Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 23, 2020

Кривава п’ятниця в Одесі

Автор:

|

Травень 08, 2014

|

Рубрика:

Кривава п’ятниця в Одесі

Сепаратисти з необережності спалили себе в Будинку профспілок

В Одесі 2 травня ходу футбольних фанатів і прихильників Євромайдану за єдину Україну атакувало кілька сотень людей із георгіївськими стрічками, озброєних бейсбольними битами, щитами та вогнепальною зброєю. Міліції на якийсь час удалося заспокоїти людей, проте невдовзі сутички спалахнули з новою силою.

Під час масових бійок хтось підпалив Будівлю профспілок. У підсумку загинули 43 особи: восьмеро – вистрибнуло з вікон під час пожежі, 30 – задихнулися чадним газом, ще п’ятеро — померло в лікарні. Серед загиблих у пожежі Будинку профспілок — 15 громадян Російської Федерації (РФ), десятеро — з Придністров’я. Загалом постраждало 174 людини, до лікарні звернулося 40 постраждалих, 25 із них перебуває в тяжкому стані. Зокрема, поранено десятьох правоохоронців. Пожежу було ліквідовано, на місці події працює слідчо-оперативна група.
Після тимчасового затишшя протистояння між прихильниками єдності України та сепаратистами відновилося. Учасники протесту захопили торговий центр «Афіна» в центрі Одеси. Міліцією затримано більш ніж 130 учасників сутичок.
Як повідомив один з активістів Євромайдану, сепаратисти використовували травматичну та вогнепальну зброю, у тому числі автоматичну. Неподалік місця зіткнення євромайданівці виявили автомашину з державними номерами Донецької області, у якій знайшли вогнепальну зброю. На землі було багато стріляних гільз. По колу площі майданівці вибудували барикади зі сміттєвих контейнерів, а також із літніх пластикових меблів, що стояли на вулицях біля відкритих кафе.
Тим часом, Володимир Немировський, голова Одеської обласної державної адміністрації, запевняє, що під час кривавої бійні в Одесі місцеві міліціонери навіть не намагалися запобігти кровопролиттю й аґресії. «Жертв можна було запобігти. Для цього силовикам усього-на-всього треба було не торгувати своєю Батьківщиною, своєю совістю та виконувати присягу, дану українському народу. Якби міліція виконувала вимоги керівництва області, а не займалася «дипломатією», усе було б інакше», — заявив керівник області.
Володимир Немировський переконаний, що міліціонери, підбурюючи насильницьке протистояння, керувалися не почуттям патріотизму, а думали про «власний комфорт». У соціальних мережах з’явилося фото, на якому чітко видно, що одеські міліціонери мали на рукавах такі ж розпізнавальні знаки (червоні пов’язки), як і сепаратисти, що слугує незаперечним доказом того, що деякі правоохоронці перебували на боці проросійських екстремістів.
Своєю чергою, Сергій Пашинський, виконувач обов’язків голови Адміністрації президента, стверджує, що сутички в Одесі 2 травня є справою рук працівників Федеральної служби безпеки (ФСБ) РФ. «Те, що ми бачили в Одесі, — це провокація ФСБ, щоби відволікти увагу від проведення антитерористичної операції. Вони хочуть показати, що в нас ситуація — нестабільна, але приклад Одеси продемонстрував якраз інше: терпець у народу вже ввірвався», — зазначив п. Пашинський.
За його словами, одеські сепаратисти отримали зброю від ФСБ, однак «силові органи назавжди поставлять крапку на цих провокаціях». Пізно вночі до Одеси вирушила урядова комісія на чолі з Віталієм Яремою, першим віце-прем’єром України. У зв’язку з трагічними подіями в Одесі 3, 4 і 5 травня ц. р. було оголошено днями жалоби.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply