориспільській трасі в ніч на 25 грудня вона весь час мовчала, тому на записі з відеореєстратора від неї не чутно жодного слова. «Я була сконцентрована, я намагалася вижити, бо зрозуміла, що, очевидно, це – замовлення мене», — зазначила п. Чорновіл, додавши, що її головною метою в ті секунди було дістатися будь-якого людного місця. Тікати з автівки вона почала, коли стало очевидно, що машина таки не витримала ударів.
Коли нападники наздогнали Тетяну Чорновіл, то били професійно, по голові, причому намагалися поцілити в скроні. «Пам’ятаю, як у мене просідає ніс, пам’ятаю, як він просто знищується. Не можу зрозуміти, чому я стояла з опущеними руками й мене весь цей час били по обличчю», — зізналася жінка. Активістка переконана: нападники були певні, що вона вже мертва, тому й покинули її на узбіччі. «У моїх легенях було багато крові. А це означає, що певний час я не дихала. Полежала би довше на холоді – і могла би не піднятися», — зауважила п. Чорновіл.
Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України оголосило, що Тетяну Чорновіл уже можна виписувати з лікарні. Натомість, чоловік журналістки Микола Березовий заперечив заяву МОЗ, запевнивши, що його дружина й досі погано почувається. «Про яку виписку може йтися, якщо в неї постійно висока температура, якщо вона проходить десять метрів і їй починає паморочитися в голові, і вона ледь не падає?» — запитує п. Березовий. Він також уточнив, що стан Тетяни наразі є трохи кращим, аніж «кілька днів тому, коли він був узагалі жахливим».
Тетяна Чорновіл переконана, що її побиття відбулося за наказом президента України. Про це вона заявила під час інтерв’ю Hromadske.tv. Постраждала журналістка зазначила, що впродовж останніх років вона «працювала проти однієї людини», і це — президент. «Усі інші потрапляли в мої статті тільки тому, що діяли в його команді та в його інтересах, займали певне високе місце в ієрархії, у його піраміді. Я думала про це все, й у мене є тільки одна причина для мого побиття — це через нього. Тобто, я була в його «чорному» списку», — зазначила журналістка. При цьому на запитання, чи наказ про напад на неї віддав особисто президент України, п. Чорновіл відповіла: «Так. Наразі я вважаю, що так і було». «Чому він дав наказ щодо мене? Були, певно, й особисті причини. Я останнім часом зробила кілька кроків, які дратували його особисто та членів його родини. Це – стосовно його резиденції», — пояснила Тетяна. Активістка також розглядає міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка як «виконавця волі» президента.

Євген Клен

До слова
Увечері 3 січня невідомі особи спалили автомобіль Богдана Попадина, члена Тернопільської міської організації ВО «Свобода». Пан Попадин розповів, що живе у багатоповерхівці, але ніколи не паркує автомобіля поряд із нею, а залишає його на ніч у знайомих, котрі мешкають неподалік у власному будинку. Там його авто й підпалили. «За реакцією експертів, котрі на місці з’ясовували причину загоряння, я зрозумів, що автомобіль був облитий дизпаливом», — сказаав постраждалий. У «Свободі» підпал авто Богдана Попадина пов’язують із його діяльністю, зазначаючи, що він намагався визволити «безпідставно заарештованого «свободівця» Мар’яна Козбура й узяти його на поруки; крім того, він брав участь у акціях протесту та неодноразово виступав на сесіях міської ради проти свавілля чинного режиму».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply