Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Форум видавців у Львові почався зі скандалу

Автор:

|

Вересень 14, 2017

|

Рубрика:

Форум видавців у Львові почався зі скандалу

Лариса Денисенко

На цьому тижні у Львові стартував Форуму видавців, який відразу ж отримав резонанс. Організатори заходу заявили, що отримали погрози від ультраправих організацій. Через небезпеку для учасників Форум видавців скасував презентацію книжки Лариси Денисенко «Майя та її мами». «Вже понад місяць деякі учасники 24-го Форуму видавців у Львові повідомляють нам про погрози на їхню адресу в соціальних мережах, які стосуються їхньої творчості чи громадської діяльності», — повідомила Олександра Коваль, голова правління громадської організації (ГО) «Форум видавців».
Напередодні на адресу Форуму, а також міському голові Львова Андрію Садовому, голові Львівської обласної державної адміністрації Олегу Синютці та начальнику Служби безпеки України (СБУ) на Львівщині Олександру Ткачуку надійшов лист, підписаний понад десятьма громадськими організаціями, переважно ультраправого та мілітаристського спрямування. Приводом для погроз стали дві анонсовані події: презентація книжки Лариси Денисенко «Майя та її мами» та дискусія «Чи готова школа говорити з дітьми на складні теми?».
На думку праворадикалів, такі заходи є «прямим посяганням на прищеплення школярам деструктивних принципів, що суперечать цінностям і традиціям, які споконвіку формувалися в українських родинах». У листі вимагається не допустити проведення цих та інших подібних подій, апелюючи до того, що «Львів є консервативним у питанні традиційних сімейних цінностей». «У випадку вашої бездіяльності будемо змушені самотужки вжити усіх можливих заходів, із метою недопущення проведення відверто провокаційної презентації у Львові», — заявили активісти.
Листа підписали «Сокіл», «Білі горвати», Добровольчий рух ОУН, ГО «Традиція», ГО «Молода Галичина», Добровольчий український корпус «Правий сектор», Національний корпус Львівщини, ГО «Твереза Галичина», «Українська народна самооборона Львівщини», ГО «Літературно-просвітницький проект «Дух нації», ГО «Екологічний клуб Поле», ГО «Аратта. Альянс», ГО «Братство Аратти», ГО «Центр безпеки міста», «Леґіон свободи», доброчинний фонд «Білі берети». Додамо, що частина з цих організацій добре відомі у Львові своєю участю у різноманітних акціях: вони блокували Львівську обласну раду, намагались знести пам’ятник Степану Тудору, пікетували прокуратуру та поліцію та зірвали «Фестиваль рівності». У березні ц. р. «Свобода», «Правий сектор» і «Національний корпус» підписали маніфест про координацію дій для досягнення політичних цілей.
Лариса Денисенко із міркувань безпеки для дітей, котрі могли б бути присутні на заході, вирішила скасувати презентацію книжки «Майя та її мами». «В усіх заявах із погрозами фігурує моє прізвище. Мені щонайменше прикро за цим спостерігати. Все своє професійне життя я протидію насильству та виступаю за толерантність. Саме така поведінка, на думку щонайменше 15 організацій ультраправого штибу та Церкви маркує мене як відьму ХХІ ст. Проти насильства, за терпиме ставлення і за діалог — за це міжнародна спільнота вас може долучити до посланців доброї волі Організації Об’єднаних Націй, і за це ж співгромадяни і співгромадянки погрожують вам насильством. Не лише вам, а й людям, котрі прийдуть вас підтримати, опонувати, слухати», — заявила вона.
Своєю чергою, Софія Челяк, програмний директор Форуму видавців, розповіла, що у разі загрози життю чи здоров’ю учасників фестивалю організатори Форуму готові скасувати й інші події. Також погрози надходили на адресу ілюстратора Надії Кушнір та письменниці Олени Герасим’юк. «Ситуація з погрозами відбувається вперше. Були моменти, коли на події приходили радикально налаштовані особи, але такого офіційного листа з офіційними погрозами написали вперше», — заявила п. Челяк.
Відтак, організатори Форуму звернулися до представників місцевої влади, Міністерства культури, СБУ, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства закордонних справ та до Адміністрації Президента з проханням втрутитися у ситуацію та надати пояснення, які дії будуть вжиті для недопущення провокацій і насильства. Вони просять правоохоронців гарантувати безпеку учасникам та відвідувачам літературного фестивалю.
Зазначимо, що книжка «Майя та її мами», яку цього року видало «Видавництво», розповідає про життя дітей у різних сім’ях. Герої книжки — діти вимушених переселенців; діти, у котрих померли батьки або вони були позбавлені батьківських прав; діти різних національностей. Головна героїня Майя зростає в родині з двома мамами. Книга ілюструє розмаїття моделей сім’ї та привчає дітей до толерантності. Тепер із цією книжкою можна ознайомитись на сайті «Видавництва».

Ольга Перехрест, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

  • fghfhfhfhfhf fsfsfsfsffhfhfhfh

    Парадокс в тому, що із 17 моделей сім’ї з книги “Майя…” відсутня одна модель – традиційна. Тобто тато мама і дитина – то вже нецікаво і старомодно. Дивно, що нема варіанту тато і дитина без мами. Пані Денисенко вважає чоловіків нечистими тваринами? Пані Денисенко можливо відробляє гроші західних грантів, але вона мала б цікавитись експертними висновками провідних дитячих психологів і психіатрів Заходу, які неспростовно доводять наступне. Діти, які виховуються в сім’ях ЛГБТ НАБУВАЮТЬ ЇХНЮ МОДЕЛЬ ПОВЕДІНКИ. Відбувається це зрозуміло всупереч волі дитини. ФАКТИЧНО ДИТИНА ВИРОСТАЄ ІЗ СКАЛІЧЕНОЮ ПСИХІКОЮ. Байки про вродженість ЛГБТ – не більше ніж вигадка. Жодних особливих ДНК в них нема.