Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 30, 2020

Неоголошена війна

Автор:

|

Травень 08, 2014

|

Рубрика:

Неоголошена війна

Російські диверсанти проголосили Донецьку народну республіку

Представник НАТО констатував, що Путін не потребує введення військ в Україну, оскільки здатний анексувати її частини за допомогою заохочення заворушень «серед проросійськи налаштованих сил усередині країни».

Відскубування за допомогою безладів
Філіп Брідлав, командувач військ НАТО в Європі, прокоментував 5 травня криваве протистояння на сході України так: «Ще півтора-два тижні тому я би поставив на військове вторгнення (Росії — Ред.) як найімовірніший результат подій в Україні. Я все ще не знімаю такої можливості з порядку денного — (Путін) усе ще може використати її, його сили найближчим часом готові зробити це, але він може виконати свої завдання й завдяки простим безладам, які його війська зараз провокують у східній Україні. Путіна влаштовує ситуація на сході України, і він не потребує введення військ в Україну, оскільки здатний анексувати її території просто шляхом заохочення безладів серед проросійських сил усередині країни».
Генерал Брідлав висловив також переконання, що заворушеннями в Україні, за його словами, «абсолютно точно керують уповноважені з Російської Федерації» (РФ). Відтак, командувач військ НАТО в Європі резюмував: «Якщо Путін продовжить добиватися успіху в розпалюванні заворушень і поглибленні недовіри до уряду в Києві, то він не буде перетинати кордон регулярними військами».

Москва чекає на привід
Натомість, німецький політичний аналітик Ульріх Шпек має власне бачення подій на сході України: «Москва чекає, доки прозахідний уряд у Києві не спробує повернути ті частини сходу країни, які вона, як видається, утратила. В очах РФ будь-який такий хід Києва виправдає нищівну контратаку (російських військ. — Ред.) — повторення сценарію грузинської кризи 2008 року, коли президент Саакашвілі, втративши самовладання, вистрілив перший і спровокував цим російське вторгнення».
Повномасштабна операція уряду України проти сепаратистів дала би Москві привід увести частину своїх військ як «миротворців» у східну Україну, упевнений п. Шпек: «Коли вони вже будуть у країні, можна буде створити ще один «заморожений конфлікт», що дестабілізував би її та завадив би спробам Заходу допомогти Україні стати на ноги. Це збільшило би шанси на реалізацію довготермінових планів Путіна — затягти Україну в союз або федерацію, які б очолювала Москва».
Утім, аналітик зауважує: «Проблемою Путіна є час: він не може чекати вічно на можливість завдати удару. Війська не можуть залишатися в стані повної бойової готовності протягом багатьох місяців. Сепаратисти в східній Україні програють без зовнішньої підтримки й можуть рознервуватися в тому разі, якщо чекання буде тягнутися без жодного проблиску світла в кінці тунелю».

Провокування до воєнних дій
Власне, щоби спровокувати повномасштабну антитерористичну операцію українських правоохоронців і армії, ті, кого Ульріх Шпек називає сепаратистами, повсякчас намагаються змусити нову українську владу дати Путіну привід ввести свої війська. Однак сепаратистами їх можна вважати доволі умовно.
Насправді ж ті сепаратисти — соратники Януковича з Партії реґіонів (ПР) і контрольований ним криміналітет — ще торік панували в Україні, привласнюючи підприємства на всіх її теренах. І щойно після того, як їх усунули від влади в Києві, вони, так би мовити, руками російських диверсантів розпочали заколот проти України, що, швидше за все, має на меті тотальне повернення до влади в Україні Януковича та його поплічників, щоправда, цього разу вже значно більше контрольованих Путіним. У разі ж провалу цього плану – принаймні, відірвати для себе та Кремля хоча б Донбас, а якщо вдасться, то й увесь південний схід України.
Домогтися цієї мети Путін і його посіпаки на Донбасі та в низці інших областей південного сходу України намагаються, утілюючи вже перевірений на ділі кримський сценарій. Тобто, мають намір провести вже оголошені на 11 травня «референдуми» про «незалежність» так званих Донецької й Луганської народних республік», а їх сфабриковані результати, звісно ж, визнає Кремль. Інакше би він не посилав на підтримку своїм колаборантам на південному сході України диверсантів — спецпризначенців головного розвідувального управління генерального штабу Збройних сил (ЗС) РФ і бойовиків із парамілітарних організацій.

На Донбасі кваплять «референдуми»
5 травня російське інтернет-видання «Газета.ру» повідомило, що на Донбасі вже надруковано 3,2 млн бюлетенів для голосування на референдумах 11 травня. як повідомили представники Донецької та Луганської «народних республік», їх віддрукували на принтерах і зберігають у приміщенні захопленої терористами Донецької обласної державної адміністрації (ДОДА). Окрім того, активісти вже розклеюють у під’їздах і розносять по домівках запрошення на ці референдуми.
Ініціатори й організатори референдумів запевнили також, що «продовжують процес формування виборчих комісій і що референдум пройде в кожному населеному пункті Донецької області».
Своєю чергою, прес-служба ДОДА повідомила, що «сепаратисти кваплять референдум у Донецькій області». За її даними, «активісти самопроголошеної Донецької народної республіки (ДНР) прискорюють підготовку до запланованого на 11 травня референдуму».
«Фактично в усіх містах і районах 5 травня відбулися зустрічі представників ДНР із керівництвом місцевих органів влади з метою обговорення організаційних питань проведення референдуму», — повідомила також ДОДА, зазначивши, що «сепаратисти чинять тиск на керівників міст і районів, погрожують їм і їхнім сім’ям». Наприклад, у Старобешівському районі Донеччини представники ДНР змусили голову районної державної адміністрації (РДА) написати заяву про відставку, пригрозивши розгромити будівлю РДА.
У Сніжному на позачерговій сесії місцеві депутати підтримали проведення в місті сепаратистського «референдуму», а двох представників ДНР включили до складу виконавчого комітету.
У Дебальцеві пройшло засідання виконкому міськради, на якому було прийняте рішення про виділення приміщення для виборчих дільниць, надання урн і кабінок для голосування. У Вугледарі ініціативна група з 50 осіб вимагає від міської влади виділення приміщення для підготовки до «референдуму».
У Мар’їнському районі (селище Старомихайлівка) 4 травня півсотні осіб провело збори, на яких було обрано голову та членів дільничної виборчої комісії для проведення «референдуму». У Тельманівському районі 4 травня в усіх сільських і селищних радах представники ДНР вивісили прапори «республіки» й вимагали від працівників допомоги в підготовці «референдуму». «Шляхом неймовірних зусиль керівникам на місцях удається втримувати відносно спокійну ситуацію», — зазначають, відтак, у ДОДА.

Ігор Голод

А тим часом…
Працівники Служби безпеки України (СБУ) 3 травня затримали найближчого помічника одного з організаторів диверсійно-розвідувальної групи Головного розвідувального управління ЗС РФ із позивним «Абвер». Про це розповів Василь Крутов, керівник Антитерористичного центру. За його словами, зі затриманим проводиться комплекс оперативно-слідчих дій і найближчим часом буде оприлюднено інформацію щодо організації сепаратистських акцій на території України.
Своєю чергою, Катерина Косарєва, представник прес-центру СБУ, уточнила, що це — громадянин України, котрий був завербований російською розвідкою в Криму й отримав відповідну розвідпідготовку. За даними СБУ, під виглядом члена праворадикальних націоналістичних структур він мав організовувати провокації в східних реґіонах України, розпалюючи антиукраїнські настрої.
Раніше повідомлялося, що диверсант із позивним «Абвер» був одним із ключових учасників злочинного угруповання «Стрілка» — банди, якою керує громадянин РФ полковник Ігор Гіркін (Стрєлков). Також було встановлено, що диверсантом із позивним «Абвер» є громадянин РФ Здрилюк Сергій Анатолійович. Водночас ця особа має паспорт громадянина України. У повідомленні зазначено, що запроданець народився у Вінницькій області, але тривалий час мешкав у Криму.

До слова
Із метою посилення боротьби зі сепаратизмом, бандитизмом і диверсійними групами найманців Штаб національного захисту Дніпропетровської області оголосив про збільшення грошової винагороди за здану зброю. Від 3 травня 2014 року встановлено такі ставки: автомат типу АКМ — 3 тис. USD, кулемет або гранатомет — 5 тис. USD. Зазначається, що для здачі зброї не обов’язково пред’являти документи, які засвідчують особу. Виплата винагороди відбувається на місці й негайно. Анонімність угоди – гарантовано.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply