Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 18, 2018

Диверсанти, що заблукали

Автор:

|

Травень 21, 2015

|

Рубрика:

Диверсанти, що заблукали
Олександр Александров та Євген Єрофєєв

Олександр Александров та Євген Єрофєєв

У районі моста в місті Щасті Луганської області 16 травня ц. р. було взято в полон двох російських вояків Головного розвідувального управління Міністерства оборони Російської Федерації (РФ). Після того, як йому було зроблено операцію в шпиталі «Айдара», сержант Олександр Александров охоче пішов на контакт з українськими розвідниками. Він розповів про своє командування, поставлені завдання й особливості участі в бойових діях на боці російського аґресора. До слова, перше, про що попросили полонені, – щоби їм не давали наркозу, коли вирізатимуть у них органі для перепродажу. Українські лікарі були шоковані цими заявами, але з’ясувалося, що такі жахіття розповідає російським військовикам їхнє командування.

18 травня затриманих російських військовослужбовців перевезли до Києва, де їм продовжили надання медичної допомоги. Про це поінформував Віктор Муженко, начальник Генерального штабу Збройних сил України.
Антон Геращенко, народний депутат України, запропонував обміняти російських спецназівців на Надію Савченко, яку утримують у в’язниці в Росії. Однак Валентин Наливайченко, голова Служби безпеки України (СБУ), заявив, що затриманих буде притягнуто до карної відповідальності, і дав зрозуміти, що мова про обмін не йде. За його словами, обидва затриманих військовослужбовців — громадяни РФ — мали при собі зброю й входили до складу терористичної групи із 14 осіб.
«Двоє російських військовослужбовців перетнуло кордон з Україною із чіткою метою здійснити терористичний акт на нашій території. Для мене це — не тільки політичний аспект, а й моральний, адже наші вояки фактично тягнули їх на своїх плечах, аби врятувати їм життя», — зазначив Павло Клімкін, міністр закордонних справ України.
У Кремлі ж поспішили відхреститися від російських спецназівців. І керівництво Росії, і проросійські терористи на Донбасі заявили, що обоє затриманих є працівниками «народної міліції» «Луганської народної республіки». Дмитро Пєсков, прес-секретар президента РФ, укотре заявив, що російських військових на Донбасі немає, а питання про перевірку інформації зі затримання спецназівців потрібно адресувати не в Кремль, а в Міністерство оборони РФ. А це відомство назвало затриманих в Україні військовиків «колишніми» і попросило їх звільнити.
Водночас у Тольятті, місті, де служили затримані росіяни, пройшла акція протесту з вимогою вивести російські війська з України. Протест, участь в якому взяло близько десяти осіб, розпочався в понеділок, о десятій ранку, і тривав не більш як 20 хвилин. Мітинґарі, підійшовши до контрольно-пропускного пункту військової бази 3-ї бригади Головного розвідувального управління, вигукували антивоєнні гасла та спробували розгорнути плакати. Поліція розігнала протестувальників, нікого не затримавши.
У СБУ тимчасом наполягають, що в полон узято саме російських військовослужбовців. «Хочу спростувати всі плітки й інсинуації. Ідеться саме про громадян РФ. Вони вже дають свідчення. З ними працюють слідчі. І ми впевнено заявляємо, що в цьому випадку мова йде саме про військовослужбовців Росії», — сказав Маркіян Лубківський, радник голови СБУ. Він розповів, що затриманим дозволено спілкуватися з правозахисниками, а також із родичами. Однак чиновник зазначив, що, станом на зараз, ніхто з рідних чи офіційних осіб не намагався контактувати з українською стороною з питання затримання цих двох спецназівців.
«Метою цих громадян РФ було захоплення електростанції в Щасті», — повідомив далі п. Лубківський. Він також сказав, що затриманих підозрюють у скоєнні терористичного акту. За словами радника голови СБУ, найближчим часом суд повинен розглянути клопотання слідства про обрання для затриманих міри запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.
«Представники Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) можуть відвідати затриманих під Щастям російських військовослужбовців у шпиталі Києва та поспілкуватися з ними», – запропонував Андрій Таранов, заступник голови Адміністрації Президента України. Разом із тим він зауважив, що в той момент, коли двох військовослужбовців РФ було захоплено українськими воїнами, супротивник відкрив вогонь на ураження. «Метою росіян було вбити й українців, і затриманих російських військовослужбовців, аби не залишити нам доказів», — заявив п. Таранов.
Він розповів, що українська сторона має серйозну доказову базу й свідчення того, що затримані капітан Євген Єрофєєв і сержант Олександр Александров прибули на територію України для здійснення диверсій.
Посадовець також додав, що командир затриманих під Щастям російських спецназівців чотири роки вивчав військову справу в Києві.
Під час брифінгу із журналістами було продемонстровано один із речових доказів — гвинтівку російського виробництва (а такі є лише на озброєнні в російської армії), котра належить одному зі затриманих, і кулі до неї, яких не виробляють в Україні.
США відзначили добре поводження з російськими військовослужбовцями, захопленими в полон у Луганській області. Про це заявила Вікторія Нуланд, помічник Державного секретаря США. «Щодо капітана Єрофєєва та сержанта Александрова я хотіла б сказати: ми вітаємо дії українського керівництва. З ними добре поводяться, і представники Комітету Червоного Хреста будуть мати доступ до них згідно із Женевською конвенцією. Це — дуже важливо», — наголосила американська чиновниця.

Євген Клен

До слова
Американські військові експерти оприлюднили рейтинґ десяти найпотужніших армій світу, який очолили США. Перелік склали фахівці групи We Are The Mighty. РФ і Китай розташувалися на другому та третьому місцях, відповідно. За даними експертів, на військово-промисловий комплекс США витрачають 577 млрд USD на рік, майже вчетверо більше, ніж Китай (145 млрд USD). Американська армія значно випереджає всі країни світу у військово-повітряних силах та флоті. Водночас, РФ володіє величезною кількістю бронетанкової техніки, а також потужним військово-морським флотом. Також Росія посідає четверте місце за чисельністю військових, але, в основному, це — службовці строкової служби. На четвертому місці опинилася Індія завдяки добре розвиненій військовій промисловості, а на п’ятому — Велика Британія, яка традиційно має потужний флот, а також великий оборонний бюджет. До другої половини десятки найпотужніших армій світу потрапили Франція, Південна Корея, Німеччина, Японія й Туреччина.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...