Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 26, 2020

Патріотів залякують бандитами

Автор:

|

Травень 23, 2013

|

Рубрика:

Патріотів залякують бандитами

Керівництво України 18 травня ц. р. намагалося знівелювати в столиці велелюдний мітинґ опозиції, нацькувавши на націоналістів провокаторів і бойовиків.

Усе ще неодностайні
Всеукраїнські об’єднання (ВО) «Батьківщина» та «Свобода», а також партія УДАР анонсували на 18 травня фінал спільних акцій протесту під гаслом «Вставай, Україно!» Однак Арсеній Яценюк, лідер парламентської фракції «Батьківщина», заявив, що ця кампанія завершиться щойно в «день інавгурації нового президента».
Таким чином, він підтвердив висновки політологів, що акціями протесту опозиція поступово нарощує «градус політичної боротьби» до президентських виборів 2015 року, щоб у разі фальсифікації їхніх результатів відповісти на це революцією на кшталт Помаранчевої. Бо, як пояснив Денис Денисенко, директор Центру політичного консалтингу, «кожне повстання повинне пройти певну еволюцію, і не тільки ідеологічну та мотиваційну, а й, що дуже важливо, організаційну».
Утім, навіть прихильні до опозиції політологи сумніваються, що її лідери зуміють згуртувати навколо себе широкі маси невдоволених владою громадян. Бо 18 травня вони, замість того щоб оголосити нарешті спільного кандидата в президенти, усього-на-всього пообіцяли, що підтримуватимуть того з них, хто пройде в другий тур виборів глави держави. Щоправда, частина експертів вважає, що єдиного від опозиції кандидата не названо тому, що її лідери остерігаються репресій проти нього з боку влади.

Марш із перешкодами
Хоч Міністерство внутрішніх справ (МВС) заявило, що в суботу участь у опозиційному марші взяло лише 4 тис. осіб, насправді українці побачили в телевізійних випусках новин під прапорами ВО «Батьківщина» й «Свобода» та партії УДАР десятки тисяч своїх співвітчизників. Однак влада намагалася применшити їх чисельність, не лише поширюючи цілком очевидну дезінформацію, а й чинячи перешкоди прибуттю в столицю опозиціонерів із різних куточків країни. Зокрема, було скасовано автобусні рейси до Києва та зупинено 15 потягів, які прямували до Києва. А з інших – опозиціонерів викидали просто на перон.
Натомість, у самому Києві влада спробувала завадити мітинґу опозиції, організувавши альтернативний, який назвала «антифашистським». На ньому соратники Віктора Януковича з Партії реґіонів (ПР), цинічно підмінюючи поняття «націоналізм» і «нацизм», проголосили членів ВО «Свобода» нібито «нацистами й фашистами», а їхніх союзників по опозиційному табору — «посібниками фашистів».
Однак коли журналісти столичних видань поцікавилися в привезених «реґіоналами» на «антифашистський» мітинґ до Києва школярів, студентів, учителів і викладачів, чи знають вони, що ж таке фашизм і хто в Україні є фашистами, то відповідей від них так і не отримали. Відтак, автори публікацій в українських засобах масової інформації про події 18 травня одностайно дійшли висновку, що на «боротьбу» проти вигаданого нею жупелу влада привезла зі Східного й Південного реґіонів банальних статистів.

Операція «Провокація»
Але й цього їй видалося замало. Тож 18 травня мітинґувальників ще й спровокували на доволі запеклу сутичку. Удалося це завдяки бойовій розвідувальній дозорній машині БРДМ-2 із намальованою на борту морквою. Таким способом опоненти Арсенія Яценюка вже не вперше поглузували з нього, бо вважають його схожим на кролика.
Тому найемоційніші мітинґувальники пробили шини, розбили вікна цієї бронемашини та витягли звідти провокаторів, одягнених у футболки… УДАР і «Свободи». Відлупцювавши їх, відвели в найближче відділення міліції. Але при цьому опозиціонерам довелося ще й відбити атаку бойовиків у спортивних костюмах, котрі перед цим, як демонстрували згодом на своїх відеозаписах журналісти різних видань, охороняли «антифашистський» мітинґ. Один із цих бойовиків навіть забув зняти зі своєї шиї бейдж ПР. Тож не дивно, що бійці загону спеціального призначення міліції «Беркут», котрі захищають в Україні, радше не громадян, а лише владу, стали між бойовиками й мітинґувальниками щойно після того, як перші так тісно оточили других, що тим знадобився порятунок.
А доти як беркутівці, так і звичайні міліціонери просто спостерігали собі за побиттям одним із бойовиків журналістів, котрі знімали сутичку, — Ольгу Сніцарчук із телевізійного «5-го каналу» й фотографа Влада Сореля з газети «Комерсант». Понад те, негідника, котрий підняв руку на жінку, міліціонери затримати тільки після того, як її колеги за фахом упізнали в ньому засудженого раніше за крадіжку спортсмена з міста Білої Церкви Вадима Тітушка, більше відомого за прізвиськом «Румун».
Уже невдовзі представники мас-медіа встановили, що цей бойовик тренується в клубі спортивних єдиноборств «Бодо», розташованому в одному з приміщень Білоцерківського районного управління міліції. Журналісти стверджують також, що бачили серед тих, хто разом із Тітушком спровокував сутичку з мітинґувальниками, й інших одіозних персонажів. Зокрема, Василя Бойка, голову Білоцерківської міської організації «Молоді реґіони», яка є молодіжним крилом ПР. Ба більше того, на відеозаписах сутички видно, що то він і керував бойовиками.
Окрім того, журналісти ідентифікували серед бойовиків тих, хто перешкоджав під час минулорічних парламентських перегонів підрахунку голосів у виборчому окрузі, де опозиційному кандидатові протистояв висуванець від влади, і захопили 19 квітня в місті Новоархангельську Кіровоградської області Свято-Володимирівський храм, на який претендує Українська православна церква Московського патріархату.
Тепер у коментарях до публікацій про події 18 травня читачі вже проводять паралель між бойовиками «реґіоналів» і штурмовими загонами Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини, яких та нацьковували на своїх політичних опонентів у 1920-1930-х рр.

«Переведення стрілок»
21 травня на сайті київського журналу «Український тиждень» було розміщене інтерв’ю одного зі спорсменів-бойовиків, який нібито зізнався, що ПР заплатила їм за сутичку з мітинґувальниками 50 USD. «Реґіонали», звісно, це заперечують. А натомість запевняють, що 18 травня Василя Бойка нібито не було в Києві, а тому журналісти зафіксували своїми відеокамерами й фотоапаратами лише дуже схожу на нього людину. Про бейджі ж на шиях бойовиків «реґіонали» кажуть, що ті «можуть бути підробками».
Того ж 21 травня в Інтернеті з’явилося відеозвернення від самого Вадима Тітушка, у якому той заявив, що минулої суботи його найняла… опозиція. Однак при цьому абсурдно суперечив тому, що було зафіксоване журналістами на фото та відеозаписах подій 18 травня. Бо на них цей спортсмен-бойовик, приміром, пояснював, що бере участь у «антифашистському» мітингу, тому що він — «за ідею». А на одному зі знімків Тітушко цілком мирно спілкується з міліціонерами після побиття журналістів.
Попри це міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко у своєму виступі у Верховній Раді, куди його викликали прозвітувати про бездіяльність міліції 18 травня, дав зрозуміти, що правоохоронці вірять запевненням Тітушка про його участь у сутичках на боці опозиції. Та й щодо БРДМ-2 міністр заявив у парламенті, що та нібито прибула на мітинґ разом з опозиціонерами.
Тож, як бачимо, влада вирішила все перевернути догори дриґот – у власних провокаціях звинуватити опозицію, щоб очорнити її в очах співвітчизників і, водночас, залякати тих, кого все ще сподівається згуртувати навколо президента Януковича. Однак фото й відео журналістів засвідчують цілком протилежне: що то якраз влада намагається застрашити бойовиками тих, хто проти неї протестує.

Ігор Голод

До слова
Учасники антифашистського маршу понад п’ять годин чекали на обіцяні представниками Партії регіонів гроші, після чого перекрили трасу Київ-Житомир, розповів Юрій Вознюк, народний депутат із фракції «Батьківщина». «Повертаючись із акції «Вставай, Україно!», ми за 50 км від столиці побачили близько 40 автобусів, люди були обурені тим, що з ними не розрахувалися. Тут були вчителі, лікарі, працівники соціальних служб. Вони просто вийшли на дорогу й перекрили рух», — повідомив народний депутат, який став свідком інциденту на трасі. «Ми дізналися, що їм обіцяли по 100 грн плюс добові за участь у антифашистському мітинґу, який у Києві організовувала ПР», — додав помічник депутата Вознюка.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply