Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Нові поневіряння Надії Савченко

Автор:

|

Жовтень 02, 2014

|

Рубрика:

Нові поневіряння Надії Савченко

Надія Савченко

Українська льотчиця Надія Савченко буде змушена пройти психіатричну експертизу. Про це повідомив Володимир Маркін, офіційний представник Слідчого комітету (СК) Російської Федерації (РФ). «У рамках карної справи Надії Савченко, обвинуваченої за статтею «вбивство», призначено психіатричну експертизу. Це — звичайна практика й обов’язкова вимога російського кримінально-процесуального законодавства у випадках, коли людину підозрюють у скоєнні особливо важкого злочину», — зазначив п. Маркін.

Крім того, представник СК РФ наголосив, що саму п. Савченко та її захисника «у встановленому законом порядку поінформовано про призначення їй стаціонарної психіатричної експертизи, яка буде проведена в Москві».
Адвокату української льотчиці Іллі Новікову повідомили, що затриману на прізвище Савченко доправили до слідчого ізолятору (СІЗО) № 6 у Москві. Пізніше цю інформацію підтвердив і адвокат Марк Фейгін. Зараз, як стверджує правник, на Надію тиснуть, аби вона відмовилася від захисників і «співпрацювала зі слідством».
Міністерство закордонних справ (МЗС) України не забарилося з реакцією на ці події й вручило консулові посольства РФ ноту протесту проти примусового скерування українського офіцера на психіатричну експертизу в Москву. Зовнішньополітичне відомство нагадує, що п. Савченко за безпідставними обвинуваченнями утримують під вартою в Росії й 22 вересня її етапували із Воронезького СІЗО до Москви для примусової психіатричної експертизи.
«При цьому офіційної інформації про переведення громадянки України до Москви та про місце її подальшого утримання під вартою не було надано ні посольству України в Росії, ні захисту Надії Савченко», — наголосили в МЗС. Представнику посольства РФ в Україні теж заявили про вимогу української сторони негайно допустити українського консула до п. Савченко.
«Українська сторона також наполягає на виконанні раніше заявлених вимог щодо звільнення та повернення в Україну Надії Савченко й інших політичних в’язнів — громадян України, котрих незаконно утримують у Росії, зокрема Олега Сенцова», — зазначили у МЗС України.
А тим часом Ребекка Гармс, голова фракції «зелених» у Європейському парламенті, 25 вересня вирушила до Москви, аби спостерігати за судовим процесом над українською льотчицею. Вона мала намір узяти участь у спостережній місії неурядових організацій, які обстоюють проведення чесного процесу над льотчицею, щоб гарантувати цю умову та завадити відправці Надії Савченко в психіатричну лікарню.
Однак євродепутату відмовили у в’їзді до РФ. «Після трьох годин перебування в аеропорту Москви п. Гармс повідомили, що вона є «небажаною» персоною в Росії, а її в’їзд може бути розцінено як карний злочин», — розповіла помічниця євродепутата. За її словами, Ребекку Гармс настійливо попросили повернутися до Брюсселя наступним рейсом.
У підсумку засідання з розгляду скарги української льотчиці Надії Савченко на проведення примусової психіатричної експертизи, яке мало відбутися 26 вересня ц. р., Басманний суд Москви відклав до 13 жовтня.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...