Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 20, 2020

Коновальця перепоховають

Автор:

|

Червень 13, 2013

|

Рубрика:

Коновальця перепоховають

Наступного року у Львові, на Личаківському цвинтарі, буде перепоховано останки голови Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця. Про це повідомив Павло Дорожинський, голова Центрального проводу ОУН (Державників). Праворуч від головного входу на Личаківському цвинтарі створено меморіал, де ховають відомих українських діячів, і почесне місце відведено для останків засновника ОУН Євгена Коновальця та її провідників Степана Бандери й Андрія Мельника.

Олесь Криськів, один з авторів меморіального комплексу, розповів, що українських діячів можна перепоховати разом із їхніми рідними, а догляд за могилами здійснюватиме музей «Личаківський цвинтар». За його словами, представники націоналістичних організацій спільно обговорюють процедуру перепоховання Євгена Коновальця. «Це – унікальна річ, що об’єднались усі ОУН, КУН, ми – 18 осіб – збираємося не для того, щоби розділитися чи визначити, хто є кращим націоналістом, а вирішуємо, як належно вшанувати пам’ять героя», — зазначив п. Криськів.
Своєю чергою, п. Дорожинський повідомив, що отримав повноваження від канадської організації, яка оплачує місце поховання Коновальця в Роттердамі, займатися організацією перепоховання полковника. «Найближчим часом уже завершимо підготовчі заходи. Ми повинні подати клопотання до українського уряду. Маю деякі побоювання, щоби не було заперечень. Буде створено почесний комітет, є оргкомітет, який я очолюю. На Личаківському цвинтарі все знають, і там усе готово. Ми би хотіли якнайшвидше це зробити», — сказав голова проводу ОУН.
Павло Дорожинський також сподівається, що останки Коновальця, а також його дружини Ольги й сина Юрія, які спочивають у Римі, перепоховають у Львові вже навесні 2014-го.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply