Новини для українців всього свту

Sunday, May. 31, 2020

Націоналісти закликають ЛОР засудити українофобські заяви польських посадовців

Автор:

|

Березень 06, 2019

|

Рубрика:

Націоналісти закликають ЛОР засудити українофобські заяви польських посадовців

Олег Панькевич

Фракція Всеукраїнського об’днання (ВО) «Свобода» у Львівській обласній раді (ЛОР) закликала депутатів ухвалити заяву з приводу антиукраїнських кроків із боку урядовців Республіки Польща (РП). Проект рішення з цього приводу подав до ради Олег Панькевич, голова фракції націоналістів.
Як ідеться в заяві, викликає обурення факт, що Посольство РП в Україні висловило ноту протесту Міністерству закордонних справ (МЗС) України через інформаційну таблицю в Гуті Пеняцькій на Львівщині, поблизу польського меморіалу «Обурює, що представники уряду сусідньої держави наміряються перевіряти «легальність» об’єктів, які українці встановлюють на своїй землі. Дивує, що закликають до діалогу та порозуміння після того, як безпідставно паплюжать українців під час своїх заходів на території нашої держави.
З цього приводу свободівці вирішили нагадати уряду РП і польському суспільству про такі факти:
* РП прагне «історичного порозуміння». Тож за історичними даними, Гуту Пеняцьку спалили німецькі частини. Кількість польських жертв не відома. Правда вийшла б на поверхню, якщо провести розкопки та встановити кількість жертв, але польська сторона в цьому не зацікавлена. Після спалення Гути польське підпілля провело кілька своїх акцій проти українських сіл, де впродовж чотирьох днів у 14 населених пунктах знищили понад 1,5 тис. українців.
* РП вимагає доказів легальності встановлення таблиць. Тож хочемо нагадати, що польський меморіал у Гуті Пеняцький навряд чи можна вважати легальним. Загалом, за інформацією українського уряду, 95 % польських пам’ятників в Україні встановлені незаконно. Нагадаємо також, що РП, попри заборону встановлення чи відновлення будь-яких елементів на польських військових похованнях, у грудні 2017 року повернула на Личаківський цвинтар у Львові дві скульптури левів — без жодних погоджень і дозвільних документів.
* РП каже про політику «добросусідства і поєднання». Із 2014 року зафіксовано щонайменше 15 актів вандалізму щодо українських пам’ятників на території Польщі. Один із найрезонансніших випадків — руйнування пам’ятника УПА в Грушовичах. Було б добре, аби польський уряд, якщо не сприяв відновленню, то, принаймні, засуджував руйнування українських пам’ятників.
* РП хоче «відкритого діалогу щодо з’ясування історичних непорозумінь». Вважаємо одним із таких «непорозумінь» пакет законів, зокрема, зміни до «Закону про Інститут національної пам’яті» — Комісію з переслідування злочинів проти польського народу, спрямованих проти України й українців. Своєю забороною «бандерівської ідеології» Польща заперечує права українців на власну державність і національну гідність. Це пряме втручання у внутрішні справи України».
Автори документа водночас засуджують бездіяльність керівництва української держави, яке не реагує належно на антиукраїнські дії РП. «Очевидно, що чинна польська влада не сміла б робити таких кроків, якби українські очільники їм не потурали. Відповіддю на звинувачення, що пролунали від польського уряду, мала б стати жорстка реакція українського МЗС, оприлюднення переліку осіб, які є небажаними в Україні, тощо. Однак навряд, чи ми цього дочекаємося від чинної влади», — йдеться в заяві.
Як писав «Міст», у Бродівському районі Львівської області у неділю, 24 лютого, польська делегація та представники місцевої влади Львівщини вшанували жителів села Гута Пеняцька, яких було вбито у Другій світовій війні. Представники націоналістичних сил вимагають від української влади скерувати Польщі ноту протесту через заяви польських чиновників про те, що «мирних поляків у Гуті Пеняцькій вбивали воїни УПА та дивізії «Галичина».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply