Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 22, 2019

Ленінопад триває

Автор:

|

Жовтень 30, 2014

|

Рубрика:

Ленінопад триває
Демонтаж пам'ятника Леніну в Харкові

Демонтаж пам’ятника Леніну в Харкові

У ніч на 22 жовтня ц. р. невідомі особи зруйнували чотири пам’ятники Володимиру Леніну в трьох районах Дніпропетровської області. Про це розповів представник обласного управління Міністерства внутрішніх справ. Зокрема, пам’ятники «вождю пролетаріату» було скинуто в селах Красиному, Жовтневому (2) і Кудашеві. Міліціонери, котрі виїхали на місце події, виявили, що постаменти було повністю знищено. Інформацію про те, що трапилося, було внесено до Єдиного журналу обліку подій.

Тим часом, 24 жовтня Харківський окружний адміністративний суд відхилив клопотання Харківської міської ради про незаконний демонтаж пам’ятника Леніну. На засіданні суду відповідач Денис Дудник, представник Харківської обласної державної адміністрації, повідомив, що 29 вересня, відразу ж після знесення пам’ятника, голова ХОДА Ігор Балута, надіслав до Міністерства культури лист із проханням прибрати пам’ятник Леніну на пл. Свободи в Харкові з Державного реєстру пам’яток України.
Дії п. Балути, за словами позивача Костянтина Прокоп’єва, заступника директора юридичного департаменту міськради, нібито були незаконними, оскільки пам’ятник не перебуває в розпорядженні ХОДА. А щодо того, чи можна знести об’єкт історичної пам’яті, потрібно було порадитися з територіальною громадою Харкова. «Дискусії не було. До міськради не надходило письмових звернень із проханням вирішити спільно це питання. Крім того, ХОДА та «Харківзеленбуд» як балансоутримувач пам’ятника підписали угоду, згідно з якою, облдержадміністрація була зобов’язана охороняти монумент», — скаржився п. Прокоп’єв. У зв’язку з відмовою суду задовольнити клопотання Харківська міськрада планує подати апеляційну скаргу.
Як писав «Міст», 28 вересня ц. р. активісти знесли найбільший в Україні пам’ятник Леніну на площі Свободи в Харкові. За кілька хвилин до того, як монумент повалили на землю, Ігор Балута поінформував, що підписав розпорядження, де пропонує департаментам ХОДА негайно вжити заходів щодо виключення цього монумента з реєстру пам’ятників України та провести його демонтаж згідно із чинним законодавством.
Менш ніж через годину після того, як пам’ятник був скинутий із постаменту, п. Балута запевнив, що метрополітену і комунікацій, що проходять під пам’ятником, не пошкоджено. Петро Симоненко, лідер Комуністичної партії України, тоді заявив, що українські комуністи мають намір відновити пам’ятник Леніну в Харкові. А Геннадій Кернес, міський голова Харкова, назвав знесення цього монумента порушенням законодавства України та пообіцяв його відновити.
Раніше невідомі зловмисники вже зруйнували пам’ятник Леніну в Кривому Розі Дніпропетровської області. А вранці 25 жовтня скинули з постаменту пам’ятник Леніну в Нікополі Дніпропетровської області. За даними міліції, скульптура розкололася на кілька частин. В Україні залишається ще понад 2 тис. пам’ятників «вождю світового пролетаріату».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...