Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 29, 2020

Громади побилися на Кіровоградщині

Автор:

|

Травень 01, 2013

|

Рубрика:

Громади побилися на Кіровоградщині

У криваву бійню переросла 24 квітня суперечка за церкву між парафіянами Київського та Московського патріархатів на Кіровоградщині. До спірної будівлі Свято-Володимирівського храму спочатку під виглядом будівельників зайшли невідомі люди й виштовхали звідти настоятеля, священика Київського патріархату, а потім забарикадувалися всередині. Згодом представники Московського патріархату оголосили, що церква належить їм.

Однак чимала частина парафіян із цим не погодилась і пішла в контрнаступ. Загалом біля храмової споруди зібралося понад півтисячі місцевих жителів. Штурм прихильників УПЦ КП відбивали бійці спецпідрозділу «Беркут». Міліціонери використовували гумові кийки, чоботи та кулаки. Лік постраждалих ішов на десятки. Затоптані скривавлені люди лежали просто на землі. Лише коли «швидка» забрала жертв релігійної війни, парафіяни за посередництва обласної влади таки сіли за стіл перемовин. «Тривають переговори. Зараз губернатор має розмову з Адміністрацією президента, ми – на прямому зв’язку з міністерством», — повідомив Руслан Бугринець, перший заступник начальника Кіровоградської обласної міліції.
За наслідками перемовин міліція вже пізно ввечері вивела з храму так званих будівельників під охороною «Беркуту». Це супроводжувалося свистом і оплесками присутніх. Захопників церкви доправили до відділку міліції. Адже, кажуть вірні, за п’ять днів, поки ті перебували в приміщенні, звідтіля зникло чимало дорогих ікон. «Винесли та понесли на автостанцію», — стверджує місцевий житель Валерій Волощук. Приміщення храму, довкола якого виникла суперечка, опечатали. Тепер церква – під наглядом державної служби охорони. Усередину не пускатимуть представників жодної з конфесій аж до суду, який і має вирішити, кому належатиме споруда.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply