Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 22, 2020

Диверсанти захоплюють заручників

Автор:

|

Травень 01, 2014

|

Рубрика:

Диверсанти захоплюють заручників

В'ячеслав Пономарьов

Росіяни й їхні прибічники на сході України перейшли до відкритого терору.

Ще одна невизнана «республіка»
Навіть московський телевізійний канал «Дождь» констатував у своєму репортажі про події в окупованому російськими диверсантами та їхньою «п’ятою колоною» місті Слов’янську на Донеччині, що Кремль запланував перетворити схід України на величезне Придністров’я. Цього висновку він дійшов, порівнявши те, що відбулося цьогоріч у Криму, із тим, що нині спостерігається на Донбасі.
Адже якщо Крим удалося захопити завдяки, по-перше, дислокованому там Чорноморському флоту Російської Федерації (РФ), а по-друге — тому, що це є єдиний реґіон України, у якому більшість населення — росіяни, значна частина котрих справді зраділа приєднанню до РФ, то порівняно менша орієнтація на Москву жителів південного сходу України спонукає Кремль не анексувати цієї території, а трансформувати в іще одну невизнану цивілізованою частиною планети невизнану «республіку».

Заручники — навіть з ОБСЄ
Віталій Харченко, оглядач агенції «Укрінформ», констатував: «Уже накопичилося чимало фактів того, що Україні, у зоні антитерористичної операції, протистоять не дилетанти, а професіонали — військові інструктори з РФ, котрі відточили «бойову майстерність» на Кавказі. Зокрема, уміння використовувати «живий щит» для захоплення техніки вони перейняли в чеченських бойовиків, котрі теж готові були вергати людей під колеса, пристрахавши не особливо згідливих автоматною чергою».
Причому диверсанти взяли в заручники не просто буквально все населення міста. Його самопроголошений мер В’ячеслав Пономарьов заявив, що вони утримують більш ніж 40 заручників, котрих сподіваються обмінювати на своїх спільників, узятих у полон українськими вояками та міліціонерами. Шестеро із цих заручників — військові спостерігачі з місії Організації безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), п’ятеро — офіцери Збройних сил України, які супроводжували в поїздці представників ОБСЄ, і водій їхнього автобуса, троє — офіцери спецпідрозділу «Альфа» Служби безпеки України (СБУ), схоплені під час виконання завдання, щонайменше, троє — журналісти.
А ще російські диверсанти захопили в заручники, за словами Пономарьова, «представників «Правого сектору» та «Свободи». Утім, коли російські телеканали показали одного з них, то в ньому впізнали цілком аполітичного тренера з фітнесу.

Залякування
Те, що життя заручників — у небезпеці, засвідчило вбивство російськими диверсантами в Слов’янську депутата Горлівської міської ради Володимира Рибака, чиє покалічене тіло було знайдене в мілкій річечці Торець поблизу села Райгородка. Цей колишній працівник карного розшуку організував 17 квітня у Горлівці мітинґ за єдність України й разом з іншими активістами прийшов до будівлі міської ради, де його схопило четверо невідомих осіб.
За даними СБУ, операцію з викрадення Рибака організував особисто Ігор Стрєлков (справжнє прізвище — Гіркін), офіцер головного розвідувального управління (ГРУ) генерального штабу російської армії. Безпосередньо ж акцію проводила група бійців під командуванням відставного підполковника ГРУ Ігоря Безлера. А виявлені на тілі п. Рибака травми дають уявлення про те, якими пекельними були три останніх дні його життя.
«Численні садна, синці та рани… Колото-різана рана грудної клітки, різана рана живота з проникненням у черевну порожнину», — написали міліцейські експерти після огляду тіла. Медики дійшли висновку, що Рибака топили ще живим, попередньо роздягнувши догола та повісивши на плечі наплічник із піском.
Ще один закатований у Слов’янську — 19-річний студент Київського політехнічного інституту й активіст Євромайдану Юрій Поправко. Його тіло з ознаками тортур було знайдене в річці Торець разом iз тілом горлівського депутата Володимира Рибака. Працівники Держслужби з надзвичайних ситуацiй виявили в рiчцi ще один труп. Зараз встановлюють особу загиблого.
Відтак, газета «Дзеркало тижня. Україна» підсумовує: «Донбас тероризує зведений загін російських спецназівців, краснодарських козачків, що відзначилися під час анексії Криму, ідейних сепаратистів із місцевих і звичайних бандитів, які виповзли з нір унаслідок повного паралічу правоохоронних органів. Єдине, що їх об’єднує, — всепоглинаюча тваринна ненависть до всього українського».

АТО захлинулася
Що ж до антитерористичної операції (АТО) на сході країни проти російських диверсантів і їхньої «п’ятої колони», то спільнота українських військових експертів і журналістів «Інформаційний опір» констатувала: «Із незрозумілих причин, де-факто згорнувши активну фазу антитерористичної операції до завершення, її керівництво не вжило заходів, достатніх для повного блокування Слов’янська. Підтвердженням цього є безперешкодне прибуття минулих вихідних у Слов’янськ представників керівництва так званої Донецької народної республіки, «дружній візит» 15 озброєних бойовиків на Новокраматорський машинобудівний завод із метою захоплення інженерних машин розгородження і безперешкодний відхід диверсійної групи звідти». Військові експерти й журналісти впевнені: «Усіх цих деморалізуючих моментів можна було уникнути, якби місто справді було заблоковане».
Однак найголовнішою проблемою вони вважають те, що «підрозділам силових структур, задіяним у АТО, не було поставлено чітких наказів щодо завершення вже розпочатих було дій із нейтралізації груп екстремістів, тоді як до виконання таких завдань особовий склад повністю готовий». Тож спільнота «Інформаційний опір» обурюється: «Навпаки — у разі досягнення тактичних успіхів, замість їх закріплення, із незрозумілих причин незмінно надходить наказ на відведення сил. Відзначається абсолютно незадовільний рівень координації дій різних силових структур, які беруть участь у АТО — попри те, що в штабі АТО є представники керівництва всіх силовиків».

Відсутня політична воля?
Військові експерти й журналісти навіть звинуватили вище військово-політичне керівництво країни у відсутності політичної волі рішуче покінчити з окупацією сходу України російськими диверсантами. Спільнота «Інформаційний опір» наголосила, що особливо неприпустимою є безвольність влади напередодні травневих свят (1 і 9 травня), коли, за її даними, прогнозується різке посилення активності екстремістів. А військові фахівці й мас-медіа стверджують: «Доводи на кшталт тих, що АТО може спровокувати вторгнення РФ, виглядають непереконливо. Допущення розповсюдження зарази проросійського екстремізму реґіоном дає Москві привід розпочати таке вторгнення, натомість, нейтралізація екстремістських груп, керованих Росією, позбавляє Путіна необхідних «аргументів» щодо «допомоги співвітчизникам в Україні, які не визнають бандерівської нелегітимної влади».

Міліція стрілятиме в спини
Тим часом Арсен Аваков, виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ, скаржиться: «У нас є проблеми з якістю виконання міліцією своїх функцій, у тому числі, на сході країни». Однак при цьому він запевняв, що «це не означає, що міліція перейшла до когось під контроль», просто «значна її частина функціонально не готова виконувати свої обов’язки». Відтак, міністр запевнив: «У зв’язку із цим у органах буде грандіозна чистка, якою ми вже й займаємося».
Однак те, що п. Аваков розповів далеко не про всі свої проблеми з міліцією Донбасу, випливає з повідомлення правозахисника Костянтина Реуцького: «Відряджені до Луганська вевешники (ті, хто служать у Внутрішніх військах. — Ред.), які охороняють будівлю Луганської облдержадміністрації, скаржаться на місцевих міліціонерів. Кажуть, що міліції в Луганську немає й що місцеві «правоохоронці» натякають: у разі серйозного «замісу» будуть стріляти в спину».
Коментуючи такі повідомлення, політологи нагадують, що в часи президенства Януковича правоохоронні органи були його спільниками в пограбуванні країни й боротьбі проти опозиції. Тож очікувати від них лояльності до нової української влади не варто.

Ігор Голод

Винагорода для патріотів України,
яку виплачує Дніпропетровська обласна державна адміністрація

Предмет винагороди Сума, USD
Повернений автомат 1 тис.
Повернений кулемет 1,5 тис.
Повернений гранатомет 2 тис.
Захоплення російського найманця 10 тис.
Звільнення адміністративної споруди та передача її під охорону бійців батальйону «Дніпро» 200 тис.

До слова
Журналіст американського видання Vice News Саймон Островський, котрого 24 квітня звільнили з полону сепаратистів у Слов’янську, каже, що зараз почувається добре, попри побиття. За словами журналіста, він чотири дні провів у підвалі з кількома іншими заручниками, туди постійно приводили нових людей із вулиці — п’яниць, наркоманів, активістів із інших реґіонів: «Когось тримали день, когось – довше. Там був навіть якийсь місцевий чиновник. Заявили, що я брехун. Били, зав’язали очі й руки теж».

Гоп-ля!
У Слов’янську озброєні бойовики в одному зі захоплених приміщень знайшли книгу екс-президента України Кучми. Їх обурило не тільки те, що, на їхню думку, Леонід Кучма є «зрадником», а й назви розділів. Зокрема, ішлося про розділ «Створити українця». Тож вони поставили книгу до стіни й розстріляли з пістолета з глушником.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply