Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Москва пробує розхитати ситуацію в Україні проплаченими акціями протесту

Автор:

|

Листопад 17, 2016

|

Рубрика:

Москва пробує розхитати ситуацію в Україні проплаченими акціями протесту
Футбольні фанати були одними з найактивніших бійців Революції гідності, але тепер їх хочуть буквально за копійки зробити ворогами України

Футбольні фанати були одними з найактивніших бійців Революції гідності, але тепер їх хочуть буквально за копійки зробити ворогами України

Служба безпеки України (СБУ) та Служба зовнішньої розвідки (СЗР) отримали оперативні матеріали, які викривають плани Російської Федерації (РФ) з масштабної дестабілізації ситуації в Україні, старт якої відбувся 15 листопада. Про це заявив Анатолій Дублик, начальник департаменту захисту національної державності СБУ. За його словами, мета Кремля — скомпрометувати Україну в очах європейської спільноти та завадити запровадженню безвізового режиму з Європейським Союзом (ЄС).

СБУ знає все
«Ці розвідувальні дані загалом збігаються зі змістом плану «Шатун» — масиву інформації, вилученої з поштової скриньки Владислава Суркова, радника президента РФ — і свідчать про початок його здійснення», — наголосив п. Дублик. Нагадаємо, що в минулому числі «Міст» докладно писав про план «Шатун», який із 24 жовтня активно поширює група українських гакерів, яка жартома іменує себе «КіберХунтою». Мета плану —дочасні парламентські вибори з метою приведення до влади проросійських сил і ревізія зовнішньополітичного курсу України.
За даними СБУ та СЗР України, керує реалізацією цього плану перший заступник Суркова Ардзінба, а контакт з політичними рухами та громадськими організаціями в Україні, задіяними у акціях «напряму чи всліпу», здійснює громадянин Вірменії Мартиросян. Українські спецслужби зафіксували виїзди деяких українських громадських і політичних діячів до РФ для отримання фінансування та інструкцій із проведення акцій. За інформацією СБУ та СЗР, російські «сценаристи» запланували не тільки масові заворушення, але й навіть загибель «низки учасників акцій протесту».
«Першою контрольно-проміжною датою визначено 24 листопада, коли має відбутися саміт Україна-ЄС, присвячений фіналізації питання про надання Україні безвізового режиму», — заявив начальник департаменту захисту національної державності. Крім того, за його словами, впродовж другої половини листопада — початку грудня планується проведення сесій кількох обласних рад, які «під гаслами децентралізації вимагатимуть практики договірних відносин» між Кабінетом Міністрів і місцевими радами. «У реґіонах планується проведення форумів громад із подальшою організацією підсумкового Всеукраїнського форуму місцевих рад. Прямих вимог федералізації не передбачається, натомість обрана стратегія «повзучої ерозії» центральної влади, — стверджує представник СБУ. — Мета — загнати українську владу в глухий кут і вести наступ із двох боків — ззовні та зсередини».

50 тисяч мітинґувальників
Слова генерала спецслужби підтверджує й Міністерство внутрішніх справ України, яке отримало одразу десять заявок на проведення акцій протесту у період із 15 до 22 листопада в Києві. Як заявив Андрій Крищенко, начальник Головного управління Національної поліції Києва, дехто з організаторів декларують до 50 тис. мітинґувальників.
Тепер Київ нагадує прифронтове місто. «Порядок будуть забезпечувати до 5 тис. правоохоронців. Будуть задіяні кінологи, вибухотехніки. У зв’язку з великою кількістю протестувальників буде перекритий Хрещатик, проводитиметься поверхневий обшук людей, котрі беруть участь в акціях», — заявив п. Крищенко. Він також зазначив, що, за оперативною інформацією, відбувається активне вербування людей в соціальних мережах для участі в акціях протесту. За кожен день організатори обіцяють заплатити 80-150 грн.
Значно жорсткіше відреагував безпосередній начальник глави столичної поліції. Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ, наголосив, що правоохоронні органи України не є учасником політичного процесу, а забезпечують право громадян на проведення мирних масових акцій. Однак… «Я наказую кожному співробітнику — приймати найжорсткіші заходи і припиняти спроби пронести або застосувати будь-яку зброю, спровокувати силове протистояння, створити небезпечну ситуацію для мирних громадян, котрі не є учасниками акції. Діяти швидко, рішуче та професійно», — наголосив п. Аваков.

Футбольний сепаратизм
Проте самою лише столицею загроза не обмежується. Як заявив Ігор Райнін, глава Адміністрації Президента України, ймовірність дестабілізації ситуації найближчими днями зберігається у Харкові. На місцевому стадіоні 15 листопада відбувся товариський матч між футбольними збірними України та Сербії. За даними української розвідки, група сербських футбольних фанатів (ця країна вважається давнім союзником росіян. — Ред.) мала спровокувати масову бійку з місцевими «ультрас». СБУ повідомила, що до їхніх співробітників звернулися одразу кілька фанатів харківського футбольного клубу «Металіст», котрим невідомі люди пропонували за гроші «провчити» гостей із Сербії. Ви будете сміятися, але розцінки ті самі, що й за стояння на мітинґах у Києві — 150 грн.
Після втручання правоохоронців, за задумом провокаторів, по всьому місту мали б виступити заздалегідь підготовлені симпатики «руского міра» (котрих у Харкові, чого гріха ховати, дуже багато) та влаштувати такий собі «майдан». Мета очевидна — розхитування ситуації та — в разі силового розгону — демонстрація в очах світу Президента України як «диктатора», котрий нібито дав наказ на силове придушення виступу футбольних уболівальників.
Слід взяти до уваги, що Харківська область — це реґіон, який має 300 км кордону з РФ і ще 300 — зі зоною проведення антитерористичної операції. Найбільша кількість переселенців із окупованих районів Донецької та Луганської області зосереджені саме на Харківщині.

Як не у двері, то у вікно
Одразу було очевидно, що вихованець КДБ Путін спробує на повну скористатися стратегічною паузою, коли ще чинний президент США Барак Обама навряд чи зважиться на якісь рішучі дії, а новообраний господар Білого дому Дональд Трамп ще не має жодних повноважень.
У Кремлі, судячи з усього, вирішили, що наступ донецьких «шахтарів і трактористів» верхи на танках — це одне, натомість чому б не влаштувати в серці України — Києві — таке собі невеличке «повстання». Антураж відповідний: обдурені вкладники банків, пенсіонери, котрим годі заплатити за комунальні послуги.
Ще краще, якщо цих знедолених (а також футбольних фанатів у Харкові) розжене нова українська поліція. Тоді всьому світові, а перш за все, п. Трампу можна буде продемонструвати «звірства київської хунти». А далі — або справді вдасться спровокувати дочасні парламентські вибори в Україні з прицілом на проходження до Верховної Ради проросійських партій, або змусити іноземних союзників України визнати «право народу Новоросії» на особливий статус в Українській державі. Власне останнього Путін прагне найсильніше.

Ігор Берчак

До теми
Бурлять пристрасті й у Верховній Раді. У вівторок, 15 листопада, Олег Ляшко, голова Радикальної партії, заявив із трибуни парламенту, що представники «московського ворога» мають намір вбити депутата від цієї партії Юрія Шухевича, сина головнокомандувача Української Повстанської Армії. «Сьогодні стосовно нашого колеги, політв’язня, Героя України, Юрія Шухевича була вчинена спроба цинічної провокації. Після цього ми отримали повідомлення з надійних джерел, що життю Юрія Шухевича загрожує небезпека, що нашого колегу можуть убити, для того щоб використати це вбивство для дестабілізації ситуації в Україні, для реалізації московського плану підриву України зсередини», — заявив п. Ляшко. На його думку, п. Шухевича хотіли використати «як сакральну жертву, як це було у випадку з Ґеорґієм Ґонґадзе».
Водночас самому п. Шухевичу слова не дали, хоча він згідно всіх парламентських процедур, записався на виступ. Однак, тут є один нюанс — член фракції Радикальної партії збирався говорити від імені… фракції «Батьківщина». За даними журналіста Тетяни Даниленко, виступити з трибуни п. Шухевича підмовила саме Юлія Тимошенко. За словами журналістки, той мав намір «виголосити різку антипрезидентську промову, зі словами «імпічмент», «Мінськ» і «тарифи».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply