Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 19, 2018

Оціночну місію ООН запрошують на Донбас

Автор:

|

Січень 06, 2016

|

Рубрика:

Оціночну місію ООН запрошують на Донбас
Володимир Єльченко

Володимир Єльченко

Володимир Єльченко, постійний представник України при Організації Об’єднаних Націй (ООН), запросив в Україну оціночну місію цієї організації для вивчення ситуації на Донбасі щодо можливості розміщення миротворчої місії на сході країни.
4 січня ц. р. п. Єльченко вручив Пан Гі Муну, генеральному секретарю ООН, свої офіційні повноваження. Під час зустрічі представник України висловився за активнішу роль ООН в умиротворенні російської аґресії. За словами дипломата, однією з форм участі міжнародної організації в деескалації ситуації на Донбасі могло б стати розгортання там миротворчої операції.
На переконання п. Єльченка, іншим напрямом співпраці могло б стати відкриття в Україні офісу ООН із підтримки імплементації Мінських домовленостей, який у т. ч. займався б координацією проектів із гуманітарного розмінування на сході України, спираючись на великий досвід ООН у цій сфері.
Володимир Єльченко зазначив, що одним із пріоритетів України стане забезпечення неухильного дотримання положень статуту ООН, насамперед у частині поваги до територіальної цілісності та політичної незалежності держав. Україна приділить увагу питанням миру та безпеки в Африці та на Близькому Сході, протидії тероризму, захисту цивільних осіб у збройних конфліктах та ядерного нерозповсюдження.
Офційний Київ наполягає на розгортанні миротворчої місії на Донбасі. «У нас є певний план дій, і ми знаємо, що будемо робити в першу чергу. Так чи інакше, це буде пов’язано з ситуацією на Донбасі. А саме — в контексті можливого розгортання миротворчої місії на сході України. Як ви знаєте, поки що ця ініціатива блокується Російською Федерацією (РФ). Але ми будемо намагатися знайти підходи, щоб вирішити це питання», — зазначив представник України в ООН.
При цьому п. Єльченко повідомив, що перемовний процес в ООН з цього приводу досі не почався. «Навіть якщо нам вдасться домогтися згоди на розгляд цієї теми в рамках Ради безпеки, нам потрібно буде пройти ще дуже довгий шлях», — заявив дипломат. «Від початку перемовин до розгортання місії, як показує практика ООН, минають місяці. Тому цей процес буде довгим. Для початку нам необхідно хоча б запустити перемовний процес із цього питання в рамках ООН», — додав він.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...