Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 18, 2021

Музикантів нагородили премією Стуса

Автор:

|

Січень 23, 2014

|

Рубрика:

Музикантів нагородили премією Стуса

У київському Будинку вчителя українських музикантів – співачку Руслану, лідера групи «Океан Ельзи» Святослава Вакарчука та фронтмена гурту «Тартак» Олександра Положинського – 14 січня нагородили премією імені Василя Стуса. За словами Євгена Сверстюка, президента українського ПЕН-клубу, дипломи отримають і художники з активною громадянською позицією. Цього року відзначили тих осіб, котрі підтримали Євромайдан.

«Для мене знакові речі з життя Василя Стуса — це його участь у акції протесту 1960 року під час презентації кінострічки «Тіні забутих предків». А за рік до мого народження, 1972-го, він звернувся до Верховної Ради УРСР щодо відмови від громадянства, — сказала зі сцени Руслана Лижичко. — Його слова були такі: бути радянським громадянином — це звичайне ярмо. Ніколи не думала, що 2014 року ці слова будуть актуальні. Це означає, що країна – у постійній небезпеці. Майдан є не тільки для того, щоби змінити політиків, а одну систему – на іншу. Тільки ми можемо захистити те, що називається великим словом — Україна».
На нагородженні п. Положинський зазначив, що дізнався про існування премії тільки тоді, коли йому повідомили про нагородження. Крім музикантів лауреатами премії Стуса також стали правозахисник Євген Захаров, історик Володимир В’ятрович і поетеса Ірина Жиленко.
Премія імені Василя Стуса була заснована 1989-го Українською асоціацією незалежної творчої інтелігенції й уперше вручалася у Львові. Нагородження проходить щороку – 14 січня, у день святого Василя.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply