Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 25, 2020

Голодомор 1932-1933 рр. є проявом гібридної війни Росії проти України

Автор:

|

Грудень 03, 2015

|

Рубрика:

Голодомор 1932-1933 рр. є проявом гібридної війни Росії проти України
Марина та Петро Порошенки

Марина та Петро Порошенки

Петро Порошенко разом із дружиною Мариною вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні. Президентське подружжя поклало композиції з колосків і калини, переплетені стрічками в національних і скорботних кольорах, до підніжжя Пам’ятного знаку жертвам Голодомору на Михайлівській площі у Києві. Глава держави з дружиною вшанували пам’ять усіх, хто загинув у одні з найтяжчих років в історії українського народу, хвилиною мовчання. Біля пам’ятного знаку запалили лампадки.
На думку п. Порошенка, Голодомор 1932-1933 рр., пам’ять жертв якого українці вшановують щороку, є проявом багатовікової гібридної війни Росії проти України. «Молимося за багатомільйонний небесний леґіон українського люду. Світлі душі невинно убієнних українців тут, незримо поруч із нами», — написав він у Facebook.
Україна буде і надалі працювати над розширенням географії визнання Голодомору 1932-1933 рр. Ґеноцидом проти українського народу. Про це Президент повідомив під час заходів у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів, що відбувалися у Києві 28 листопада біля Національного музею «Меморіал жертв Голодомору». «Багато країн і низка міжнародних організацій офіційно визнали Голодомор Ґеноцидом. Міністерство закордонних справ України, уряд та я як Президент будемо продовжувати роботу з розширення списку країн цього визнання», — заявив він.
«Ми не забудемо злочинів Голодомору, не забудемо цього ґеноциду і не забудемо його винуватців, — сказав Президент. — Ми не зрадимо ідеалів Революції гідності та зробимо все для національного, політичного та економічного відродження України, для її входження в європейську сім’ю вільних народів. І запорукою нашої перемоги може бути лише непохитна єдність українського народу. Ці слова — не книжний пафос, а об’єктивна потреба, це є той імператив, без якого не виживеш».
«У Росії незмінними залишалися ненависть до України та нестримне бажання знищити українців як окремий народ, — заявив український лідер. — Лише за останні понад 100 років Російська імперія двічі розпадалася або зменшувалася в кордонах. Вона існувала під п’ятьма назвами, і над нею майоріли як мінімум сім різних прапорів. Її піддані співають вже сьомий гімн, чотири різні політичні режими правили нею з двох столиць, одну з яких встигли тричі перейменувати».
«Відродження України триває, і це — нестримний процес животворення, очищення нашого життя, будівництва оновленої країни та виходу на авансцену нових людей, патріотів і героїв, котрі своїми подвигами зупинили наступ імперії», — зауважив глава держави.
«Голодомору 1932-1933 рр. не сталося б, якби Україна не втратила державності на початку 1920-х рр., — заявив п. Порошенко. — Історія не знає умовного способу. І московські більшовики не перемогли б в Україні, якби прибічники незалежності били б гуртом ворога, а не різали і відстрелювали один одного на втіху Москві».
«Українці мають остаточно позбутися комплексу народу-жертви, — сказав Президент. — Ми маємо пишатися тим, що в такій сильній конкуренції відстояли своє місце на політичній мапі Європи та світу і мрії наших ворогів покладені на папір ще у Валуєвському циркулярі (1863) — «не было, нет и быть не может». Наша відповідь така: «була, є і буде» незалежна Україна».
Після нього виступив Микола Онищенко, свідок Голодомору 1932-1933 рр., розповів, що звістка про відбирання радянською владою хліба у людей була страшнішою за війну. «Люди, це було, я все це бачив! Я чув крики дітей! Це було страшно. І які це були люди? Ці люди були виснажені до краю. Вони ніколи не їли досита, їхні діти — також. Вони були одягнуті в латане-перелатане, в лахміття, і в цих людей відбирали хліб. А хліб, то було життя, то було святе. Впаде шматочок хліба додолу, його підіймали і цілували, і просили прощення. І цей хліб віднімали у дітей і людей», — сказав п. Онищенко.
Він розповів, як в його селі віднімали у селян хліб. Село розмістилося неподалік Бердянська. У ньому було не більше 30 хат. «Війна вбиває не всіх, а відняти хліб — це вбити всіх. Це була страшенна операція», — наголосив п. Онищенко.
За його словами «найстрашніше почалося ближче до весни, коли закінчилася городина, з’явились опухлі люди — голодні та страшні. Це не можна описати. Це дуже було страшно». Свідок Голодомору розповів, що бачив багато померлих людей. Він стверджує, що у народній пам’яті ті події були відображені у пісні зі словами «Нема хліба, нема сала, бо Совєтська власть забрала». «Ця пісенька все життя мене супроводжувала. Я став ненавидіти це життя, цю радянську владу. Згадував цю пісеньку, коли на мене вішали ту пов’язку — червоний галстук піонера», — згадував п. Онищенко.
Він наголосив, що українці мають пам’ятати все, що сталося у 1930-ті рр. Свідок Голодомору переконаний, що пам’ять про горе гуртує і робить українців єдиними. «Ми повинні пам’ятати це страшне горе й єднатися, і берегти Україну. Хай буде вічна пам’ять усім тим загиблим. Бо поки буде ця вічна пам’ять — буде вічна Україна», — наголосив він.
Сумні заходи пройшли в усіх великих містах України, а увечері в суботу більшість українців поставили на підвіконня пам’ятні свічки.

До слова
Причина смерті — українець. Саме такі записи в актах про смерть тамтешніх селян знайшли дослідники Голодомору в архівах Сумщини. А демографи напередодні 82-ї річниці Голодомору назвали вже науково доведено число жертв ґеноциду проти українців, — близько 4 млн. Журналісти полічили, якщо покласти труну за труною, то українськими кістками можна викласти дорогу від Києва через Європу й океан аж до Чикаґо. Те, що Голодомор був Ґеноцидом проти українського народу, сама Україна офіційно визнала лише дев’ять років тому. І тих, хто сумнівався, щороку меншає. 2013-го Голодомор вважали ґеноцидом 66 % громадян України. А 80 % опитаних соціологічною службою «Рейтинґ» нещодавно вважають, що українців вбивали голодом зумисне. Ну, а тих, хто не вважає радянську владу винною в смерті мільйонів наших співвітчизників, поменшало удвічі: з 25 % до 12 %.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply