Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Комуністи проти націоналістів

Автор:

|

Листопад 10, 2011

|

Рубрика:

Комуністи  проти націоналістів

Близько 700 прихильників Комуністичної партії України (КПУ) провели 7 листопада мітинґ на Бессарабській площі Києва з нагоди чергової річниці Жовтневої революції 1917 року. Вони традиційно прийшли до пам’ятника Леніну, тримаючи в руках червоні прапори й транспаранти: «Усі — на боротьбу за владу трудящих!» тощо. Уздовж правого боку бульвару Тараса Шевченка розташувалася велика кількість правоохоронців.

Натомість у справу втрутилися «свободівці» й почали забирати в комуністів червоні прапори, не дозволяючи розгортати їх у центрі Києва. Зокрема, біля станції метро «Хрещатик» зібралися близько 30 представників Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Свобода», які не дозволили комуністам пройти головною вулицею столиці. «Ми будемо контролювати виконання рішення суду, яке забороняє будь-яку акцію на Хрещатику, зокрема й акцію КПУ. Тому якщо тут з’явиться червоний прапор чи якась колона комуністів, то ми насамперед апелюватимемо до міліції», — зауважив напередодні Андрій Іллєнко, голова київської організації ВО «Свобода».

Націоналісти забрали в комуністів три червоних прапори. «Ми підійшли й пояснили, що є рішення суду, яке забороняє проведення акції. Вони не погодилися сховати стяги, тому їх довелося забрати. Тепер маємо три трофеї, здобуті в чесному бою», — розповів Руслан Андрійко, голова студентської «Свободи». Після інциденту з прапорами до представників КПУ, які намагалися дістати маленькі прапорці зі символікою СРСР, підходили правоохоронці та просили їх заховати.

Слід зауважити, що від станції метро «Хрещатик» до майдану Незалежності вервечкою розтяглися 25 автобусів із «Беркутом», чотири автозаки та кілька міліцейських позашляховиків. У підземному переході на Майдані перебувала сотня міліціонерів. Між «свободівцями» та представниками право­охоронних органів виникла бійка. Потім на Хрещатику сталася сутичка між представниками «Свободи» й комуністами. Водночас, представники ВО «Свобода» спалили один червоний прапор.

Працівники спецпід­розділу «Беркут» затримали двох прихильників націоналістичних організацій, а також одного прибічника КПУ.

 Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply