Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

Мінська балаканина

Автор:

|

Вересень 04, 2014

|

Рубрика:

Мінська балаканина
Андрій Пургін

Андрій Пургін

У Мінську (Білорусь) 1 вересня ц. р. знову зібралася контактна група з урегулювання проблеми на Донбасі. Участь у ній узяли: від України — колишній президент Леонід Кучма, від Російської Федерації (РФ) — посол в Україні Михайло Зурабов, від Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) — швейцарський дипломат Хейді Тальявіні. Також за столом перемовин із якогось дива опинилися лідери терористичних організацій Андрій Пургін — від «Донецької народної республіки» (ДНР), й Олексій Карякін — від «Луганської народної республіки» (ЛНР).

Ще напередодні цих перемовин Путін 31 серпня в інтерв’ю російському «Першому каналові» закликав владу України надати «державність» південному сходові країни. «Треба негайно перейти до субстантивних, змістовних перемовин, і не з технічних питань, а з питань політичної організації суспільства та державності на південному сході України з метою безумовного забезпечення законних інтересів людей, котрі там проживають», — заявив президент РФ. Окрім того, він вимагав, щоб українська влада припинила антитерористичну операцію (АТО). Після цього Дмитро Пєсков, прес-секретар президента РФ, заявив, що слова Путіна про державність сходу України були неправильно витлумачені. Він нібито говорив не про те, що ДНР і ЛНР повинні отримати статус держави, а всього лише мав на увазі початок перемовин між владою України й «ополченцями».
У столиці Білорусі очільники проросійських бойовиків діяли згідно з наміченим Путіним планом. Вони вимагали припинити АТО, надати Донбасу особливий статус і запевняли в готовності жити в єдиній Україні. Зокрема, «віце-прем’єр» Пургін вимагав від української влади легалізації збройних формувань терористів, а також дати їм можливість вести самостійну зовнішньополітичну діяльність з «урахуванням поглиблення інтеграції з РФ і Митним Союзом».
Також бойовики вимагали амністії своїх ув’язнених поплічників і права офіційно використовувати російську мову. У разі, якщо ці умови будуть прийняті, вони пообіцяли зберегти «єдиний економічний, культурний і політичний простір України».
Перемовини між сторонами, що проходили за зачиненими дверима, тривали близько чотирьох годин. По закінченні зустрічі до преси вийшов тільки Андрій Пургін. Він розповів журналістам, що сторони обмінялися документами й тепер потрібен час для їх аналізу. «Можливо, деякі пункти будуть прийнятними для нас, а деякі — для української сторони. У такому разі ми будемо їх приймати», — зазначив терорист. Він також стверджував, що на зустрічі було зроблено перші кроки, необхідні для припинення вогню. Мова теж ішла про обмін полоненими «всіх на всіх». Інші учасники перемовин не дали пресі жодних коментарів.
Уже після завершення зустрічі Олександр Захарченко, «прем’єр-міністр» ДНР, спростував повідомлення
про те, що ДНР і ЛНР заявили про згоду залишитися в складі України. Він пояснив, що представники ДНР були відправлені до Мінська тільки для консультування щодо обміну полоненими. Залишитися в складі України керівництво «республік» вважає за нереальне, наголосив «прем’єр-міністр».
Тимчасом, за даними Ради національної безпеки й оборони України, проросійські бойовики у взаємодії з російськими військами 27 серпня захопили місто Новоазовськ і низку сусідніх населених пунктів Донецької області. Росія заперечує участь своїх сил в операції, а представники терористичної «Донецької народної республіки» кажуть, що їх підтримали колишні та діючі російські військовослужбовці «у відпустці».

Євген Клен

До слова
Росія відмовилася від консультацій підписантів Будапештського меморандуму, який передбачає гарантії територіальної цілісності України. Про це розповів Павло Клімкін, міністр закордонних справ України. «Ми запитали в підписантів Будапештського меморандуму про негайні консультації. Звісно, РФ цього не хоче», — сказав міністр. За словами п. Клімкіна, Україна використовує всі двосторонні майданчики для припинення російської аґресії проти, а також проводить відповідні перемовини в міжнародних організаціях. Водночас, сам Путін у телефонній розмові з Жозе-Мануелем Баррозу, президентом Європейської комісії, нахабно вихвалявся, що «за бажання міг би взяти Київ за два тижні».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply