Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

Книга про народну культуру канадських українців

Автор:

|

Жовтень 03, 2013

|

Рубрика:

Книга про народну культуру канадських українців

У Києві, у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара», представили книгу патріарха українсько-канадської фольклористики й етнографії Роберта-Богдана Климаша «Українська народна культура в канадських преріях». Це — перше видання про народну культуру наших земляків, що оселилися в ХІХ — на початку ХХ ст. у Західній Канаді. 

Це видання базується на матеріалі багаторічних польових досліджень автора, який відвідав у експедиціях чи не всі українські околиці Канади. Зазначимо, що, за результатами експертного оцінювання піврічного видавничого асортименту, ця книга стала одним із лідерів півріччя, за версією Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року-2013» у номінації «Візитівка».

«За кілька десятиліть переселенці витворили своєрідну українсько-канадську реґіональну субкультуру. Українське кантрі, імміґрантський гумор, макаронічна говірка half-напів, усні народні оповідання про піонерську добу, новотвори народної пісенності — унікальні явища, які поповнили загальноукраїнський культурний фонд», — ідеться в повідомленні музею. Книга містить велику добірку українсько-канадського фольклору, польові записи дослідника й українську дискографію Канади.
Учасники презентації мали змогу не лише поспілкуватися з автором книги та її упорядником і перекладачем доктором фольклористики Світланою Кухаренко, а й побачити унікальні світлини та послухати українське кантрі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply