Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

Майдан у Вінниці

Автор:

|

Грудень 11, 2014

|

Рубрика:

Майдан у Вінниці

Момент зіткнення

У Вінниці 6 грудня місцеві активісти штурмували будівлю обласної ради, протестуючи проти спроби зняти її голову Сергія Свитка. Того дня, під час позачергової сесії облради, яка планувалася в закритому режимі, депутати розглядали питання про припинення повноважень голови облради, чию кандидатуру свого часу висунув Майдан.

Рух транспорту вулицею Соборною було перекрито. Активісти кидали димові шашки та палили шини. Під будівлю обласної ради принесли сміттєві баки. Під час цього безладу було поранено двох чоловіків — міліціонера й активіста. Правоохоронцю розбили голову гумовим кийком. Постраждалих забрала швидка. Аби вгамувати натовп, правоохоронці застосували проти протестувальників газ і двох із них поранили.
«У Вінниці розпочинається новий Майдан проти свавілля місцевих князьків-«регіоналів», котрі роблять усе, щоби не відбулася люстрація. Беркутня, захищаючи чиновників, б’є людей», — написав у Facebook майданівець Олександр Аронець.
Після цього почалися заворушення біля будівлі Вінницької обласної державної адміністрації (ОДА). Там постраждало вже семеро міліціонерів і один громадський активіст. «Під час позачергової сесії облради біля будинку ОДА зібралося близько 600 мітинґувальників, аби висловити недовіру діючій владі. Вони стали штурмувати приміщення», — повідомила прес-служба обласного управління Міністерства внутрішніх справ (МВС).
Охорону громадського порядку біля приміщення облдержадміністрації забезпечувало понад 200 працівників міліції. «Серед тих, хто забезпечував лад під час проведення мітингу, були бійці спецбатальйону «Вінниця». У їх бік полетіли яйця, камені, вибухові пакети, активісти застосували й сльозогінний газ», — поінформували в міліції.
Активісти розбили вікна та закидали яйцями офіс, розташований навпроти будівлі ОДА. Чотирьох правопорушників було доставлено до Вінницького міського відділу міліції. Після встановлення осіб їх відпустили.
Мітинґувальники постановили не покидати будівлі ОДА й обласної ради та досі там перебувають. Прорвавшись в приміщення під час засідання облдержадміністрації, вони стали шукати її голову, але не знайшли його. Тоді люди затягли в кабінет очільника ОДА сміттєвий бак і порвали портрет Президента. Потім ініціативна група мітинґувальників оголосила, що створює «раду Майдану», яка обере свій «виконком», що буде виконувати функції ОДА. Цей же орган, на думку протестувальників, повинен обрати губернатора. Захопники облради оголосили вимоги: зняття голови ОДА, начальника обласної міліції, прокурора області, негайні перевибори обласної, міської та районних рад, звільнення з посад керівників всіх департаментів. Вони також заявили, що нікуди не підуть, доки їхні вимоги не будуть виконані. «Ми здобули чергову перемогу!» — вигукував Сергій Свитко.
Анатолій Олійник, голова Вінницької ОДА заявив, що вбачає в силовій акції «озброєних бойовиків» «російську провокацію». «На жаль, кремлівський пропаганді вдалося ввести в оману і певну кількість справжніх патріотів. У зв’язку зі складною ситуацією у Вінниці я змушений вимагати від учасників штурму наступне: негайне звільнення приміщення Вінницької ОДА та Вінницької обласної ради і початок перемовного процесу. У разі, якщо зазначені вимоги не будуть виконані, влада змушена буде відновити законність і правопорядок усіма доступними методами, щоб захистити життя, здоров’я та безпеку громадян України», — сказав він.
Вінничани через соціальні мережі спочатку закликали збиратися на мітинґ під ОДА, щоб вимагати його звільнення мітинґувальниками, але потім передумали, щоб «не давати картинку для російських медіа».
За фактом безладів під Вінницькою ОДА відкриті два карні провадження за статтями «хуліганство» та «погрози та нанесення тілесних ушкоджень працівникам правоохоронних органів». Про це повідомила Ганна Олійник, начальник управління МВС у Вінницькій області. «Четверо учасників заворушень були затримані, доставлені до міського управління міліції. У них взяли свідчення та відпустили. Вони не перебувають у статусі підозрюваних. Їхню роль встановлять слідчі органи», — додала п. Олійник. Вона також зазначила, що зараз ситуація у Вінниці спокійна, правоохоронці несуть службу в звичайному режимі.
А 7 листопада в центрі Вінниці зібралися учасники Народного віче. Вони проголосували за відставку Анатолія Олійника. Крім того, активісти проголосувала за нового, «народного губернатора» — Олексія Фурмана, голову Вінницького осередку Всеукраїнського об’єднання «Свобода». За інформацією місцевих медіа, «загалом на віче прийшло 150-200 осіб. Голосували підняттям рук». «Свобода» вже встигла представити нового «главу» Вінницької області у Twitter.
Натомість Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ України, закликав «міняти владу», не піддаючись «тактиці й емоціям ідіотів». Так міністр прокоментував події під Вінницькою ОДА й обрання на «народному віче» «народного губернатора». «Народний губернатор» у Вінниці… Влада у нас, найчастіше — погана і некрасива, і у Вінниці в конфлікті, кажучи прямо, великого розуму не проявила. Це — українські патріоти? Поставили себе на один рівень із «народним» губернатором Слов’янська Пономарьовим та іншими?», — зазначив Аваков у Facebook. При цьому він закликав «змінювати владу, міністрів, міліцію, суддів і прокурорів». «Багато хто з них того без сумніву заслуговують», — додав він.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply