Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 21, 2020

Художниця прикрасила мури

Автор:

|

Липень 11, 2013

|

Рубрика:

Художниця прикрасила мури

У львівській галереї «Щось цікаве» канадська художниця Оксана Гавриляк представила незвичний формат виставки «Штучки» в стилі стріт-арт і цікаві експонати. Їх вона наклеїла просто на стінах галереї та прилеглих будинків. Ще із 2010 року Оксана малює або друкує малюнки великого формату на японському папері й наклеює їх на різні поверхні. Якщо малюнок кольоровий — використовує акрилові фарби.

Такі малюнки демонструвалися в різних українських містах. Свої роботи художниця наклеює на будинки спеціальним клеєм, виготовленим із крохмалю або ж борошна, тож він не завдає шкоди фасаду. Папір легко відклеїти за допомогою звичайної води. Мисткиня зображує звичайні речі й називає свої роботи «штучками».
«У цьому проекті я хотіла акцентувати увагу перш за все на буденних речах, які оточують кожного з нас. Зображеннями квітів і тварин колись прикрашали меблі, посуд, одяг, розфарбовували стіни. І кожна річ має свою особливу історію, про яку варто знати кожному з нас», — наголосила п. Гавриляк.
За її словами, це – щось на кшталт маленького відкриття звичних речей, котрі оточують нас повсюди. «Наприклад, я була в мистецькому таборі в селі на Черкащині й там уперше напилася води з криниці. Пила просто з відра, це було смачно й незвично. Тому одразу намалювала відро на ланцюгу», — пояснила митець.
Вона також розповіла, що в Канаді є багато єнотів, які порпаються в смітті. «Раз із десяток залізло в димар, тому я їх зобразила. Або якось ми з львівськими музикантами застудилися, а одна тітонька запропонувала нам польські ліки – настоянку «Амол», казала, що вона лікує все. Я це запам’ятала й намалювала. У Торонто мої малюнки живуть від години до двох днів — їх одразу здирають із будинків і стін. У Львові моя лисичка на мурах і філіжанка кави на вулиці Вірменській прожили аж два роки, допоки там не почали робити ремонт. Ставлення до вандалізму в Україні інше», — наголосила Оксана Гавриляк.
Художниця закінчила Університет мистецтва й дизайну в Торонто, отримала диплом бакалавра в галузі мистецтва. П’ять останніх років працює в стилі стріт-арту та народного мистецтва. Виставки її робіт побували не лише Кванаді й Україні, а й у «Ермітажі» в Росії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply