Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 2, 2020

Митний Союз — без Путіна?

Автор:

|

Грудень 24, 2014

|

Рубрика:

Митний Союз — без Путіна?
Олександр Лукашенко та Нурсултан Назарбаєв

Олександр Лукашенко та Нурсултан Назарбаєв

У Київ поодинці почали навідуватися стратегічні партнери Путіна по Митному Союзу. Спершу 21 грудня в українську столицю завітав Олександр Лукашенко, президент Білорусі. Глава України подякував своєму білоруському колезі за підтримку територіальної цілісності української держави та за невизнання фейкових виборів сепаратистів 2 листопада ц. р.

Олександр Лукашенко заявив, що його країна повсякчас ладна надавати допомогу Україні. «Хочу, щоби в українській державі було добре. Багато хто це розуміє як якісь ігри. Я знаю, що ви не так це сприймаєте. Ви — Президент, вам боляче. Мені теж боляче. І я з цього виходжу», — зазначив білоруський лідер у розмові з Петром Порошенком.
Він також наголосив на тому, що Білорусь завжди виконувала прохання п. Порошенка, і висловив готовність надавати підтримку надалі. «Я вам іще раніше казав: треба буде від Білорусі щось — скажи, ми тобі за добу зробимо все, що ти попросиш. Усе, про що Президент України не просив, публічно кажу, ми завжди робили. І так буде й далі», — додав п. Лукашенко.
Очільник білоруської держави акцентував на тому, що допомагає Україні не заради особистої вигоди. «Не тільки через товарообіг, а тому, що ми сусіди, ми поруч живемо. Мені кажуть: ось Лукашенко там чогось боїться. Я не боюсь. Будемо це робити непублічно. Узагалі нікому говорити нічого не будемо, робитимемо це таємно, але тільки так, щоби був прогрес у цьому напрямку», — заявив президент Білорусі.
Він звернув увагу на те, що, незважаючи на ситуацію в Україні, двосторонній товарообіг не зменшився, а навпаки – демонструє зростання. «У нас узагалі немає ні цента заборгованості з боку України. Повністю стовідсотково оплачено наші з вами контракти», — уточнив Олександр Лукашенко.
А вже наступного дня з візитом в Україну прибув Нурсултан Назарбаєв, президент Казахстану. Він одразу заявив про готовність посприяти у врегулюванні ситуації на сході української держави. «Східна Україна, де розташовані основні промислові підприємства, – зруйнована. Значну частину економіки країни, яка формувала внутрішній валовий продукт, тепер виведено з роботи. У відновлення Східного регіону необхідно вкладати багато коштів. Зараз завдання полягає в тому, щоби зупинити цю війну, зміцнити незалежність України, визнати цілісність її території та сісти за стіл перемовин», — заявив п. Назарбаєв.
За твердженням казахстанського лідера, він однаково ставиться як до України, так і Російської Федерації (РФ). «Я — той об’єктивний менеджер, котрий не підтримує жодної сторони, займає нейтральну позицію й може зробити конструктивний внесок. Необхідно домовитися щодо тих пунктів, із яких збігаються прагнення України, РФ і Європи: припинення війни, звільнення полонених, допомога у відновленні східної України, визначення статусу мов. Ці питання слід вивести на рівень президентів і разом із європейцями прийти до угоди», — підкреслив Нурсултан Назарбаєв.
За підсумками перемовин із Петром Порошенком Нурсултан Назарбаєв заявив, що Республіка Казахстан постачатиме в Україну енергетичне вугілля. Також він запевнив, що Казахстан відновлює військово-технічну співпрацю з українською державою.
Після Києва і Олександр Лукашенко, і нурсултан Назабаєв поїхали до Москви.

Євген Клен

До слова
У самопроголошеній «Донецькій народній республіці» заявили, що сумніваються в нейтральному статусі майданчика мінських перемовин у зв’язку з візитом до Києва президента Білорусі. Костянтин Книрик, керівник інформаційного центру «Південно-східний фронт», сказав, що при підготовці до перемовин виникли певні труднощі, пов’язані з неоднозначною позицією великого бізнесу щодо подій, що відбуваються на сході країни.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply